Meilės rūšys

Meilės rūšys, kokios jos yra?

Pirmoji. ,,Myliu Tave, jeigu“. Sąlygos meilė. Mes darome kažką, kad užsidirbti šią meilę. Daug kas prisimena iš vaikystės: ,, Jeigu tu būsi geras vaikas, tėvelis tave mylės.“ Arba ,, Jei tu padarysi taip, kaip aš noriu, aš mylėsiu tave, ,, jei tu atsigulsi su manimi, aš tikrai mylėsiu tave“. Tai gana pigi meilė, ji galiausiai pasibaigs, nes vienu ar kitu momentu kuris nors iš partnerių nebepatenkins kito. Dažnai šeimos dūžta, nes bendravimas juose remiasi šiuo santykiu ,,mylėsiu, jeigu..“.

Antras meilės tipas yra ,, myli, nes..“ Šie santykiai sutinkami dar dažniau. Žmogus mylimas už tai, kas jis yra, ką jis turi ar daro, pvz: myliu tave, nes tu graži, myliu tave, nes tu toks protingas.“ Paklausite , kas gi čia blogo? Šių santykių metu vienas iš bendraujančių bijo atsiskleisti prieš kitą. Mes visi turime savo išorinį ,,aš“ ir vidinį, ir atsiskleisti bendravime, taip pat ir lytiniame, bus sunku, nes pastarasis reikalauja 100% pasitikėjimo ir atsidavimo.

Trečiam tipui priklauso besąlygiška meilė. Ji sako: ,,Myliu tave, nežiūrint į tai, koks tu esi, kaip tu gali pasikeisti. Tu nieko negali padaryti, kad nustočiau tave mylėti. Ši meilė nėra akla. Bet nusipelnyti užsidirbti šios meilės tu negali. Taip pat negali jos savo jėgom padidinti. Nežinau, ar supranti tu tai dabar, tačiau ši meilė reikalingiausia tau.” Tokiuose santykiuose nelieka vietos nepasitikėjimui, baimei ar spaudimui.

Kitas svarbus klausimas: koks, jūsų manymu, yra pats svarbiausias lytinis organas?

Kai kalbu su žmonėmis apie meilę ir seksą, dažnai girdžiu: ,, Lytiniai santykiai yra paprastas fizinis aktas. Tai tas pats, kaip išgerti stiklinę vandens.“ Ne, tai ne tas pats. Kaip sakiau ankščiau, tai liečia visą žmogaus asmenybę. Gal sunku patikėti, bet protas yra svarbiausias lytinis organas. Manau jūs jau supratote, kad seksas buvo sukurtas mūsų džiaugsmui ir tobulos vienybės tarp vyro ir moters išraiškai. Todėl ir atsitiktiniai lytiniai santykiai patenkinti negali. Žmonės dažnai nekreipia dėmesio į šiuos lygmenis ir seksas atneša daug nusivylimų, nepasitenkinimo, partnerių keitimo ir t.t.

Pirmas lygmuo akivaizdus, tai fizinė vienybė. Antras liečia mūsų sielą. Tu, tavo aš, turintis daug troškimų, idėjų, jausmų, tampa viena su kito žmogaus sudėtinga siela. Jei jūsų santykiuose trūks bent vieno lygmens, jūs jausite nepasitenkinimą. Mes dažnai klystame manydami: ,,aš esu gera partneris, nes patenkinu savo partnerį fiziškai“. O geras seksas kuria gerus santykius.“ Patirtis kalba apie kitką: gerų, gilių tarpusavio santykių vaisius yra fantastiniai lytiniai santykiai, nes geras seksas yra gerų lytinių santykių rezultatas, o ne jų priežastis.