Ateities planai

Labai svarbu, kad kiekvienas žmogus turėtu ateities planus, žinotu ko nori, ir ko siekia, ka norėtu veikti ir daryti ateityje. Neturėdamas tokių planų ar tai svajonių žmogus paprasčiausiai degraduoja, nemato savo gyvenime prasmės, ir žūsta kaip asmenybė. Tokiu degradavusių žmonių mūsų visuomenėje yra labai daug, ir kad netapti vienu iš jų visada reikia turėti tikslą – tikslą kurio siektume. Kai kuriu žmoniu tikslai tai – sukurti šeimą, baigti gerai mokykla ar tai universitetą, surasti gera darbą, pradėti savo nuosavą verslą, būti geru spportininku, uždirbti daug pinigų ir taip toliau. Galima taip vardinti ir vardinti, nes kiekvienas žmogus yra atskira asmenybė, ir kiekvienas turi nuosava svajonę, bet žmogus be svajonės, tai kaip paukštis be sparnų.

Kai tik žmogus gimsta ir pradėda suvokti pasauli ir pradėda galvoti, tada jam atsiranda pirmi norai ir svajonės. Žmogui augant, tos svajonės vis keičiasi, ir didėja, mažam vaikui užtektavo pliušinio miškiuko patenkinti jo norą, o jau 14-metis vaikas gali norėti nuosavo mopedo. Svarbu yra suvokti ko mes norime, ir arr tai yra įmanoma pasiekti, nes kai kurie žmonės save pervertina, ir to pasekmės yra tokios, kad tas žmogus niekada nebus laimingas, nes niekada negalės pasiekti savo tikslo.

Vienas iš svarbiausiu žmogaus sprendimų per savo gyvenimą tai yra pasirinkta profesija – kai žm

mogus dar yra jaunas, ir nežino ko iš tikruju nori, yra labai sunku išsirinkti būsimą profesiją. Bet yra kelios kriterijos, kuriu žmogus turi laikytis, kad galėtu būti laimingas ateityje, dirbdamas kažkoki tai darbą:
1) Svarbiausia – suvokti ko tu pats nori, o neleisti spręsti kitiems ko tau reikia. Man tėvai suteikia laisve pasirenkant profesija, už ka aš jiems esu labai dėkingas.
2) Yra labai svarbu skirti tam laiko ir pastangų, reikia lavinti savo gebėjimus, reikia gerai susipažinti su pasirinktos profesijos pliusais ir minusais, su visomis subtilibėmis.
3) Nepamirš išsiaiškinti, ar tavo norai atitinka galimybes – Žmonių norai yra beribiai, žmogui dažnai kažkas atrodo pasiekiama, bet kartais iš šalies matyti, kad šis žmogus to pasiekti negali. Svarbiausia yra tikėti savo jėgomis, bet reikia ir suvokti, kad negalime būūti profesionaliu sportininku, sulaukus 50 metų.
4) Pasirinkite tinkamą mokymosi profilį – dažnai žmonės turi daug noro tapti kažkuo tai, bet dėl informacijos stokos pasirenka ne tai ko jiems iš tikrujų reikėjo, ir to pasekmėse, negali studijoti ten, kur nori. Su ta problema manau nemažai jaunų žmonų susiduria, tarp ju buvau ir aš. Bet reikia dar atminti, kad jaigu net mokykla jums nesuteikia norimos informacijos, visada galite kreiptis į darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos konsultantus – jie visada yra pasiruošė mums padėti.
5) Sužinok, kur galima įgyti no
orimą profesiją – Jai profesija yra populiari, dažnai viename mieste yra kelios mokymo įstaigos, kurios siūlo tokias pačias profesijas.
6) Susipažink su priėmimo tvarka į aukštąsias ir profesines mokyklas – Pravartu yra iš anksto susipažinti su priėmimo tvarka, kad vėliau išvengti nemaloniu staigmenų.
7) Pasidomėk įsidarbinimo galimybėmis – Nors kartais mes norime mokytis tik pagal kažkuria tai profesija, bet reikia pasidomėti, ar ši profesija yra populiari, ar vėliau neliksime be darbo.
Vienas labai išmintingas žmogus man karta pasakė: „kartais ir su nepopuliaria specialybe gali pasiekti daug daugiau, nei baigės viena prestižiniu mokyklu ir turėdamas viena geriausių ir perspektyviausių specialybių pasaulyje“.

