Meilės manija

Obsesyvi meilė – meilės forma, kuriai būdingi manijos elementai, kuomet asmuo be perstojo galvoja apie savo meilės objektą, jaučia prisirišimą, nenumaldomą poreikį būti kartu. Tokia meilė tampa kaip priklausomybė.

Į obsesyvią meilę puolusiam žmogui atrodo, kad jo meilės objektas yra vienintelis, galintis padaryti jį laimingu. Tačiau dėl fizinių ar emocinių aplinkybių meilės objektas nėra pasiekiamas, todėl tai įsimylėjusiam sukelia didelį skausmą, blogą savijautą. Panašus jausmas gali kilti ir normaliai įsimylėjusiems žmonėms, tačiau dėl kažkokių aplinkybių negalintiems būti kartu.

Obsesyvios meilės priežastys išskiriamos šios:

 • Pažeidžiamumo, klaidos suvvokimo jausmas – kai žmogui trūksta pasitikėjimo savimi, jis nejaučia vertės gyventi, ieškoma asmens, kuris turėtų užpildyti ir išvaduoti iš nerimo
 • Vaikystės patirtis
 • Jausmas, jog esi kitoks nei visi\
 • Įsimylėjusio ir meilės objekto nelygybė (amžiaus, ekonominės, socialinės būklės, tautybės, patirties atžvilgiu)

Pasak mokslininko Hodgkinson, į obsesyvią meilę puolęs žmogus nėra iš tikro įsimylėjęs realaus žmogaus, jis įsimylėjęs jo iliuziją (meilės objektas idealizuojamas, apie jį fantazuojama, sutelkiamas dėmesys į išorines, bet ne vidines savybes).

Obsesyvi meilė skirstoma į 4 fazes:

 • Potraukio fazė (romantinės mintys, įsimylėjimas, fantazijos)
 • Nervingoji stadija (pastovios mintys apie meilės objektą, įkyyrus noras su juo bendrauti, pavyduliavimas, baimė, depresija, nervingumas dėl neigiamo atsako)
 • Obsesyvi stadija (nenutrūkstamos mintys apie meilės objektą visiškai nesikoncentruojant į aplinką, pastovus poreikis bendrauti, kontroliuoti objektą, persekiojimas, manipuliavimas, dėmesio reikalavimas, perdėtas domėjimasis meilės objekto gyvenimu)
 • Destruktyvi stadija (tuštumo jausmas, gili depresija, alk
  koholizmas, pyktis, grasinimai)

Nekontroliuojama obsesyvi meilė gali privesti iki persekiojimo, išprievartavimo, nužudymo, savižudybės. Būtinas gydymas.

Straipsnis parašytas remiantis užsienio šaltiniais (Dailymail.co.uk).

9 thoughts on “Meilės manija”

 1. Turėjau panašu vaikiną ir labai nuo jo per didelio dėmesio pavargdavau, kai prašiau duoti man pabūt vienumoje, jis iš karto riežė tai gal skiriamės,galu gale išsiskyrėm.

  Reply
 2. Sunku su ta apsėstąja meile. Bet kai santykiai trunka gan ilgą, laiką ir tik po to, kai jau esi gyliai į tuos jausmus įklimpęs ir esi labai susirūpinęs dėl to žmogaus gyvenimo, kaip jam bus, jei manęs šalia nebus, nes matai, kad jam sunku būtu ištverti išsiskiriamą psichologiškai, tiesiog gauni atsakomybę už tą žmogų. Buvo, ne kartą norėjau išsiskirti, skyriausi, tačiau vėl sugrįžau, nes negaliu taip žmogaus palikti, kai jam tokios isterijos. Gal kas žino kokių būdų, kaip tai sustabdyti, kaip žmogui suteikti pasitikėjimo savimi ir savarankiškumo. Kad nereikėtu jo visur lydėti, kad sugebėtu viską pats daryti ir tu galėtum sugrįžti prie savų darbų ir kai turėtum laiko leistum jį su tau brangiu žmogumi?

  Reply
 3. Kaip isgyti? kaip myleti normaliai? o galbut kalta ir antroji puse,jog pradedam taip nesveikai myleti?

  Reply
 4. na va,vadinas nesveika ir as:) o kur galima pasigydyt? mielai… nes be savo meiles negaliu, noriu kasdien buti su juo, praleisti kuo daugiau laiko, o kai sako, kad nera jam laiko draugams-ziauriai pykstu… nes man mazai laiko, kuri jis man skiria.

  Reply

Leave a Comment