sesiolikmecio poziuris i moksla

PANEVĖŽIO JUOZO BALČIKONIO GIMNAZIJA

Darbą rengė 2g klasės mokinys –
Saulius Nižinskas
Darbo vadovė vyr. Mokytoja –
Goda Snarskienė

2003 Panevėžys

Tikslai

Sužinoti moksleivių nuomonę į šiuos klausimus:
Kokia pamoka jiems labiausiai patinka? Kodėl?
Kokia pamoka jiems labiausiai nepatinka? Kodėl?
Kiek laiko šiuolaikinis moksleivis ruošia pamokas?
Kas dar, be mokymosi, nulemia pažymį?
Aprašyti darbo eigą.
Pavaizduoti anketos rezultatus įvairiomis diagramomis.
Padaryti išvadas.

Įvadas

Pasirinkau šią pranešimo temą, nes norėjau išsiskirti iš savo bendraamžių ir sužinoti moksleivių nuomonę į visiem rūpimus klausimus. Tikiuosi, kad į šį mano darbą atkreips dėmesį ne tik mano draugai, bet ir mokytojai.

Darbo eiga

Atlikus apklausą paaiškėjo:

Mėgstamiausia pamoka moksleiviai laiko muzika. Ją įvardino ketvirtadalis klasės moksleivių. Jie argumentavo tuo, kad pamokos metu gali atsipalaiduoti ir pailsėti nuo kitu sunkesnių mokslų. 2-ąją vietą moksleiviai paskyrė kūno kultūrai. Už ją pasisakė 20% klasės moklseivių. Jų apsisprendimą lėmė tai, kad per šias pamokas nereikia per daug galvoti, o tik pasikliauti savo fiziniais gabumais. Trečioji liko matematika. Jai savo simpatijas atidavė 15% klasės moksleivių. Moksleiviams ši pamoka patinka, nes yra nenuobodi ir greitai praeina. 10% ir mažiau surinko tokios pamokos kaip etika, istorija, informatika, anglų ir fizika.
Labiausiai nemėgstama pamoka tapo fiziką. Savo antipatijas šiam mokslui pareiškė 25% klasės moksleivių. Moksleiviai taip balsavo, nes sakė, kad per fizikos pamokas beveik nieko nesuprantą. Antrąja – trečiąja vietas pasidalino lietuvių k. ir chemija. Už jas balsavo po 20% klasės moksleivių. Lietuvių k. moksleviai pasirinko, nes mano, kad šis mokslas yra nuobodus. Chemiją įvardino todėl, kad jiems nepatinka mokytojas. 15% ir mažiau surinko rusų, istorija, kūno kultūra ir anglų k.
65% moksleivių tiksliuosius mokslus megsta labiau už humanitarinius. Tokį moksleivių apsisprendimą lėmė tai, kad per tiksliųjų mokslų pamokas daugiausia reikia skaičiuoti, o ne pasakoti ar reikšti savo mintis. 35% moksleivių pasirinko humanitarinius mokslus. Jie motyvavo tuo, kad šie mokslai geriau sekasi.
40% moksleivių pamokas ruošia nuo 2 iki 3 valandų, po 20% moklseivių ruošia nuo 0 iki 0,5 valandos, nuo 0,5 iki 1 valandos ir nuo 1 iki 2 valandų.
Moksleiviai mano, jog jų žinių įvertinimas priklauso ne tik nuo jų mokymosi. Daugelis jų galvoja, jog pažymį įtakoja tokie dalykai kaip mokytojo nuotaika, simpatijos, įsitikinimai, sugebėjimas nusirašyti, sėkmė ar netgi kyšis.

Apklausos rezultatai:

Išvados

Manau, kad įvykdžiau sau išsikeltus tikslus ir atsakiau į visiem rūpimus klausimus. Galvoju, kad mano darbas padės man, mano draugams ir mokytojams. Galbūt jis paskatins padaryti išvadas ir pakeisti savo požiūrį į mokslą.