Vienas iš svarbiausiu dalykų renkantis profesija yra tas, kad reikia visada atminti, kad apie trečdalį savo gyvenimo turėsime praleisti darbe, todėl labai svarbu atsakingai apmąstyti, ką norėtume dirbti, nes tik darbas padės įgyvendinti mūsų svajones. Darbas žmogui turi būti malonumu, o ne dalyku, kuris yra privalomas. Dirbdami mums malonu darbą visada ir laikas greičiau praeina, o kartais net ir pailsime, jaigu tai tikrai yra mums malonus darbas. Aišku laikui bėgant, kiekvienas darbas pradėda prarasti savo gražią spalvą, kuria mes matėme renkantis šį darbą, bet reikia atminti, kad ir koks tai būtų darbas, visada reikia ji atlikti kuo geriau, kad galėtume tuo suteikti malonumą sau, ir kitiems, kurie vėliau naudosis mūsu da
arbu.

Kitas svarbus mūsų ateities planavimo etapas – tai šeimos kurimas. Renkantis savo būsima žmona ar tai vyra svarbu yra teikti pirmėnybė ne grožiui, o vidinėms vertybėms, tai yra charakteriui ir požiuriui į gyvenimą. Kartais žmonės renkasi sau porą pagal grožį, bet tai manau yra klaidinga,nes laikui bėgant, bus vis sunkiau su tokiu žmogumi surasti bendra kalba, nes skirsis požiūris ne tik į gyvenimą, bet ir į kitus dalykus. Tokios poros dažniausiai ir skiriasi, nes negali surasti bendros kalbos, dažnėja barniai šeimoje, o dėl to labiausia nukenčia vaikai, kuriems yra suknu iškesti tėvu išsiskyrimą. Grožis – tai gana svarbu, bet nereikia ir pernelyg koncentruotis lyg šiuo dalyku.

Dažnai žmonės svajodami apie savo ateiti isivaizduoja ja gražiausiomis spalvomis, bet dažnai tikrovė yra visai kitokia, ir kol žemėje egzistuoja žmonija, tol ir egzistuos žmonių nepasitenkinimas aplinkiniu pasauliu. Reikia mokėti džiaugtis net mažiausiu dalyku, nesvarbu kas tai būtų, reikia mokėti džiaugtis ir kitų laime. Siekiant savo svajonės turime žinoti, kad tik noro neužtenka, reikia įdėti labai daug pastangų, kartais mums galbūt atrodo, kad niekada nepasieksime savo tikslo, bet nereikia sustoti, ir vis eiti į prieki, nors ir mažais žingsniais, bet vis tiek artėti prie savo išsvajoto tikslo.

Kai jau minėjau, viena didžiausiu dabartiniu visuomenės problemų yra degradacija, kai žmogus praranda vi
isus tikslus. Mūsų Lietuvoje tokių pavyzdžių yra tūkstančiai, tokių žmonių tikslas – kaip gauti pinigų dar vienam buteliui alkoholinio gėrimo. Bet kadaise visi žmonės buvo normalus, kiekvienas gi turėjo savo išsvajota gyvenimą, kuri matė kažkur priekyje. Kodėl žmonės pradeda degraduoti ? Jai žmonės žinotu tikslu atsakyma į šį klausimą, neturėtume tiek daug girtuokliaujančių kaimynų. Sunku yra pasakyti, kad tai yra daroma dėl darbo stygiaus, nes darbo dabar daug yra, tik nėra, tų kurie norėtu ji dirbti. Sakoma, kad žmogus geriant pamiršta apie visas savo problemas, bet ar jis jas išsprendžia ? Galbūt lengva yra užmiršti apie savo problemas tam tikram laikui, bet reikia atminti, kad mūsų problemos niekur nedingsta, kol mes jų patys neišspresime.
Sumuojant visa savo mintį apie tai, kaip aš matau savo ir kitų ateiti, norėčiau tik parašyti, kad visada reikia galvoti savo galva, bet atmink, kad kiekvienas tavo sprendimas gali pakeisti tavo ateiti, ko pasekmėse, gali vėliau gailėtis kad priėmiai klaidingą sprendimą. Klausykis kitu patarimų, bet atsimink, kad nebūtinai turi jų klausyti. Tavo gyvenimas ir tik tu pats sprendi ka nori veikti gyvenime.

Leave a Comment