Mėgėjiška video įranga

Praeities, dabarties ir ateities mėgėjiška filmavimo technika yra glaudziai susijusi: nesibaigus senesnės kartos technikos erai, atsiranda naujų modelių, o šiems dar nespėjus išpopuliarėti, dažnai sulaukiame gaminių su dar naujesnėmis technologijomis.
Vaizdą, garsą ir kitokią informaciją įrašančios technikos – vaizdo kamerų – tobulinimas įgavo skaitmeninį pagreitį. Daugelis dar prisimena praėjusio šimtmečio populiariausius analoginius prietaisus ir gaminius. Dabar visa tai – praeitis, kurią pakeitė skaitmeninės technologijos.
Populiariausias skaitmeninės technologijos gaminys yra informacijos laikmena – universalusis skaitmeninis diskas (DVD). Greičiausiai neilgai trukus daugelyje vaizdo kamerų pagrindinė filmuojamo vaizdo laikmena irr taps DVD diskas, jis pakeis dabar itin populiaria skaitmeninę „Mini DV“ formato vaizdajuostę.
„Mini DV“ formato vaizdo kameros filmuoja į skaitmenę „Mini DV“ vaizdajuostę, vaizdajuostę, galinčią fiksuoti kokybišką vaizdą. Šis formatas, palyginti su ankstesniuoju analoginiu vaizdo formatu, turi ne vieną privalumą: geresnė vaizdo kokybė, daugiau galimybių apdoroti vaizdą ir ilgesnė informacijos saugojimo trukmė, galimybė įrašus perkelti į kitų formatų įrenginius, tiek analoginius, tiek skaitmeninius.
„Mini DV“ formato vaizdo kameros bei jose naudojamos informacinės laikmenos turi ir trūkumų. Vartotojai jau spėjo įsitikinti, kad skaitmeniniu būūdu vaizdo kameromis į vaizdajuostę įrašoma informacija nėra ilgaamžiška, kaip buvo tikėtasi. „Mini DV“ formato vaizdajuostės pirmtako – analoginės VHS magnetinės vaizdajuostės įrašas buvo veikiamas laiko: vaizdo ir garso kokybė blogėdavo, palaipsniui, kol galiausiai įraše atsirasdavo vietų su nemažais vaizdo bei garso de

efektais (vaizdajuostės išsimagnetindavo bėgant laikui arba nuo elektros ir kitokių prietaisų, turinčiu magnetinį poveikį). „Mini DV“ vaizdajuostė nėra apsaugota nuo mechaninių pažeidimų, laikui bėgant gali suirti, neretai vaizdajuostės jau pačioje vaizdo kameroje yra sugadinamos, t. y. Sulankstomos, retkarčiais jos trūkinėja.
Iškyla ir kita problema – dažniausiai vaizdus tenka perrašinėti į seno VHS formato vaizdajuostes ( jei nemokame naudotis kompiuteriu ar jo neturime) arba rinktis kitą informacijos išsaugojimo būdą – kompiuterio įrašus perkelti į DVD diską. Pirmasis variantas neįgudusiam vaizdo įrašų mėgėjui yra priimtinas del paprastumo, o antrasis pareikalaus ne tik filmuotojo sugebėjimų, bet ir nemenkų darbo su kompiuteriu įgudžių. Daug „Mini DV“ vaizdo kamerų savininkų klausinėja, ar galėtų įsigyti šio formato vaizdajuosčių leistuvą. Tačiau buitinės technikos salonuose nerasite prietaiso „Mini DV“ formato vaizdajuostės įrašams atkurti, išskyrus paačias vaizdo kameras. Kodėl?
