Valentino diena

,

Mylėti – tai rizikuoti, kad tavo meilė liks be atsako.
Tikėtis – tai rizikuoti būti nuviltam.
Tačiau rizikuoti reikia, nes didžiausia gyvenime rizika niekuo nerizikuoti.
Tasai, kuris nerizikuoja, nieko nedaro, nieko nemato, nieko neturi ir yra niekas.
Jis nesugeba pažinti, jausti, keistis, augti, mylėti ir gyventi.

(autorius nežinomas)

Valentino dienos istorija

Manoma, jog Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, gyvenęs III a. po Kr. Tada Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Taip buvo siekiama, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų Imperiją nuo išorinės agresijos ir viidinio chaoso. Klaudijus II manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai.

Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, slapčia juos sutuokdavo. Klaudijus II, išgirdęs apie šį „meilės draugą”, suėmė jį ir uždarė į kalėjimą. Jis buvo nubaustas mirtimi vasario 14 dieną. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju. Štai kodėl dabar meilės šventę vadiname Šv.Valentino vardu.

Valentino dienos tradicijos keičiasi kartu su epochomis

Į Lietuvą šv. Valentino diena atėjo visai neseniai, po Nepriklausomybės paskelbimo, tačiau pasaulyje ji buvo švenčiama seeniai. Bėgant metams, jos tradicijos kito.

Viduramžiais jauni vyrai ir moterys traukdavo iš didelės taurės lapelius su vardais. Tas, kurio vardą ištraukdavo, tapdavo jo arba jos Valentinu. Velse šia proga būdavo dovanojami drožti mediniai šaukštai, papuošti širdimis, raktais bei spynomis. Šie pa

apuošimai reiškė: „Tu atrakinai mano širdį“.

Kelios Valentino dienos pranašystės susijusios net su paukščiais. Buvo tikima, kad šią dieną moteris, pamačiusi skrendančią liepsnelę, ištekės už jūreivio; žvirblį – už varguolio, bet bus labai laiminga; jei išvys kikilį, ištekės už turtuolio.

Gėlės, kurias dovanojame vieni kitiems, siekdami išreikšti meilę, taip pat turi savo reikšmes. Pavyzdžiui, raudonos rožės reiškia: „Aš tave myliu“. Geltonos rožės sako: „Aš myliu tave, bet nežinau, ar tu mane myli“. Baltos rožės teigia: „Mūsų meilė tyra“. Keturlapis dobilas – sėkmės palinkėjimas. Oranžiniai žiedai reiškia amžiną meilę.

Beje, savo slaptą kalbą turi ir spalvos. Valentino diena paprastai asocijuojasi su raudona, rožine bei balta spalvomis, tačiau ir kitos spalvos turi savo prasmę. Raudona, kraujo spalva, simbolizuoja atsidavimą ir ištikimybę. Balta yra tyrumo spalva. Azijoje bei Viidurio Rytuose raudona bei oranžinė spalvos – džiaugsmo ir šventės spalvos. Mėlyna spalva nuo seno yra pasitikėjimo bei patikimumo spalva.

Ilgą laiką purpurinė buvo laikoma karalių spalva, kadangi senovėje šią spalvą buvo be galo sunku išgauti ir tiktai turtingieji galėjo sau leisti nešioti purpurinius drabužius. Žalia yra vilties spalva – matyt, tai susiję su pavasariu, kai pirmoji žaluma simbolizuodavo pasaulio atgimimą po žiemos.

Kupidonas – vienas reikšmingiausių šv. Valentino dienos simbolių. Tai mažas angeliukas, laikantis rankose lanką ir strėles, kuriomis perveria žmonių širdis ir jie ka

arštai pamilsta vienas kitą. Kupidonas antikinėje Graikijoje buvo vadinamas Erotu. Tai graikų meilės deivės Afroditės sūnus. Daug graikų kultūros elementų perėmę romėnai meilės deivę pavadino Venera, o jos sūnų – Kupidonu. Lotyniškai cupido reiškia „troškimas“.

