Atstumas išskiria

Meilė neklausia, kada jai ateiti. Tiesiog ima ir praveria širdies duris.

Prašote jos išeiti, nes planuojate išvykti į metus truksiančią stažuotę užsienyje ar persikraustyti į kitą miestą?

Greičiausiai ji nepaklausys, todėl vardan jos pabandykite išsaugoti santykius su mylimuoju. Kaip? Štai keletas patarimų.

1. Nenusiteikite, jog nieko neišeis.

Dažnai aplinkiniai kalba, jog santykiai per atstumą labai greitai nutrūksta. Mokslininkai, stebėję porų bendravimą nuotoliniu būdu, tvirtina ką kita – vienodą tikimybę išsiskirti turi tiek susitinkantys kasdien, tiek toli vienas kito esantys įsimylėjėliai.

2. Neskubėkite.

Supraskite, jog dėl atstumo santykiai negali vystytis itin sparčiai, todėl neskubėkite reikalauti iš partnerio rimtų įsipareigojimų. Verčiau paverskite šį trūkumą privalumu – lėtas pažinimas turi savito žavesio. Juk kiekvieną kartą susitikus jausmai veržiasi kaip iš ugnikalnio.

3. Nusibrėžkite ribas.

Svarbu išsiaiškinti, kiek rimti jūsų santykiai, ar galite būdami atskirai eiti į pasimatymus ir pan. Pasak statistikos, 70 proc. porų, kurios neaptaria panašių klausimų, išsiskiria. Tuo tarpu pasimatymai su priešingos lyties atstovais rimtų santykių nepaveikia: dėl naujo romano išsiskiria tiek pat porų (30 proc.) kaip ir be jo pagalbos.

4. Pasitikėkite partneriu.

Dauguma įsimylėjėlių ypač sunkiai ištveria fizinio artumo nebuvimą, todėl sustiprėja nepasitikėjimas partneriu. Iš tiesų atstumas nelemia didesnės nei statiškai pasitaikančios partnerio neištikimybės. Todėl verčiau parodykite, jog pasitikite savo antrąja puse, nes paranojiškas įtarinėjimas santykių nesustiprina.

5. Išlikite budrūs.

Intuicija dažnai pakužda, kada santykiams gresia pavojus ar pabaiga. Todėl stenkitės neapgaudinėti savęs ir nepraleisti įspėjamųjų signalų: partnerio abejingumo, dėmesingumo stokos, retėjančių susitikimų ir bendravimo. Pastebėję ką nors panašaus, ramiai pasikalbėkite su mylimuoju, kad galėtumėte nuspręsti, kaip elgtis toliau: skirtis ar reanimuoti santykius.

6. Domėkitės vienas kito gyvenimu.

Dažnai nutinka, jog gyvendami kartu žmonės susvetimėja, nes nesistengia kalbėtis apie svarbiausius savo gyvenimo įvykius. Bendrais rūpesčiais ir patirtimi dalintis per atstumą dar sunkiau, tačiau šiais laikais yra įvairiausių būdų (skambučiai, tekstinės žinutės, skaitmeninės nuotraukos, interneto telefonija, vaizdo kameros), kurių pagalba distancija tarsi išnyksta.

7. Išlaikykite seksualinį artumą.

Nemažai porų tvirtina, jog seksas yra vienas nuostabiausių dalykų santykiuose per atstumą, kurio jie susitikdami visuomet nekantraudami laukia. Tačiau reikėtų išmokti vertinti ne tik intymumą, kai esate šalia vienas kito, bet bandyti jį sukurti ir per atstumą: rašyti erotinius laiškus, galbūt net pamėginti seksą telefonu.

8. Gyvenkite pilnavertį socialinį gyvenimą.

Liūdėjimas dėl esamos padėties ir raudojimas po kiekvieno mylimojo skambučio nepadės pasijusti geriau. Todėl laisvą laiką išnaudokite kur kas malonesniems dalykams: naujam užsiėmimui ar bendravimui su draugias.

9. Neidealizuokite partnerio.

Nematant mylimojo kiekvieną dieną, iškyla pavojus jį idealizuoti. Todėl stenkitės pastebėti ne tik teigiamus antrosios pusės charakterio bruožus, bet pažinti ir “tamsesnes” jo puses. Jei susitikimai trunka kelias dienas, tuomet nuogąstauti nėra ko, kadangi apsimetinėti galima ne taip jau ilgai.

10. Numatykite, kiek laiko truks santykiai per atstumą

Ryžtantis palaikyti nuotolinį bendravimą, svarbu žinoti, kiek laiko visa tai tęsis: metus, kol baigsis mylimojo stažuotė, o gal trejus – iki bus uždirbta tam tikra pinigų suma. Žinojimas suteikia jėgų išsiskyrimą vertinti kaip laikiną santykių etapą ir kantriai laukti jo pabaigos.