Iki šiolei bemaž nė vienas gamintojas nesiėmė „Mini DV“ formato vaizdo leistuvų gamybos. Tiesa, pavieniai modeliai kartais pasiekdavo parduotuvių lentynas, tačiau eilinis pirkėjas, pamatęs solidžią kainą, tik apžiūrėdavo prietaisą, nesiryždamas jo pirkti. Keletą tokių vaizdo leistuvų įsigijo užsiimantys vaizdo įrašų verslu, tačiau šie leistuvai taip ir netapo populiarūs. Pagrindinės priežastys, neleidusios jiems išlipti, buvo glaudžiai susijusios su „Mini DV“ formato vaizdo kameromis. Paminėsime keletą priežasčių:
a) „Mini DV“ vaizdo kamerų patvarumas ir kokybė tenkino net reiklų vartotoją, šia kamera ga
alima naudotis ir kaip vaizdo leistuvu, nebijant gedimų, net jei ji dažnai naudojama vaizdui atkurti ar perrašant;
b) Šios kameros yra universalios: įrašą galima perkelti į VHS, SVHS, „Digital8“, „Mini DV“ formato įrenginius, kompiuterį;
c) Vaizdo įrašus galima kaupti „Mini DV“ vaizdajuostėse, jų įrašo trukmė gali būti 60, 80, 90, 120 ar 160 minučių, be to, įrašus asmeniniu kompiuteriu galima perkelti į DVD diską;
d) Šiuolaikinėse vaizdo kamerose yra gausu vaizdo redagavimo funkcijų, papildomų efektų, kuriais vartotojas gali paįvairinti įrašą nesinaudodamas kompiuteriu ar kitu vaizdo redagavimo įrenginiu – vaizdo leistuvu;
e) „Mini DV“ formato vaizdo kameros yra itin kompaktiškos;
f) Masiškas „Mini DV“ formato vaizdo kamerų išplitimas sutapo su asmeninių kompiuterių populiarėjimu, jų tobulėjimu apdoroti vaizdo įrašus. Vaizdo apdorojimas kompiuteriu tapo pasiekiamas eiliniam vartotojui, o kompiuteriuose vaizdo įrašams saugoti naudojamos laikmenos pasidarė daug talpesnės.

Dėl funkcionalumo, universalumo ir patvarumo „Mini DV“ formato vazido kameros išlieka populiariausios. Pigiausia skaitmeninė „Mini DV“ formato vaizdo kamera dabar kainuoja apie 700 litų. Pastaruoju metu pirkėjus labiausiai domina daugiau nei 1500 litų kainuojančios modernios vaizdo kameros: eiliniam pirkėjui nebepakanka papraščiausios vaizdo kameros funkcijų, todėl jis mieliau renkasi modernesnius modelius. Šie aparatai kokybiškai įrašo nejudantį vaizdą, t. y. Fotografuoja (fiksuojamo vaizdo raiška siekia nuo 2 iki 5 mlm. Aktyviųjų vaizdo elementų), turi gerą optinę vaizdo perteikimo sistemą (dažniausiai su vokiškais „Carl Zeiss“ ar „Leica“ lęšiais). Tokiose vaizdo kamerose taip pa

at paprastai buna optinė vaizdo stabilizavimo sistema ir galimybė filmuoti į fotoaparatuose naudojamą didelės talpos atmintinę – atminties kortelę.
Pastaruoju metu „Mini DV“ formato vaizdo kameros sulauke naujo vis populiarėjančio konkurento – vaizdo kamerų, kurios filmuoja į DVD diską. Vis del to šios kameros žengia pirmuosius žingsnius ir dar nepakankamai pasiruošusios užkariauti kamerų rinką. Naujus modelius išleido kompanijos :Sony“, „Panasonic“, „Samsung“, „Canon“, „Sharp“, „Hitachi“, JVC, „Sanyo“.
Nors pastaruoju metu ypač populiarios :Mini DV“ formato vaizdo kameros, prekybos salonuose išaugo ir į DVD diską filmuojančių modelių skaičius. Tokie pokyčiai atsirado dėl to keleto priežasčių.