Meilės simbolis, ypač dažnai sutinkamas Valentino dieną, – širdis. Tą dieną dovanojami širdies formos saldumynai, dėžutės, žvakės, atvirutės. Širdys būna šokoladinės, popierinės, medžiaginės, puošiančios įvairiausius daiktus ir net drabužius. Beje, senovėje meilę simbolizuojanti žmogaus kūno dalis buvo visai ne širdis, o kepenys. Tačiau pamažu pripažintu meilės simboliu tapo širdis – matyt, tai lėmė jos plazdėjimas, pamačius mylimąjį. Beje, mokslininkų teigimu, meilę išreiškiančios emocijos gimsta visai ne širdyje, o smegenyse.

Meilės dovanos
Jau įprasta Valentino dienos proga apdovanoti savo mylimuosius. Dovanos priklauso nuo mūsų kišenės dydžio. Nesvarbu, kad negalite sau leisti nuvykti su mylimu žmogumi į Paryžių. Svarbiausia šią ypatingą dieną praleisti kartu, o dovana, įteikta su meile, – pati brangiausia. Jeigu jums trūksta idėjų, paskaitykite mūsų surinktas nuomones apie Valentino dienos dovanas, galbūt galėsite jomis pasinaudoti ir jūs.

Donatas : O mane erzina tos dovanos ir nepatinka, kai žinai, kad antroji pusė turi kažką padovanoti šv. Valentino proga. Dovanos turi didesnį efektą, kai jos netikėtos. O įspūdingiausią dovaną gavau, kai buvai abiturientas. Tada mergina padovanojo vilnones kojines (ji pati mezgė). Jos tokios šiltos ir margos, aš

š jas ir dabar aviu, bet labai saugau, apsiaunu tik ypatingomis progomis.

Živilė : Man draugas „padovanojo” tatuiruotę (mažą arkliuką ant nugaros). Man tai buvo siurprizas. Galvojau, liksiu paženklinta visam gyvenimui, o gal aš su tuo žmogumi ilgai nebūsiu, ir ką mama pasakys? Dabar aš su šiuo arkliuku apsipratau, jis man net patinka.

Jūratė : Man atrodo, kad originaliausia – tai nebūtinai geriausia. Kartą man vaikinas padovanojo gitarą, bet aš juk groti nemoku (matyt, jis norėjo, kad išmokčiau). Gitara taip ir liko pakabinta ant sienos vietoj paveikslo.

Kristina: Šv. Valentino dienos proga nuo brangaus žmogaus gavusi akmeninę širdį nusiminiau: kas čia per dovana? Tikėjausi kažko ypatingo ir romantiško. Tačiau aš pati ruošiu didžiulę staigmeną savo „dabartinei meilei”. O ką planuoju – paslaptis, paskui dar nepavyks.

Tomas: Pernai iš savo merginos gavau išgraviruotą puodelį. Jis tikrai toks netradicinis: didžiulis, su dviem rankenėlėmis, galima naudoti vietoj bokalo. Gal ši dovanėlė ir atrodo tokia eilinė ir nuobodoka, bet jos įteikimo būdas tikrai netradicinis – panelė man į jį įpylė arbatos ir atnešė rytą į lovą.

Indrė: Tokią dovaną visada prisiminsiu. Jos neįmanoma parodyti, tai daugiau jausmas nei koks daiktas. Mano draugas suorganizavo kelionę į Nidą. Ten buvo viskas taip romantiška, šalta ir nė vieno žmogaus. Nidoje jis man ir pasipiršo.
Meilės aforizmai

Meilės jausmo poetizavimas yra neatsiejama pa

asaulio kultūros dalis, įamžinta nemirtinguose kūriniuose. Ji – per amžius garbinta, apdainuota ir išsakyta gražiausiais žodžiais. Pamąstymui paskaitykite keletą meilės aforizmų.

