Vilnos AB “DROBĖ”

Vilnos akcinė bendrovė “Drobė” gamina vilnonius, pusvilnonius kostiuminius audinius vyriškiems ir moteriškiems rūbams bei trikotažinius verpalus. Šiuo metu įmonę sudaro Kaune esantys audimo – taurinimo fabrikas ir verpimo gamyba. Audinių gamybos pajėgumai – apie 5 mln. metrų per metus. Pagrindinės produkcijos pardavimo rinkos: Vakarų valstybės (Vokietija, Olandija, Italija, Prancūzija, Ispanija, D.Britanija, Kanada, Skandinavijos šalys ir kt.), Rytų valstybės ( Rusija, Ukraina, Baltarusija, Estija, Latvija) bei Lietuva.

GAMYBA

PROCESAS:
1. Verpalų gamyba
Drobėje verpiami įvairios pluoštinės sudėties (100% vilna, 65/35, 45/55, 20/80 – vilna/ poliesteris) nuo 24 iki 64 numerio verpalai. Verpalai gaminami žiediniais verptuvais, naudojant klasikinę ir Siro technologijas. Šiomis technologijomis gaminami ir verpalai su elastano siūlais (Lycra).
Per metus pagaminama vidutiniškai 1600 tonų verpalų.
2000 metais verpalų gamyboje sumontuoti ir įsisavinti nauji bei modernizuoti esami įrengimai. Naujai poliesterio žiužio pjaustymo (štapeliavimo) technologinei linijai įsisavinta mašina SEYDEL Mod 911(2000) ir firmos Sant ANDREA NOVARA temptuvės.
2. Verpalų ir sluoksnos dažymas ir džiovinimas atnaujintas 1998 metais firmos KRANTZ dažymo aparatais bei aukšto dažnumo srovių džiovykla STALAM. Dažai ir receptūros ruošiamos specialioje dažų.
3. Vilnos šukavimui naudojamos 34 modernizuotos firmos TEKSTIMA šukavimo mašinos modelio 1603.
2001 metais knatelių gamybai įdiegta firmos Sant ANDREA NOVARA. priešverpimo įrengimų komplektas su nauja knatelių gamybos technologija.
paruošiVerpalų gamyboje dirba 58 verptuvai. 2001 metais sumontuoti firmos COGNETEX 4 verptuvai mode.
4. Verpti verpalai yra ričiuojami mašinomis AUTOCONER-138, kurios yra aprūpintos elektro-niniais verpalų defektų šalinimo įrenginiais.
Verpalų sukimui naudojamos 52 firmos ELITEX dvigubo sukimo mašinos mod. VTS-07/2.
Dažymui skirti verpalai perričiuojami į specialias dažymo pakuotes firmos SSM pervyniojimo mašina mod. DPI-W.lio IDEA-83, aprūpinti CORE SPUN ir DUO SPUN sistemomismo virtuvėje
5. Audinių gamyba
Gaminami grynavilniai ir pusvilnoniai audiniai kostiumams, švarkams, suknelėms, įvairios paskirties uniformoms. Gatavų audinių plotis 150±2cm, 1 metro svoris yra nuo 230 iki 460 gramų. Taip pat gaminami tampūs audiniai su elastano Lycra siūlais, bei tampūs grynavilniai audiniai be elastano. Pusvilnonių audinių gamybai yra naudojami lino ir viskozės, vilnos ir natūralaus šilko, medvilnės komponentai bei kompleksiniai tekstūruoti poliesterio siūlai.
Per metus išaudžiama apie 4,5 mln. metrų audinių.
Metmenų paruošimui dirba kompiuterizuotos firmos BENNINGER metimo mošinos BEN-ERGOTRONIC-2200(1998) ir BEN-TRONIC-2200(2000), firmos KARL MAYER pavyzdžių metimo mašina mod. MKS(1995), bei firmos VAMATEX rapyrines audimo staklės LEONARDO.
6. Audinių apdaila
Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus, taurinimo proceso metu audiniams gali būti suteikiamos šios apdailos:
– flanelės ir švaraus paviršiaus,
– natūralaus tampumo,
– skirtingo laipsnio fermentinio apdirbimo,
– “Teflon” ir “Repellan” neteplumo,
– minkšto grifo ir kt.
Apdaila atliekama naudojant naujausias technologijas ir modernius vakarų firmų įrengimus. Tai firmos ZONCO gniūžtinė plovimo mašina, kurioje plaunami vidutinio svorio audiniai. Sunkūs bei flaneles tipo audiniai yra plaunami firmos MAT gniūžtinėje plovimo-vėlimo mašinoje TURBOMAT. Taip pat yra naujai sumontuotos kompiuterizuota gniūžtinė plovimo mašina ROTORMAT ir firmos ZONCO audinių plovimo ištiestame būvyje linija AQUA. Audinių džiovinimas bei pluoštų fiksacija atliekama džiovinimo-termofiksavimo mašinomis HIRANO KIINZOKU ir TEXTIMA. Apdailoje taip pat naudojami periodinio ir nuolatinio veikimo dekatyrai MULTIDEKAT-2, audinių presavimo mašina CONTIPRESS, firmos SPIROTTO RIMAR audinių susodinimo mašina ZERO, audinių pūko kirpimo mašina LAFER ir kt.