Vaizdo kameras gaminančios kompanijos per palyginti neilgą laiko tarpą sugebėjo į savo gaminius įtaisyti DVD diskų rašymo įrenginius, kuriais kompiuterių vartotojai jau naudojasi apie keturis metus. Kompiuterių technika tobulėja sparčiai, todėl vaizdo kamerų gamintojoms tenka prisitaikyti prie rinkos pokyčių: naujausias technologijas panaudoti nešiojamosios filmavimo technikos gamybai. Kompanija, prieš pradėdama gaminti naujo formato vaizdo kameras, turi tvirtai apsispręsti, koks vaizdo formatas priimtiniausias grupei gamintojų. Formato vaizdui ar garsui įrašyti parinkimas neretai tampa net kompanijų kivirčų priežastimi.
Taip nutiko su DVD-AUDIO ir SACD įrašų gamyba: įgyvendinti abiejų formato garso įrašų gamybos projektai, tačiau nei vienas netapo populiarus, nes leidybos kompanijos pasidalijo į dvi stovyklas, kiekviena jų pasirinko skirtingus formatus. Nusprendus naudoti sutartą vaizdo filmavimo technologiją, ji yra įdiegiama į gamybą, tačiau iš
šleistų vaizdo kamerų formatas turi būti populiarus ir visuotinai pripažintas.
Šiuo metu vis labiau pirkėjų mėgstamos DVD diskų kameros, filmuojančios DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DL formatais. Neabejotinas šių kamerų privalumas – galimybė įrašus iš karto peržiūrėti DVD diskų leistuvu. Šiuo metu DVD diskų vaizdo leistuvai yra itin populiarūs, jie kainuoja nedaug – pigiausia galimybė įsigyti už 99 litus. Manoma, kad šio formato vaizdo kameros netrukus tapas populiarios ne tik tarp vaizdo įrašų mėgėjų, bet ir tarp profesionalų.

2005 ir 2006 metų trys pagrindinių formatų vaizdo kamerų grupės, pagal modelių skaičių prekybos salonuose pasiskirstė taip (apytiksliai duomenys lentelėje):

Metai Analoginių vaizdo kamerų kiekis (VHS, „Hi8“), % „Mini DV“, „Digital 8“ skaitmeninių vaizdo kamerų kiekis, % Į DVD diską filmuojančių kamerų kiekis (DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DL), %
2005 12 78 10
2006 6 70 24

Viena pagrindiniu firmu yra „Panasonic“. Žvelgiant iš arčiau i tam tikra šios firmos gaminį, pavyzdžiui pagrindinis „Mini DV“ formato „Panasonic NV GS300EP“ kameros privalumas – 3 CCD matricų sistema su „Quad-Density Pixel Distribution“ technologija. Ši sistema itin puikiaą filmuojamo vaizdo kokybę.
„Panasonic“ kompanijos modelyje įrengta puiki vokiška optinė sistema „Leica Dicomar“. „Leica“ kompanijos lęšiai turi specialią daugisluoksnę dangą, didinančią šviesos signalo pralaidą, vaizdų detalumą, aiškumą. Vaizdo kameromis, turinčiomis tokią optiką, filmuoti vaizdai yra geresnės kokybės. Tai ypač pastebima filmuojant iš arti: Pavyzdžiui, filmuojant žmonių veidus padidinus dešimt kartų optiniu būdu, galima įžiūrėti netgi smulkiausias detales. Kad filmuojamasis vaizdas būtų švelnesnis, „Panasonic NV GS300EP“ modelyje įdiegtas režimas „Skin Detail“, kuris panaikina veido odos netolygumus ir vaizdas tampa meniškesnis.
„Panasonic“ vaizdo kameros objektyvas turi dviejų fazių vidutinio tankumo šviesos filtrą. Angos matmenys (apertūra) reguliuojami atskirai. Filmuojant tokiu aparatu, spalvos yra tikroviškos. Tai visų „Leica Dicomar“ optinių prietaisų ypatybė.