• Be meilės pasaulis iš tiesų yra mirties pasaulis, kuriame ir mirtis praranda savo reikšmingumą.
(Juozas Girnius)
• Žinantis neprilygsta mylinčiam. Mylintis neprilygsta besidžiaugiančiam.
(Konfucijus)
• Netikėtai susiliejus dviems kūnams, gimsta geismas, o dviem jautrioms sieloms – atvirumas. Ir kaip pirmojo nepakanka atsirasti meilei, tai antrojo – abipusiam supratimui.
(Andrė Morua)
• Meilė susideda iš vienos sielos dviejuose kūnuose.

(Aristotelis )
• Meilė mus moko ne žavėtis vienas kitu, o abiem žiūrėti ta pačia kryptimi.
(Antuanas SaintExupery )
• Geriau mylėti ir prarasti, nei visai nemylėti.
(Augustinas)
• Meilė yra nenumaldomas troškimas būti nenumaldomai trokštamu.
(Roberas Frostas)
• Nepatyrusi meilė sako: myliu, nes man tavęs reikia. Patyrusi meilė sako: reikia tavęs, nes myliu.
(Erichas Fromas)
• Meilė nepriverčia suktis pasaulio. Ji tai, dėl ko sukasi pasaulis.
(Franklinas Džonsas)
• Vienas žodis atsveria gyvenimą ir kančias jame. Tas žodis – meilė.
(Sofoklis)

Parengė: J.Matutaitė, T.Steponavičiūtė.

Jausmų šventė. Prisipažinimų diena. Meilės diena. Vilčių ir dovanų diena. Visų įsimylėjėlių šventė.

Kalbama, kad paskutinėmis žiemos dienomis paukščiai renkasi sau porą. Ir tai vyksta kaip tik vasario 14, romantiškiausią dieną pasaulyje, kuri pavadinta Valentino vardu. Yra daug legendų apie šios šventės kilmę, papasakosime porą iš jų.
..Senojoje, amžinojoje Romoje pavasaris, paukščiai jau traukia sutuoktuvių giesmes. Jaunas krikščionis, gydytojas Valentinas leidžia dienas kalėjime, kur patalpintas, kaip išpažįstantis kitą tikėjimą. Prižiūrėtojas, neapkenčiantis krikščionių, vaiko nuo grotuotų langų vaikus. O šie jau nuo seno myli jaunąjį gydytoją už gerumą ir protą, ir visada atbėga, kad palaikyti savo draugą. Jie jo dvasią palaiko ir rašteliais, kurių vienas netyčia pakliūna ir pas piktąjį prižiūrėtoją. Iš šio raštelio prižiūrėtojas ir sužino apie neeilinius Valentino, kaip gydytojo, sugebėjimus. Tada pats sargas pažeidžia griežtus įstatymus ir slapta atveda pas Valentiną savo neregę dukterį. Gydytojas grąžina merginai regėjimą, ir jie pamilsta vienas kitą. Deja, laimė trunka neilgai. Valentinas nukryžiuojamas, ir atsiminimui belieka tik laiškas su parašu,- “Jūsų Valentinas”.
.. Toje pačioje senojoje Romoje vienas imperatorius galvojo, kad geriausias karys – nevedęs karys. Todėl bažnyčiai buvo griežčiausiai uždrausta sutuokti jaunuosius. Tačiau atsirado šventikas, kuris neišsigando draudimo, jis slapčiomis tuokdavo jaunas poras. Jo vardas buvo Valentinas. Tačiau, nežiūrint sutuoktuvių slaptumo, šventikas buvo pagautas ir nužudytas. Tai atsitiko vasario 14 nuo to meto ši diena ir vadinama Valentino die

