Mobilios kompiuterijos mados tęsiasi

841 0

Mobilios kompiuterijos mados tęsiasi

Šį mėnesį bendrovė „Vermond“ pademonstravo naują mobilųjį telefoną „Doubler“, atliekantį daug įvairių funkcijų. Akį pirmiausia patraukia išskirtinis telefono dizainas: savo forma telefonas primena storą flomasterį, nėra įprastų mygtukų, įrengtas ne kvadratinis, o pailgas ekranas.

Apgaulinga išvaizda

Iš pirmo žvilgsnio asketiškas telefonas slepia daug techninių gudrybių. Į „Doubler“ įdiegta didelė dinaminė atmintinė – net 128 MB, tad bendroji dar labiau padidėja. Aparatas nepraleidžia drėgmės ir dulkių, o jo galiuose esantys guminiai žiedai apsaugo nuo įbrėžimų ir smūgių.

Apie skambučius ir žinutes „Doubler“ informuoja garsu, virpesiais irr (arba) šviesos signalais. Atsiliepti galite automatiškai (jeigu pasirinksite automatinio atsiliepimo funkciją), paspaudę mygtuką arba pridėję telefoną prie ausies ir ištarę „klausau“, „alio“ ar pan. „Doubler“ bematant jus sujungs su pašnekovu ir pakartos ištartą žodį jūsų balsu.

Be įprastų pastabų apie rinktus numerius, atsilieptus ir praleistus skambučius, „Doubler“ informuoja ir apie vadinamuosius „švyturėlius“.

Telefonas praleidžia pirmą kvietimo signalą – jeigu iš karto padedamas ragelis, jis neskamba ir nevibruoja. Ši funkcija, kaip ir dauguma kitų, pasirenkama bei keičiama pagal vartotojo poreikius: ją galima išjungti arrba „švyturėliams“ skirti atskirą melodiją.

Telefonas pats duoda signalą – paskambina nurodytu numeriu ir, sulaukęs kvietimo signalo, padeda ragelį.

„Doubler“ atstoja net atsakiklį. Pastarasis gali veikti įprastai (atsiliepti ir leisti išklausyti iš anksto parengtą tekstą, o paskui įrašyti skambinančiojo žinutę) arba padėti ragelį ir

r, paskambinus dar kartą (nusiuntus SMS žinutę), pranešti pageidaujamą informaciją. Pavyzdžiui, šeimos nariams „Doubler“ gali paskambinti ir pasakyti: „po 20 minučių baigsis susirinkimas, tada paskambinsiu“, draugams ir giminaičiams: „dabar esu užsiėmęs, paskambinkite vakare“ (tokias frazes reikia rašyti iš anksto), o darbo partneriams nusiųsti žinutę su jūsų darbotvarke.

Telefono numerių ir SMS filtras apsaugo nuo reklaminių žinučių ir nepageidaujamų skambučių. Viena griežčiausių nuostatų – galimybė paskambinti tik tiems, kurių numeriai įtraukti į telefono knygelę, o nežinomus numerius ir žinutes išsaugoti atskirame aplanke.

Neribota energija

Visas telefono paviršius, išskyrus ekraną, padengtas saulės baterijomis. Nors jų galios neužtenka automatiniam telefono darbui, tačiau jos taupo energiją. Papildomą bateriją įdėjus vietoj išsikrovusios arba įstačius į „PlusPlug“ lizdą, telefono budėjimo ir pokalbių laikas pailgėja dukart. Staliniu krovikliu galima iš karto įkrauti dvi baterijas (ttaip pat vienu metu įkrauti mobilųjį telefoną ir papildomą bateriją). Jeigu neturite kur įkrauti telefono baterijos, įsigykite vieną AA tipo elementą. Įstatę jį į aparatą, galėsite kalbėti toliau.

SMS

Trumposios žinutės rašomos dviem telefono galuose esančiais žiediniais reguliatoriais. Tekstą rašyti gana paprasta: raidės parenkamos sukant kairįjį arba dešinįjį žiedą. Drauge su žiedu ekrane sukasi ir įvairūs eilutėmis surašyti raidžių bei simbolių deriniai. Atsiradus reikiamai eilutei, sukamas kitas žiedas, parenkantis tos eilutės raidę. Jeigu atitinkamoje eilutėje raidė jau yra, reikia paspausti žiedą arba padaryti tr
rumpą pauzę ir pasirinkti kitą eilutę (kaip ir įprastose mobiliųjų telefonų klaviatūrose).

„Doubler“ raides parenka pagal vartojamų žodžių dažnumą, įdiegtą žodynėlį, taip pat atsižvelgdamas į nustatytos kalbos fonotaktines savybes, tad sukant žiedą skirtingose eilutėse nebūtinai pažymima pirmoji raidė.

Pavyzdžiui, rašome žodį „Labas“: kairiųjų žiedu sukame „jkl5“ eilutę, dešiniuoju raidę „L“, paskui vėl kairiųjų žiedu „abc2“ (jau būna pažymėta „a“ raidė), po pauzės kairiuoju pasirenkame „b“ ir t.t. Taip pakaitomis parašome visą tekstą. Stebitės, kaip galima sukinėti a

. . .

Join the Conversation

×
×