Flirtas pasimatyme

Pshichologas dr. Gediminas Navaitis
2006 Gruodžio 08 d.
Tarp susipažinimo ir prisipažinimo įsiterpia smagus ir kupinas įtampos flirto laikas. Po to seka prisipažinimas meilėje arba pripažinimas, jog jokių malonių perspektyvų santykiai neturi.

Flirtas tarsi žaidimas. Geriausi žaidimų ekspertai vaikai nesistengia žaidimu nieko pasiekti, netgi ne visada nori laimėti. Jiems džiugu būti kartu. Antra vertus ir žaidimas, ir flirtas turi tikslą suartinti.

Vaikai gali žaisti bet kur ir bet kada. Tvarkingame suaugusiųjų pasaulyje flirtui, gundymui ir draugo įvertinimui dažniausiai skiriami pasimatymai.

Vargu ar daug vyrų svajoja apie pasimatymą, kurio metu jie turės pateikti ataskaitą apie savo finansus, pasiaiškinti dėl buvusių santykių ir be išlygų įsipareigoti. Visiems jiems patiktų erotiškai žaismingas susitikimas. O tam reikia, kad vyras patikėtų galis laimėti moters palankumą ir pasiekti, kad ji juo žavėtųsi. Antra vertus, nuolat ir be priežasties apdovanojamas irgi nepajus, kad pasiekė ką reikšmingo. Todėl tenka ieškoti subtilaus balanso – nebūti nei per sunkiai, nei per lengvai laimima.

Apdovanoti, t.y., pagirti vyrą dera tada, kai jis ką nors suteikia. Pasimatymo metu – už malonius jausmus. Pavyzdžiui, tiktų pasidžiaugti, kad jis yra romantiškas, kad atsivedė į kavinę, kurioje dar neteko būti, kad papasakojo linksmą nutikimą.

Geriausias apdovanojimas – leisti vyrui pasijusti patraukliu ir gundomu. Tam moteriai reikia pataisyti savo žodyną ir vengti mažiau jausmingų žodžių “balansas”, “analizės” ir “mokesčiai”, o dažniau sakyti: “trokštamas”, “svajonės”, “nepaprastas”, “tik mudu”. Taip pat galėtų elgtis ir vyriškis – mažiau teirautis apie nepažįstamosios kulinarinius sugebėjimus, banko sąskaitą, o leisti jai suprasti, aišku, tik tada, jei tai jaučia, kad norėtų tapti jai artimesnis.

Kai moteris patinka vyrui, šis stengiasi ją paliesti, paduoda ranką išlipant iš automobilio, einant per gatvę paima už parankės. Tą patį gali daryti ir moteris.

Kalbėtis galima garsiai, bet galima ir šnibždėtis. Šnibždesys verčia atidžiau klausytis, atskiria du žmones nuo aplinkinių, pastumia juos vieną prie kito. Tai intymu, bet ir paprasta. Taigi verta nors ką dažniau pašnibždėti.

Gundomasis pokalbis turi ne tik formą, bet ir tinkamas temas. Jo pradžia – jausmingi klausimai.Teisingai užduoti, jie verčia romantiškai mąstyti.

Jei, pavyzdžiui, moteris papasakos apie menamą draugę, kuri abejoja meile iš pirmo žvilgsnio ir pasiteiraus vyriškio nuomonės, jei pasidomės kaip turėtų atrodyti ideali savaitgalio išvyka, ar norės sužinoti tikro jausmo požymius, ji išgirs netiesioginį vyro atsakymą apie save ir paskatins jausmingiau pažvelgti į ją. Jei šie ar panašūs klausimai atrodo pernelyg asmeniški, galima klausti apie visus vyrus. (daug kam patiks kalbėti už visus). Pavyzdžiui, pasiteirauti, kada vyrai suvokia, jog rimtai įsimylėjo.

Uždavus jausmingą klausimą, veikiausiai teks į jį ir atsakinėti. Tai ir yra gundantis pokalbis – kai kalbama apie jausmus. Sumanios gundytojos šiomis temomis kalba tarsi antruoju asmeniu. Jos sako: “”Gera jausti, kad esi kam nors reikalinga…” Bet nekalba apie Petrą ar Joną, su kuriais anksčiau susitikinėjo.

Pasimatymas taps sunkiu darbu, jei jo metu teks tiksliai “pasverti” kiekvieną žodį. Jis tampa smagus, jei vadovaujamasi paprasta taisykle – jausmai keičiasi, o todėl jie nėra pasižadėjimas. Pasakius, kad mergina nuostabi, kad su ja šią akimirką gera ir saugu, kad pasimatymas žavingas, yra tik padėkota už esamą laiką, bet neįsipareigota ateičiai ir nesuteikta jokių teisių. Gal todėl vertinančios bei vertinantys dabartį, bet nesvarstančios (-ys) būsimų santykių, gali nesivaržydamos girti ir dėkoti?

Suprantama, apie santykių ateitį irgi reikia pamąstyti. Bet padaryti tai tiktų po pasimatymo, o ne jo metu.