Be puikios optinės sistemos, „Panasonic NV GS300EP“ vaizdo kamera turi daugybę patogių funkcijų ir sistemų, gausų skaitmeninių vaizdo efektų rinkinį, elektorninę datos funkciją, SD atminties kortelę ir kt. „Panasonic“ vaizdo kamera galima filmuoti ne tik į „Mini DV“ juostelę, bet ir į atminties kortelę MPEG 4 formatu. Šiuo modeliu galima fotografuoti. Netgi naktį fotografuotos nuotraukos yra geros kokybės, tačiau filmuoti naktiniai vaizdai galėtų būti kokybiškesni.
Kaip vienas svarbiasnių aptariamos kameros privalumų, minėtinas labai efektyvus optinis vaizdo stabilizatorius, kuris leidzia sumažinti vibracijos įtaką filmuojamam vaizdui: fiksuojamas vaizdas yra tolygus, netrūkčioja, nevirpa.
„panasonic NV GS300EP“ modelis turi ir pakankamai efektyvią vėjo keliamo triukšmo slopinimo sistemą.
Pastaruoju metu aukštos klasės vaizdo kamerų gamintojos filmavimo aparatuose nelinkusios rengti daug skaitmeninių vaizdo efektų. Tai būdiga daugelio kompanijų modeliams. „Panasonic“ ankstesnės vaizdo kameros turėdavo labai daug skaitmeninių vaizdo efektų – kai kurie medeliai jų turėdavo daugiau nei pusę šimto. Šiuo metu gaminamuose kamerose diegiama nuo aštuonių iki dvidešimt septynių skaitmeninių vaizdo efektų (be filmavimo pabaigos efektų). Norint paįvairinti filmuotą siužetą, tiek vaizdo efektų visiškai pakanka.
Filmuotą vaizdą galima redaguoti kompiuteriu. Siužetams apdoroti Dažniausiai naudojamos specialios programos. Paprastai vaizdui perkelti į kompiuterį ir redaguoti pasirenkamos „DV“, „Studio“, „Ulead Video Studio“, „Pinacle Video Studio“ ir kitos programos. Dauguma vaizdo kamerų dažniausiai turi tik elementarias vaizdo perkelimo į kompiuterį programas, kuriose vaizdo apdorojimo priemonių nedaug. Dažniausiai su vaizdo kamera yra komplektuojama programinė įranga, turinti tik keletą vaizdo efektų.
„Panasonic“ kompanija viena pirmųjų kameras ėmė komplektuoti su vaizdo apdorojimo programine įranga. „Panasonic NV GS300EP“, lyginant su kitais panašios klasės modeliais, turi daugiausiai skaitmeninių vaizdo efektų. Ši kamera turi abipusį ryšį su kompiuteriu ir kitais vaizdo įrenginiais, t. y. Visus duomenis galima perkelti į kompiuterį ar kitus vaizdo įrenginius, juos redaguoti, o paskui vėl perkelti į kamerą.
Pastaruoju metu itin populiarėja plačiaformė vaizdo atkūrimo technika, todėl ir vaizdo kamerose diegiamos 16:9 formato filmavimo sistemos. „Panasonic NV GS300EP“ modeliu taip pat galima filmuoti 16:9 formato režimu („Cinema Mode“).
„Panasonic“ kompanijos vaizdo kamera yra ergonomiška, ja labai patogu naodotis. Šis modelis pasirengia darbui per 1,7 sekundes, turi automatinį objektyvo atidarymo ir uždarymo mechanizmą (nereikia dangtelio). Kameroje įdiegta automatinio filmavimo paleidimo funkcija „Self Record“. Aparatą galima valdyti nuotoliniu pulteliu.