PROCESAS:
VAB “DROBĖ” perka žaliavą audinių gamybai:
Vilnos sluoksną 19.5, 20.5 mic, 21.5 mic, 22.5 mic.iš Australijos.
Poliesterio žiužį 0.33 dtex, 0.24 dtex. iš Vokietijos, Baltarusijos, Ispanijos.
Taip pat yra perkami kai kurie verpalai iš ES šalių:
“Lycra”,
Vilna/šilkas, 100% šilkas,
Viskozė/linas,
Poliesteris/viskozė ir kt.

KOKYBĖ:

Kokybės kontrolė

VAB “Drobėje” yra audinių kokybės kontrolės ir gamybinė laboratorijos. Kokybės kontrolės laboratorijoje tikrinami gaunamos žaliavos, savos produkcijos verpalų, o gamybinėje laboratorijoje – pirktinių verpalų, audinių pusfabrikačių bei gatavų audinių fizikiniai – mechaniniai ir cheminiai rodikliai pagal ISO, IWS TM, IWTO ir kitus standartus.
Sertifikatas pagal “Oeko-Tex 100” standartą

Žymint produkciją “Oeko – Tex 100” standarto ženklu “Pasitikėjimas tekstile – Patikrintas dėl kenksmingu medžiagų pagal “Oeko – Tex 100″ standartą” patvirtinama, jog ji neturi žalingo poveikio žmogaus sveikatai ir aplinkai, atitinka minėto standarto reikalavimus, t.y.:
* audinyje nėra kancerogeninių arilaminų (MAK III Al ir A2 grupių), VI chromo, alergeninių dažų;
* audinyje ne didesnis, negu Europos įstatymų lei-džiamas, formaldehido, pesticidų, chlorfenolių, sunkiųjų metalų, chloroorganinių junginių kiekis;
* išlaikoma reikiamo dydžio pH reikšmė, nudažymo atsparumas vandeniui, rūgštiniam ir šarminiam prakaitui, sausai ir šlapiai trinčiai;
* produktas neturi nemalonaus kvapo;
* įmonė garantuoja, jog produkcijos gamybos technologiniai parametrai pasto-viai bus tolygūs, panaudojant naujas medžiagas ar chemikalus produkcijos kokybė ekologiniu požiūriu bus išlaikyta ir stabili.
Šiuo sertifikatu gali naudotis siuvyklos savo gaminių, pasiūtų iš VAB “Drobė” audinių, reklamai ir jų ekologiškumui pažymėti.

