masazo tipai

Įvadas

Gamtos dėsniams valdant, žmogus ateina į šį pasaulį, gimsta, pabūna jame ir iš jo išeina-miršta. Visas gyvenimas vyksta pagal gamtos dėsnius. Prieštaraudamas jiems, jis kenčia skausmą, suserga, kai nepaiso gamtos ir gyvenimo dėsnių. Gyvenimo dėsniai viską daro, kad žmogus išliktų sveikas. Reikia stengtis jiems nenusižengt .Tai turėtų būti pirmu kiekvieno rūpesčiu. Taigi norėčiau truputį pakalbėti apie taškinį masažą.

Taškinis masažas

Taškiniu masažu ‚,gyvybiniai taškai‘‘ (jų yra aprašyta apie 700, bet dažniausiai naudojam apie 150) masažuojami piršto galiuku. Mechanizmo poveikio į ,,gyvybinius taškus“ arba, kaip juos dar vadina ,,biologiškai aktyvius taškus‘‘, pagrindą sudaro fiziologiniai procesai, grindžiami gyvo organizmo refleksine veikla. Vienoks ar kitoks tam tikros odos zonos sudirginimas sukelia atitinkamą tam tikro lygio reakciją. Šiuo metu nustatyta, kad poveikis į tašką pagerina organizmo energetinį balansą, stimuliuoja arba nuramina (priklausomai nuo poveikio būdo) autonominę nervų sistemą, sustiprina arterinį kraujo tiekimą, reguliuoja auginių nervų maitinimą, endokrininių liaukų veiklą, sumažina skausmą, nuima nervinę ir raumenų įtampą. ,,Gyvybiniai taškai‘‘ turi specifinių ypatybių, kurios juos skiria nuo aplinkinių odos plotų. Veikiant juos dažniausiai atsiranda savotiška raumenų gėla, plėšimas, tirpimo jausmas, skausmas. Tokie pojūčiai atsiranda taip pastoviai ir visada, kad yra teisingo taškų suradimo ir pačio poveikio į tašką technikos kriterijus. Masažuoti galima tik tuo atveju, jeigu nėra kontraindikacijų. Jos tokios. Negalima daryti taškinio masažo esant bet kurios lokalizacijos piktybiniams ir gerybiniams augliams, aštriai karštligei, aktyvioms tuberkuliozės formoms, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms, išsekimui,Giliai pažeidus vidaus organus ir sutrikus jų funkcijai, aštraus psichinio jaudrumo būsenoje, sunkių formų širdies, inkstų ir plaučių ligoms, taip pat dėl neaiškių priežasčių pakilus kūno temperatūrai.

Nereikėtų masažuotis nevalgius ir staigaus atmosferos slėgio pasikeitimo metu, o moterims- menstruacijų ir nėštumo metu.Atliekant taškinio masažo kursą, negalima gerti kavos, stiprios arbatos, alkoholio, aštriai ir sūriai valgyti. Negalima daryti taškinio masažo vaikams iki vienerių metų ir senyvo amžiaus žmonėms.

Cunis

Norint surasti tam tikrą tašką, būtina naudoti savitą matą, kuris vadinasi ,,cunis‘‘ ir yra labai individualus. Jis yra lygus atstumui tarp dviejų raukšlių, kurios susidaro moteriai sulenkus dešinės rankos, vyrui- kairės rankos didžiojo piršto vidurinį pirštikaulį ( 1 pav.).

Visas kūno sritis galima sąlygiškai suskirstyti į tam tikrą cunių skaičių; dažniausiai taškas yra ant atkarpos ribos ir sutampa su įdubimu, kurį galima apčiuopti pirštu. Spausti reikia negrubiai ir nestaigiai, panašiai kaip priglaustume prie akies obuolio ir nesukeltume nemalonių pojūčių. Nuo spaudimo neturėtų likti mėlynių. Paveikti pirštu reikėtų atsargiai, statmenai odos paviršiui ir griežtai nurodytą tašką.

Metodo būdai

Metodą sudaro daugybė įvairių būdų. Štai labiausiai paplitę: lietimas arba lengvas nepertraukiamas glostymas; spaudimas, kada panaudojamas piršto arba riešo svoris; gilus spaudimas, kai taško srities odoje lieka didesnė ar mažesnė duobutė.Pirštų judesiai turi būti horizontalūs, sukamieji pagal laikrodžio rodyklę arba be perstojo vibruojantys.Sukimas arba vibracija atliekami tam tikru ritmu( lėtėjančiu arba greitėjančiu) ir derinami su tam tikru spaudimuKuo stipresnis poveikis, tuo trumpiau jis tęsiamas.Spaudžiama didžiojo arba viduriniojo piršto pagalvėle, be to galima padėti ir kitais pirštais (2,3,4 pieš.).