Kaip ir daugelį modernių filmavimo įrenginių, „Panasonic NV GS300EP“ modelį galima naudoti kaip interneto kamerą. Šios kameros privalumai: 3 CCD matricos, puiki vokiška optinė sistema, kokybiškas ir detalus filmuojamas vaizdas iš arti, daug skaitmeninių vaizdo efektų, pakankamos talpos baterija, apsauga nuo vėjo keliamo triukšmo, papildomas laidinis nuotolinio valdymo pultelis. Trūkumai: prastoka naktį filmuojamo vaizdo kokybė, nepalčiakampis objektyvas, dėl to filmuojant grupę žmonių neretai tenka atsitraukti atgal.

DUOMENYS

Formatas: MINI-DV MPEG 4 formatu
3CCD matricos (1/6“):3,1 mln. Aktyviųjų vaizdo elementų fotografuojant;
Elektroninis vaizdo ieškiklis: 113 tūkst. Vaizdo elementų;
Ekranas: 2,7“, plačiaformatis, 123 tūkst. Vaizdo elementų skiriamoji geba;
Lęšių sistema: „Leica Dicomar“ su „Macro Zoom“ funkcija (fotografavimas 40 cm atstumu);
Baltos šviesos balansavimo sistema;
Optinis vaizdo stabilizatorius;
Įrašomas garsas: „Zoom Mic“;
Apsauga nuo vėjo: „Wind Noise Reduction“;
Vaizdo didinimas: 10 kartų optinis, 700 kartų skaitmeninis;
Mažiausias rekomenduojamas apšvietimas: 1,4 lx, filmavimo prieblandoje režimas, esant 1 lx apšvietimui, „O Lux Color Night View“ naktinio filmavimo režimas;
Filmavimo vaizdo efektai: „Digital Zoom“, „Digital Mirror“, „Strobe“, „Mosaic“, „Slim“, „strech“, „Trail“, „Monotone“, „Sepia“;
Automatinis filmavimo paleidimas „Self Record“;
DPOF (JPEG) standartą palaikančios sistemos;
MPEG filmavimo režimas: į kortelę; Skaitmeninis PCM (12 ir 16 bitų) stereofoninis garsas;
Garso redagavimo funkcijos: „Audio-dubbing“, „Insert audio“ (yik SP režimu);
Jungtys: IEEE-1394 įėjimas-išėjimas, USB (USB 2,0), S-VIDEO, AV (įėjimai-išėjimai), „Fire Wire“, išorinio mikrofono ir ausinių;
SD atminties kortelė lizdas (į komplektą įeina SD kortelė);
Internetio kameros („Web“) funkcija;
„Pict Bridge“ tiesioginio nuotraukų iš kameros spausdinimo sistema;
Plačiaformatis filmavimo režimas: „16:9 Cinema Mode“;
Režimai: „Surf & Snow Mode”, “Sports Mode”, “Portrait Mode”, “Low-light Mode”, “Spot-light Mode”;
Filmavimo į atminties kortelę režimai: “Superfine”, “Fine”, “Normal”;
Skiriamoji geba fotografuojant (didžiausioji): 2048 x 1512/128 x 960 (“Fine/Normal” fotografavimo režimai);
Naudojamoji galia: 3,3 W/h (3,8 W/h naudojantis ekranu);
Baterija: iki 2 h nepertraukiamo veikimo (1150 mAh), kai nenaudojami vaizdo efektai ir atverčiamasis ekranas;
Programinė vaizdo apdorojimo įranga;
Matmenys (I x A x P): 135 x 76 x 73 mm;
Orientacinė kaina: 2499,-Lt;

Apžvelgsime „Sony“ kompanijos gaminamos kameros modeli „ Sony DCR-HC96E“. Šiame modelyje įrengti vienos garsiausių optinių prietaisų kompanijų „Carl Zeiss“ lęšiai. Nors vaizdo kameros, turinčios „carl Zeiss“ lęšius, yra brangesnės, tačiau jomis filmuojamas vaizdas yra kokybiškesnis. Ankstesnėse mažų matmenų „Sony“ vaizdo kamerose buvo naudojami mažesnius lęšius turintys „Carl Zeiss Vario Tessar“ objektyvai, kurie šiais metais buvo pakeisti į didesnius lęšius turinčius „Carl Zeiss Vario Sonnar“ objektyvus. Be puikių lęšių, „Sony“, kamera turi patobulintą „Carl Zeiss T*“ optinę sistemą su nauju RGB spalvų perteikimą į matricą.