LYCRA® AKREDITUOTA ĮMONĖ patvirtina, kad:

1. Vilnos Akcinė Bendrovė “DROBĖ” turi pirmumo teisę gauti informaciją apie naujo pluošto gaminius, audinio sukūrimo idėjas ir kitas DuPont naujoves.
2. DuPont aprūpina dalyvius pilna technine pagalba, kad nuolat užtikrinti aukštą gamybos ir kokybės kontrolės standartų audiniams, savo sudėtyje turintiems LYCRA® pluošto, atitikimą.
3. Gaminiai iš audinių, savo sudėtyje turinčių LYCRA® pluošto, atitinka DuPont kokybės standartus. Tokių audinių pirkėjai turi betarpišką galimybę kabinti etiketes ir kitas gaminio marketingui reikalingas medžiagas.

AUDINIŲ KOLEKCIJOS

Kiekvienais metais “Drobė” savo pirkėjams pateikia po dvi audinių kolekcijas – pavasario / vasaros ir rudens / žiemos, kurias pristato audinių mugėse Paryžiuje, Kiolne, Maskvoje, Milane.
Pristatomose kolekcijose yra platus pasirinkimas madingų spalvų, išvaizdos ir faktūros audinių, skirtų kelnių, kostiumų, švarkų ir moteriškų viršutinių gaminių siuvimui. Kelnių gamintojams “Drobė” pateikia plačias spalvines gamas spalviniuose albumuose su audinių struktūrų pavyzdžiais, išaustais grynoje vilnoje, bei įvairiuose pusvilnoniuose mišiniuose su poliesteriu.

PRODUKCIJA

GRYNAVILNIAI AUDINIAI

“Drobėje” gaminamų grynavilnių audinių svoris svyruoja nuo 240 g/m iki 460 g/m. Audžiami įvairių tipų ruoželiai, diagonalai, atlasai, drobinio bei sudėtinių pynimų audiniai. Šioje audinių grupėje galima rasti audinių kelnėms, kostiumams, švarkams ir moteriškiems gaminiams. Taip pat yra pasirinkimas audinių su elastanu (Lycra), lengvų bei gilesnių flanelių.

PUSVILNONIAI AUDINIAI

Pusvilnonių audinių grupėje yra gaminių su įvairiu vilnos kiekiu, poliesteriu ir elastanu (Lycra). Didžiausias pasirinkimas audinių, kuriuose yra 45% vilnos ir 55% poliesterinio pluošto, nemažai audinių yra su 60% vilnos kiekiu ir 40% poliesterio. Kaip ir grynavilniuose audiniuose, šioje grupėje yra platus pasirinkimas įvairiausių pynimų – nuo drobinio, įvairių ruoželių, atlasų iki sudėtinių pynimų.
Kelnėms, kostiumams, švarkams ir moteriškiems gaminiams lengva rasti medžiagų, kurių svoris nuo 240 g/m iki 470 g/m.
Keletas pusvilnonių audinių yra skirta ir uniformoms. Šios medžiagos atitinka griežtus dėvėjimo ir atsparumo reikalavimus.

KITŲ PLUOŠTŲ AUDINIAI

“Drobėje” nedidelis kiekis audinių yra gaminamas su viskoze, linu ir natūraliu šilku. Tokie audiniai sveria nuo 250 g/m iki 400 g/m ir tinka siūti švarkams.

VERPALAI

Didžiausią kiekį verpalų “Drobė” pati gamina savo verpimo gamyboje. Grynavilniams audiniams gaminami 64/2, 56/2, 48/2, 45/2, 24/2, 32/1 numerio verpalai, taip pat su Lycra.
Pusvilnoniams audiniams gaminami 64/2, 56/2 , 52/2, 48/2, 40/2, 40/1 numerio verpalai. Dalis verpalų gaminama “siro” verpimo būdu.
Verpalus su viskoze, linu, šilku ir plonus aukšto numerio grynos vilnos verpalus perkame iš tiekėjų Vakarų Europoje.