AVINAI – aktyvistai
Avinai vyrai yra aktyvūs ir impulsyvūs. Tad jiems šv. Valentino dienos proga tiktų dovanos, padedančios taupyti laiką arba skatinančios fizinę energiją, pateisinančios pomėgius, susijusius su aktyviu sportu. Be to, Avinai yra žaismingos prigimties, todėl galite dovanoti nuotaikingą, linksmą dovaną, užuot rinkusios kažką pernelyg praktiško. Geriausios dovanos – skiepijančios naujus pomėgius, įtraukiančios į įdomius projektus. Pavyzdžiui: ratukinės pačiūžos, “Polaroid” kamera, kompiuteriniai žaidimai, slidininkų akiniai, kapučino ar espresso kavos virimo aparatas, židinio įrankiai, dėlionė, ausinukės, bilietai į sporto varžybas. Šio ženklo moterims, anot amerikiečių astrologų, tiktų šios dovanos: skrybėlė, įdomūs auskarai, modernus kavos virimo aparatas, makiažo reikmenys, dėlionė.
JAUTIS geidžia prabangos Vyras Jautis mėgsta gerus daiktus. Jam tiktų viskas, ką žymėtumėte “luxury” ženklu. Jausmingų manierų Jautis įvertins tai, kas nemažai kainavo, ar tai, kas teikia dvasinį pasitenkinimą. Jaučio jausmingumo manifestas siejamas su kultūra ir grožiu: galite patikrinti savąjį “bulių” teatro bilietais, meno parodos įspūdžiu. Be to, Jautis valdo Pinigų Namus, tad dovana, susijusi su kišene, atitiks jo pomėgius. Rekomenduojamos dovanos: klasikinės ar džiazo muzikos CD, butelis šampano ar brangaus vyno, užmiesčio barbekiu ar vakarienė gurmanų restorane, egzotiškas augalas, vyno degustavimo taurės, puikus kaklaraištis, moderni stereo aparatūra, odinis švarkas, juvelyrinis dirbinys ar prabangus laikrodis, žiedas ar auskaras (jei tokį dėvi). Jaučio ženklo moterims turėtų tikti: kvepalai ir kūno pieneliai, kvapūs muilai, “Sekso ir miesto” vaizdajuosčių rinkinys, šilkinis šalis, odinė rankinė, orchidėja.
Dvyniai – komunikabilūs Dvyniai pasaulį egzaminuoja intelektu, tad jiems geriausia parinkti tokią dovaną, kuri stimuliuotų vaizduotę. Jūsų Dvyniai nuolat kalba telefonu ar yra išvykę su draugais? Nenuostabu – jie valdo Komunikacijų Namus. Sava dovana galite jiems padėti: išrinkite naują mobilųjį telefoną, adresų knygelę, pirštines, marškinius – dangaus mėlynumo ar geltonos spalvos, laikrodį. Komponuokite kelias visiškai skirtingas dovanas. Rekomenduojamos dovanos: knyga, žurnalo ar laikraščio prenumerata, žiedas, sportinis švarkelis, gražus rašiklis, kelionė oro balionu. Šio ženklo moterys džiaugsis gavusios: žiedą, pirštinaites, žavų pakabutį, palaidinę.
VĖŽYS – namų žmogus Vėžys vyras vadovauja Namų Rūmams, jam rinkti dovanas – smagu. Tiks fotoalbumai ar kita dovana, kuria galima mėgautis namie. Vėžiams rūpi ne tik namai, bet ir šeima. Ką manote apie kompiuterinę programą, padėsiančią sudaryti genealoginį medį? Vėžiai gana emocingi. Raktas į širdį – sentimentalios dovanos. Jį sujaudintų jūsų rankų darbas ir tai, kas atspindėtų jūsų santykius. Be to, Vėžys labai rūpinasi savo pilvu, tad jį pamalonintų dovana, susijusi su maisto ruošimu. Amerikiečių rekomendacijos: šokoladas, knygos, pinti krepšiai maistui, visa, kas susiję su šeimos medžiu, barbekiu, virtuvės prietaisai, masažo pamokos, akvariumas su žuvyte. Moterims Vėžiams tiktų: pietų servizas, staltiesė, žvakių komplektas, kulinarijos knyga, vaizdo nuomos abonementas, rankšluosčiai, frotinis chalatas.