Šiame modelyje įrengta 3,31 mln. Vaizdo elementų matrica. Puiki optika ir 3,31 mln. Matrica garantuoja gerą filmuotų ir fotografuotų vaizdų kokybę, tikroviškas spalvas, gerą šviesos balansą bet kokiomis sąlygomis.
„Sony DCR-HC96E“ vaizdo kamera galima filmuoti ir 16:9 formatu – tą daryti įmanoma toli gražu ne visais filmavimo aparatais. Tai puiki galimybė išnaudoti visą matricos plotį. Nors ši vaizdo kamera yra skirta mėgėjams, tačiau savo galimybėmis pranoksta daugelio lūkesčius.
Mažų matmenų „Sony“ kamera optiniu būdu vaizdą galima padidinti 10 kartų (norint vaizdą padidinti daugiau, reikėtų didesnių lęšių, o dėl to padidėtų kameros matmenys). Skaitmeniniu būdu šiuo modeliu vaizdą galima padidinti 120 kartų. Nedidelių matmenų vai kamerai to visiškai pakanka, juo labiau, kad skaitmeninio didumo funkcija yra patobulinta. Dėl tarpinių taškų įterpimo sistemos didinimas vaizdas neiškraipomas, t. y. Skirtingai nei kitais modeliais. Vaizdą didinant šia kamera, neatsiranda daug kartų padidintam vaizdui būdingų „kvadratų“.
Sklandžizi veikia „Sony DCR-HC96E“ kameros vaizdo fokusavimo sistema (automatinis ir rankinis fokusavimas). Net didinamas vaizdas visada fokusuojamas, o ką jau kalbėti apie filmavimą įvairiais režimais: „Portrait“, „Beach“, „Ski“, „Sports“, „Lesson“, Landscape“, „Spot-light“, „Sunset“, „Moon“. Vaizdas gerai fokusuojamas ir filmuojant prietemoje arba naktį, naudojant „O Lux Night Shot“ režimą. Jeigu apšvietimas per silpnas, fokusuoti padeda holograminė lazerinė fokusavimo sistema („Hologram AF Low Light Laser Assist Focus System“). Ir prietemoje, ir naktį filmuoti vaizdai visada būna ryškūs.

Šioje vaizdo kameroje įrengti skaitmeninio ir analoginio signalų įėjimai ir išėjimai, todėl prie jos galima jungti bet kokį vaizdo rašymo ar atkūrimo įrenginį. Garsas įrašomas 12 arba 16 bitų sistemomis. „audiodubbing“ režimu filmuotam vaizdui galima įrašyti papildomą garsą.
„Sony DCR-HC96E“ modelis turi „Memory Stick Duo Pro“ kortelės lizdą. Į „Memory Stick Duo Pro“ atminties kortelę galima įrašyti iki 2 GB vaizdo medžiagos (nuotraukas, MPEG formato filmuotą vaizdą), kuri gali būti perkialiama į vaizdajuostę ir atvirkščiai (naudojantis IEEE-1394 dvikrypte sąsaja).
„Mini DV“ vaizdo kamera filmuoti vaizdai prilygsta DVD diskų vaizdo kokybei (530 horizontaliųjų vaizdo eilučių).
Šį modelį galima naudoti ir kaip interneto kamerą, netgi transliuojant į juostelę įrašą vaizdą.