PATARIMAI VARTOTOJUI

Tekstilės gaminių priežiūros ženklų simboliai etiketėse.
Bendrovė audiniams naudoja tokius tekstilės gaminių priežiūros ženklų simbolius.
1.Skalbimas. Skalbimo vonelė simbolizuoja skalbimą namų sąlygomis. Ji yra informacijai apie aukščiausią skalbimo temperatūrą ir skalbimo proceso intensyvumą.

– aukščiausia temperatūra 40° C;
– normalus skalbimas mašina;
– normalus skalavimas;
– normalus centrifugavimas.

– aukščiausia temperatūra 40° C;
– atsargus skalbimas mašina;
– skalavimas palaipsniui mažinant temperatūrą (aušinant);
– atsargus centrifugavimas.

2.Balinimas chloru.

– negalima balinti chloru.

3.Lyginimas. Buitinis lygintuvas simbolizuoja lyginimo procesą, temperatūrą rodo vienas, du taškai simbolio viduryje.

– lygintuvo pagrindo aukščiausia temperatūra 110° C;
– grynavilniams audiniams.

– lygintuvo pagrindo aukščiausia temperatūra 150° C.
– pusvilnoniams audiniams.

4.Cheminis valymas. Apskritimas simbolizuoja tekstilės gaminių cheminio valymo procesą.

– cheminis valymas tetrachloretilenu;
– normalus valymo procesas be apribojimų.

5.Mechaninis džiovinimas. Apskritimas kvadrate simbolizuoja mechaninį džiovinimą po skalbimo.

– mechaniškai džiovinti galima;
– džiovinimas žemesnėje negu aplinkos temperatūroje.

– mechaniškai džiovinti negalima.

NAUJIENOS

Garsiausios pasaulio firmos renkasi “Drobės” audinius
Pastaruoju metu “Drobės” audiniai gerokai pasikeitė – jie minkštesni, lengvesni, malonaus grifo ir dizaino, įvairių struktūrų, sudėties. Išsiplėtė spalvų gama, be vilnos ir poliesterio naudojama medvilnė, linas, viskozė, šilkas. Dailūs, įvairūs, įdomūs audiniai vis labiau traukia pirkėją. Dar pernai garsi pasaulyje, drabužių mados kryptis diktuojanti, Giorgio Armani firma susidomėjo “Drobės” grynavilniais audiniais ir juos įtraukė į savo kolekciją. Pirkėjo viltys pasiteisino. Neseniai Milane vykusioje parodoje firmos dėmesys Bendrovės naujiems, Pavasario-Vasaros sezonui skirtiems audiniams buvo dar didesnis. Firma pageidavo daugiau audinių ir ketina jais paįvairinti savo kuriamą drabužių kolekciją.

Vilnos akcinė bendrovė “Drobė”
Jonavos g. 60
Lt-3000 Kaunas, Lietuva
Tel. 8-37-363656, fax. 8-37-363474
el. paštas: drobe@drobe.lt

Apie

Uždaroji akcinė bendrovė “Baltic Mills”, tai bendra Lietuvos – JAV įmonė įkurta 1999 metų pabaigoje.
Pagrindinė bendrovės veikla – karštinės vilnos audinių bei verpalų gamyba ir didmeninė prekyba.
Įmonės gamybinis padalinys įsikūręs šiauriniame Lietuvos pakraštyje prie Latvijos sienos, kur beveik prieš šimtą metų buvo pastatytas pirmasis Lietuvoje karštinės vilnos audinių fabrikas. Įmonės pagrindinis ofisas yra Kaune.

Gamyba

UAB “Baltic Mills” sudaro trys atskiri gamybos padaliniai: pluošto paruošimo ir verpimo, audimo bei audinių apdailos. Todėl įmonėje atliekamas pilnas gamybos ciklas: nuo pluošto paruošimo iki audinio.