LIŪTAS – karališkas ženklas Vyrai Liūtai mėgsta kurti ir vaidinti. Tad dovana turi atitikti jų artistišką prigimtį arba derėti su prigimtine Liūtų elegancija. Gal tiks keli žavūs kristalai arba didelis egzotiškas augalas? Turėkite omenyje – Liūtai kiek ekstravagantiški ir dramatiški. Tiks viskas nuo bilietų į operą iki amą gniaužiančių brangakmenių ar ryškiaspalvės aprangos. Liūtai mėgsta lošti, todėl loterijos bilietai, vakarėlis kazino idealiai patenkintų jų aistrą. Liūtas – Zodiako karalius. Būtent tai turi išreikšti ir jūsų dovana. Rekomenduojama: aukštos kokybės laikrodis, dailininko reikmenų rinkinys, butelis tikro šampano ar gero vyno, dailūs rūbai, odinis lagaminas, operos (teatro) bilietai, skoningas meno dirbinys, gurmaniška vakarienė. Karalienėms Liūtėms siūloma: deimantai, perlai ir kitos brangenybės, superilgos žvakės, kažkas iš kiniškų paslapčių, šilko šalis, teatro abonementas.
MERGELIŲ elegancija Vyras Mergelė mėgsta eleganciją. Kad ir ką jam dovanotumėte, tai turi atitikti tam tikrą lygmenį. Mergelės – organizuoti žmonės. Tokios turėtų būti ir dovanos: kalendorius, dokumentų dėklas, lagaminėlis. Tai geri verslininkai, besidomintys pažanga. Jei ieškote kažko veržlesnio, Sveikatos Namų valdovui tiks fizinio aktyvumo dovanos. Mergelės mėgsta gyvūnus, tad jei esate pakankamai drąsi, dovanokite jiems akvariumo žuvį ar naminį gyvūną, apie kurį jūsų Mergelė yra prasitaręs. Tinkamos dovanos: sporto klubo abonementas, ratukinės pačiūžos, kompleksinis masažas, piniginė, raktų pakabutis, gyvūnėlis, dviratis mankštintis namų sąlygomis, darbų planavimo knyga, butelis gero vyno. Mergelėms moterims patiks: išvyka į zoologijos sodą, šokių pamokos, daili rankinė, burbulų vonia, augalas, butelis vyno.
SVARSTYKLĖS mėgsta nuotraukas Svarstyklės valdo Partnerystės Namus, todėl šio ženklo vyrai labiau rūpinasi kitais nei savimi. Dovanokite kažką, kas jiems primintų jūsų draugystę. Tai galėtų būti jųdviejų nuotraukų rinkinys ar kompaktiška adresų knygelė, kuri visur tilptų. Tiktų ir kažkurios įžymybės biografija, kadangi Svarstyklės domisi kitų gyvenimu. Svarstyklės taip pat mėgsta gražius ir jausmingus daiktus, tad neprašausite pro šalį įteikdami dailiai įpakuotų saldumynų, pamalonindamos masažu ar menu. Jo individualumą galėtų išreikšti “aštrus” kaklaraištis. Rekomenduojamos dovanos: šokoladai, periodinių leidinių prenumerata, masažo kursas, skoningi rūbai, piniginė, paveikslas ar jo rėmai, parkeris, šeimos ir draugų fotoalbumai, kaklaraištis ar varlikė, skrydis oro balionu. Svarstyklės moterys mėgsta būti nepriekaištingos išvaizdos tad joms siūloma dovanoti veidrodžius, makiažo ar manikiūro reikmenis, stilingą lagaminėlį, didingas gėlių puokštes.