4.

Pagrindiniai efektai

Sudirginimų kokybė, jų intensyvumas ir trukmė nulemia du pagrindinius efektus: raminantįjį ir tonizuojantįjį, kurių kiekvienas turi po du variantus- stiprų ir silpną.

Raminamasis masažas- spaudžiama nepertraukiamai, lėtai, giliai. Sukamieji judesiai daromi tolygiai, nestumdant odos arba paprasčiausia piršto pagalvėle lėtai spaudžiame, pamažu didindami spaudimo jėgą ir sulaikydami pirštą tam tikrame gylyje. Taip pakartojame 3-4 kartus, kiekvieną kartą grįždami į pradinę padėtį, tačiau piršto nuo taško neatitraukdami. Iš viso taškas veikiamas 3-5 minutes.Tonizuojamasis metodas-kai kiekvienas taškas veikiamas smarkiai ir trumpai. Po kiekvieno veiksmo pirštas greitai atitraukiamas nuo taško. Prie tonizuojamojo metodo priskiriama ir pertraukiamoji vibracija. Šio metodo trukmė- 0,5-1 minutė.Procedūros teigiama įtaka atsiranda įvairia. Vienais atvejais ji atsiranda procedūros metu, kitais po kelių seansų ar kurso pabaigoje. Kursas-10-12 kasdieninių procedūrų.

Masažas sveikatos sumetimais

Protingas gyvenimo būdas, taisyklinga mityba be persivalgymo, higienos ir psichohigienos taisyklių laikymasis, kasdieninė gimnastika ir vandens procedūros, taškinis masažas sveikatos sumetimais padės išsaugoti ir sustiprinti sveikųjų sveikatą, pasipriešins organizmo apsauginių jėgų susilpnėjimui, polinkiui į infekcines ligas.Čia naudojamas tonizuojamasis metodas, būdas- sukamasis spaudimas ir lengva vibracija, kiekvienas taškas masažuojamas 0,5-1 minutę. Masažuojama kasdien po rytinės gimnastikos ir vandens procedūrų.

5.

1 taškas (czu-san-li)- ,,ilgaamžiškumo“ taškas- yra blauzdoje, 3 cuniais žemiau kelio girnelės( kai koja ištiesta) ir per 1 cunį į išorę nuo blauzdikaulio gūbrelio. Taškas simetriškas. Masažuoti vienu metu dešinėje ir kairėja pusėje sėdint, kojos ištiestos.2 taškas (gao-chuan)- ,,gyvybinis centras“- yra nugaroje, per 3 cunius nuo vidurinės nugaros linijos, tame lygyje kaip ir tarpas tarp IV-V krūtinės slankstelių keterinių ataugų. Taškas simetriškas. Masažuoti turi kitas žmogus vienu metu abu taškus. Dešinėje ir kairėje. Jūs gulite ant pilvo ar sėdite truputį pasilenkęs į priekį.

3 taškas (san-in-cziao)- ,, trijų cunių susitikimo taškas“- yra blauzdoje, per 3 cunius į viršų nuo vidinio kulkšnies krašto. Taškas simetriškas. Masažuoti kaip ir 1 tašką.4 taškas (siutan-čžun)- ,,kabantis varuas“- yra blauzdoje, per 3 cunius į viršų nuo išorinio kulkšnies centro. Masažuoti kaip 1 tašką.5 taškas (da-du)- ,,didysis miestas“- yra pėdoje tarp I padikaulio ir pėdos didžiojo piršto pagrindinio pirštikaulio, toje vietoje, kur pėdos paviršius pereina į padą. Taškas simetriškas. Masažuoti kaip 1 tašką.

6. Išvados

Baimė-didelis ir stiprus jausmas. Gerai būtų , jeigu žmogus bijotų ligoninės kaip bijo kalėjimo. Dar geriau, jei žmogus suvoktų, jog gydytojas jam negali duoti sveikatos, geriausiu atveju tik ligą išgydyti. O sveikata žmogus turi rūpintis . Pats. Tai Karolio Dineikos priesakas.

7.

Turinys

I. Įvadas……………………………………………………………………………………………………….3 psl.II.. Taškinis masažas……………………………………………………………………………………..3 psl. 1. Cunis……………………………………………………………………………………………………4 psl. 2. Metodo būdai………………………………………………………………………………………. 4 psl. 3. Pagrindiniai efektai………………………………………………………………………………..5 psl.III. Masažas sveikatos sumetimais……………………………………………………………….5-6 psl.IV. Išvados…………………………………………………………………………………………………..7 psl. Literatūra……………………………………………………………………………………………………..8 psl.

Literatūra:

B. Vyšniauskas -,,Mokykimės gyventi be vaistų“, leidykla ,,Vytis“-1991m.-303psl.

8.