Savo klientams įmonė siūlo galutinį produktą – platų asortimentą karštinės vilnos audinių, bei tarpinius produktus – verpalus bei žaliavinį audinį.
Įmonės gamybiniai pajėgumai yra 80000 metrų audinių ir 60000 kg verpalų per mėnesį.
Įmonė taip pat atlieka paslaugas klientams iš jų medžiagų: pluošto dažymo, verpimo, verpalų fasonavimo, audimo, apdailos (dažymo, šiaušimo, vėlimo, specialaus cheminio apdorojimo).

Bendrovės personalas – beveik 200 darbuotojų.
Savo darbe “Baltic Mills” darbuotojai remiasi tradicijomis, naudojasi šiuolaikinėmis vadybos ir technologijų žiniomis bei palaipsniui atnaujinama įranga.

Bendrovė dirba su patikimais žaliavų tiekėjais. audinių gamybai naudojama Australijos, Naujosios Zelandijos, Europos, Pietų Amerikos, Pietų Afrikos vilna bei poliamido, viskozės, poliesterio, poliakrilo pluoštai. Dažai ir kiti chemikalai perkami iš pasaulinių šios pramonės lyderių ir importuojami iš Šveicarijos , Vokietijos, Švedijos.

Kiekvienais metais įmonė dalyvauja specializuotose tekstilės parodose Lietuvoje ir užsienyje: Baltijos Tekstilė & Oda (Vilnius, Lietuva), IFFE (New York’as, JAV), Texworld (Paryžius, Prancūzija) ir kitose.

Kolekcija

Daug dėmesio įmonėje skiriama naujų audinių kūrimui. Kiekvieną sezoną įmonės asortimentas pasipildo keliomis dešimtimis naujų šiuolaikiškų audinių.
Klientams pageidaujant atliekamos esamų audinių dizaino, sudėties bei struktūros korekcijos bei sukuriami audiniai pagal kliento pavyzdį.

Įmonė vertina savo produkcijos vartotojus ir siekia jiems patiekti aukščiausios kokybės audinius laiku.

PRODUKCIJA

Bendrovės gaminama produkcija – įvairūs karštinės vilnos audiniai. Didžiausią dalį asortimente sudaro audiniai skirti vyriškų ir moteriškų viršutinių drabužių siuvimui.
Tai:

storesni vienspalviai ir margi veliūriniai, bukliuoti, reljefiniai, dvipusiai audiniai, drapai skirti šiltų paltų ir puspalčių siuvimui;

vienspalvės ir melanžinės vilnos flanelės, tvidai, eglutės, languoti, žakardiniai ir kt. audiniai, skirti vyriškų bei moteriškų švarkų, kelnių, sijonų siuvimui.

Taip pat gaminami audiniai uniformoms, kurie pagal kliento poreikius cheminiu būdu apdorojami taip, kad taptų atsparūs vandeniui, purvui, ugniai.
Yra kolekcija audinių skirtų baldų apmušimui, užtiesalams.
Gatavų audinių plotis 150±2,5 cm,
Gaminami įvairaus dizaino grynavilniai audiniai, kurių bėginio metro svoris – nuo 300 iki 800 gramų.
Mišriapluoščių vilnonių audinių bėginio metro svoris gali būti nuo 270 iki 800 gramų. Audiniams naudojami vilnos mišiniai su poliamidu, viskoze, poliesteriu, linu su poliesteriu arba viskoze.
Gaminami grynavilniai verpalai nuo NM 5 iki NM 12.
Mišriapluoščiai vilnoniai verpalai nuo NM 4 iki NM 14.

Pamatyti audinių kolekciją bei sužinoti kainas galite įmonės pagrindiniame ir užsienio pardavimų skyriuose.

UAB “BALTIC MILLS”

Žemaičių g. 31, Kaunas, LT-3000 Lietuva
Tel.: (+370 37) 426839
Faksas (+370 37) 427010;
El. paštas: info@balticmills.com