„Sony DCR-HC96E“ vaizdo kamerai gaminama gausybė priedų: plačiakampiai lęšiai, teleobjektyvai, atminties kortelės, stovai, apsauginiai objektyvo žiedai, šviesos filtrai, krepšiai, dėklai, skirti filmuoti po vandeniu, kabeliai, baterijos, kortelių skaitytuvai, juostelių persukikliai, vaizdajuostės ir netgi atskiri nešiojamieji DVD diskų rašymo įrenginiai. Šios kameros privalumai: Didelės įstrižainės ir skiriamosios gebos ekranėlis, labai gera optinė sistema su vokiškais lęšiais, maži matmenys, puiki vaizdo kokybė, fiūlmavimas tam tikrais intervalais, spalvų filtras. Trūkumai: meniu simboliai ir piktogramos uždengia beveik pusę ekrano, palyginti nedidelė ekrano skiriamoji geba, supaprastinta „Stamina“ baterijų krovimo rodmenų sistema, brangūs priedai, mažos talpos akumuliatorius.

DUOMENYS

Formatas: Mini-DV MPEG filmavimo režimas: 11 h įrašas į 1 GB talpos kortelę MPEG 4 formatu
CCD matrica (1/3“): 3.31 mln. Aktyviųjų vaizdo elementų („Advance HAD CCD“) filmuojant, 3.04 mln. Aktyviųjų vaizdo elementų fotografuojant;
Elektroninis vaizdo ieškiklis: 123.2 tūkst. Vaizdo elementų;
Ekranas: 2.7“, plačiaformatis „Hybrid LCD“, pasukamas 270 laipsnių kampu, 123.2 tūkst. Vaizdo elementų skiriamoji geba;
Lęšių sistema: „Carl Zeiss Vario Sonnar“ su RGB spalvų filtru;
Baltos šviesos balansavimo sistema: „Auto-Indoor-outdoor-Hold“;
„ Smooth Interval Record“ filmavimo su pasirinktais laiko intervalais funkcija;
Vaizdo stabilizatorius „Super Steady Shot“;
Vaizdo didinimas: 10 kartų optinis, 120 kartų skaitmeninis;
Mažiausias rekomenduojamas apšvietimas: 5 lx; Skaitmeninis PCM (12 ir 16 bitų) stereofoninis garsas;
„Audiodubbing“ garso įrašymo sistema;
Išorinio mikrofono ir ausinių jungtis;
Jungtys: IEEE-1394 įėjimas-išėjimas, S-VIDEO įėjimas-išėjimas, USB, „Fire Wire“;
„memory Stick DUO PRO“ atminties korteles lizdas;
„Pict Bridge“ tiesioginio nuotraukų iš kameros spausdinimo sistema;
Interneto kameros („Web“) funkcija;
Naktinio filmavimo režimai: „ Color Slow Shuter“ spalvotojo filmavimo naktį režimas, „Super Night Shot“ filmavimo režimas, „O Lux Night Shot“;
Plačiaformis filmavimo režimas: 16:9;
Fotografavimas: raiška iki 2016 x 1512, „Photo Mode/MPEG EX Movie Mode/USB Streaming“ funkcijos;
Matmenys (I x A x P):120 x 91 x 72 mm;
Orientacinė kaina: 2899,-Lt

Kitas modelis kurį apibendrinsim bus „SamsungVP-DC165WI“. Mažiau nei prieš metus „samsung“ kompanija išleido pirmąsias DVD formato vaizdo kameras. Šiandien korėjiečiai pristato dar tris naujus šio formato modelius. Viena jų – „Samsung VP-DC165WI“.
Naujajame modelyje įrengta 0,8 mln. Vaizdo elementų matrica. Ši vaizdo kamera pirkėjui yra patraukli dėl keleto priežasčių: 33 kartų optinio vaizdo didinimo funkcijos ir svarbiausia – galimybės filmuoti į DVD diską. Dar vienas šių aparatų privalumas yra tai, kad jie kainuoja daug mažiau nei „Mini DV“ formato modeliai. Kita vertus, lyginant su aptariamomis „Mini DV“ formato kameromis, „Samsung“ modelis atlieka daug mažiau funkcijų.