SKORPIONAMS – intymios dovanos Niekas taip nemėgsta paslapčių, kaip Skorpionai. Šio ženklo vyrams idealiai tiktų viskas nuo Agatos Kristi kūrybos iki binoklių ar net teleskopo. O gal padovanokite jiems miniatiūrinę kamerą ar parkerį su išgaruojančiu rašalu? Užkulisinės taktikos mėgėjams patiks kompiuterinės strategijos žaidimai. Mėgstantiesiems varžybas – sporto inventorius. Skorpionas taip pat yra sekso ženklas, – nesigėdykite intymesnių dovanų. Rekomenduojama: teleskopas, mistinės novelės, žvakės, dienoraštis, strateginiai žaidimai, žvalgybinių raportų knyga, astrologiniai skaitiniai, šilkiniai šortai, miniatiūrinė “šnipų” kamera, akvariumas. Skorpiono ženklo moterims patiks dovanos iš širdies: dienoraštis, graži Venecijos kaukė, kūno priežiūros reikmenys, Kama Sutros knyga, kruizas vandenynu.
ŠAULIAI – keliautojai Šaulys – filosofijos ir religijos ženklas. Jei norite didelės padėkos, Šauliams dovanokite kažką intelektualaus, pavyzdžiui, “Tibeto mirusiųjų knygą”. Gana impulsyvūs Šauliai džiaugsis ir smagiomis dovanomis. Nepamirškite, kad jie mėgsta keliones. Šauliams vyrams tiktų: loterijos bilietai, kelioniniai batai, bagažo reikmenys, gaublys ar senovinis atlasas, binokliai, Merfio dėsnių knyga, aitvaras, spiritizmo knyga, bilietai į humoro vakarą, šuolis parašiutu. Šio ženklo moterims tiktų: kelioninis plaukų džiovintuvas, kelionkrepšis, stilingas diržas, pilvo šokio pamokos, safaris.
OŽIARAGIUI – verslo dovanos Ožiaragiai vyrai – ir ambicingi, ir mėgstantys tvarką. Praktiški realistai. Tiks dovanos, praverčiančios darbui ir karjerai, tarkime, finansų valdymo programa. Jei jaučiate, kad jūsų Ožiaragis pernelyg rimtas, elkitės priešingai ir pritrenkite jį prabangia parfumerija, teniso ar golfo reikmenimis. Ožiaragiams ieškokite: sieninio laikrodžio, teniso raketės, sidabrinio vizitinių kortelių dėklo, verslo kaklaraiščio, išskirtinio klubo nario kortelės, balinių šokių pamokų. Šio ženklo moterims patiktų: kvepiantys muilai, dailus kostiumėlis, krištolo vaza, sieninis kalendorius su meniškomis reprodukcijomis, šokių pamokos. Taip pat – burbulų vonia ir kūno palepinimas losjonais.
VANDENIAI – mokslo žmonės Vandeniai vyrai – vizijos žmonės, besidomintys progresyviomis technologijomis ir viskuo, kas radikalu. Jie mėgsta mokslą. Be kita ko, Vandenius domina nardymas, joga ar akupunktūra. Vandeniui vyrui rekomenduojama: nardymo laikrodis, jogos pamokos, fantastinė mokslo knyga, modernus telefonas, ausinukės, muzika, alpinizmo įranga. Konservatyviam Vandeniui pakaks malonių kašmyro kojinių. Šio ženklo moterims tiktų: kažkas kiniška, senovinės apyrankės, žvakės, akupunktūros mokymas, netipiškas rūbas, avangardinio filmo bilietas.
ŽUVYS ilgisi vandens Vyrai Žuvys domisi tuo, kas ne visai realu. Iliuzijos, fantazija, dramos, emocijos, spiritizmas, menas. Gal padovanokite jiems aliejinių dažų rinkinį, teatro bilietų ar fantastinių knygų? Žuvys mėgsta vandens sportą. Juos traukia plaukiojimas, jachtavimas. Be to, jie yra batų fetišistai. Galite dovanoti jiems pėdų masažą ar pedikiūrą. Žuvis vyrus pamalonintų: kino bilietai, batai, kojinės, muzikos instrumentas, dažų paletė, pėdų kremas, geras vynas, Viljamo Šekspyro kūriniai, sapnininkas, akvariumas su tropikų žuvimi, buriavimo pamokos. Žuvims moterims idealiai tiktų kruizas. Taip pat: vandenyje plaukiojančios žvakės, kvepalai, vonios losjonai, poezijos knyga, nardymo kostiumas, orchidėja ar meno istorijos knyga.

Leave a Comment