„Samsung VP-DC165WI“ turi objektyvą, kuriam tinka 30 mm skersmens prisukami filtrai (panašūs kaip ir „Sony“ kameroms). Filmuojami vaizdai įrašomi į 8 cm skersmens DVD diską MPEG 2 formatu arba į atminties kortelę MPEG 4 formatu.
DVD formato kameros ne naujiena – pirmieji modeliai pasirodė prieš ketverius metus. Tačiau tuo metu jie buvo brangūs ir nesuderinami su kitais įrenginiais, dėl to taip ir neišplito (kai kurie jų neturėdavo net programinės įrangos filmuotai medžiagai įkelti į kompiuterį).
MPEG 4 formatas – taip pat ne naujiena vaizdo kamerose: pastaruoju metu į atminties kortelę filmuoti gali daugelis modelių. Fotografuoti taip pat galima ne tik į atminties kortelę, bet ir į DVD diską.
„Samsung VP-DC165WI“ vaizdo kamera yra valdoma vienu patogiausių įrankių „EZ Navigator“, dėl to, nepaisant šiek tiek didesnių aparato matmenų nei kitų modelių, šia kamera paprasta naudotis.
Vaizduo stabilizuoti skirtas skaitmeninis vaizdo stabilizatorius („Electrical Image Stabilizer“). Tai, ko gero, efektyviausias tokios klasės gaminių vaizdo stabilizatorius.
„Samsung“ kompanijos vaizdo kamera turi itin kokybišką atlenkiamą ekranėlį su didele skiriamąja geba – 230 tukst. Vaizdo elementų. Toks ekranėlis atkuria tikroviškas spalvas, vaizdas yra ryškus, gerai matomi visi objektai, dėl to lengviau pasirinkti tinkamą filmavimo režimą ir vaizdo didinimą.
Šia vaizdo kamera fotografuoja JPEG formatu. Nuotraukas galima išsaugoti SD, MMC, MS(„Memory Stick“, „Memory Stick Pro“) atminties kortelėse, kurių talpa yra nuo 8 MB iki 2 GB, ir USB 2.0 sąsaja perkelti į asmeninį kompiuterį.
„Samsung“ modeliu galima filmuoti į vienkartinio ir daugkartinio rašymo DVD diskus. Filmuojant į daugkartinio rašymo diskus, jie turi būti tušti.
„Samsung VP-DC165WI“ aparate įrengta naujo tipo USB 2.0 sąsaja, kuri yra labai pralaidi, tačiau tinka tik nuotraukoms ir filmuotiems siužetams perkelti iš atminties kortelės į kompiuterį. Perkeltus vaizdus kompiuteriu galima redaguoti. Šis modelis komplektuojamas su vaizdo redagavimo programine įranga („Ulead Video Studio“ ir „DV Media Pro“).
Modernią kamerą galėsite naudoti ir kaip interneto kamerą („Web“ funkcija). Nors „Samsung VP-DC165WI“ turi nedaug specialiųjų efektų ir papildomų sistemų, tačiau yra pakankamai rimtas konkurentas kur kas daugiau kainuojančioms pusiau profesionalioms vaizdo kameroms, kuriose irengta vokiška optinė sistema. Nepaisant sudėtingo meniu, šiuo aparatu labai patogu bei paprasta naudotis ir eiliniam vartotojui. Šio modelio privalumai: DVD formatas, 33 kartų optinis vaizdo didinimas, geras vaizdo stabilizatorius. Trūkumai: kiek didesnis korpusas, mažoka vaizdo kameros skiriamoji geba, nedaug skaitmeninio vaizdo efektų, paprasta optinių lęšių sistema, nedidelės skiriamosios gebos fotografavimo režimai, nėra IEEE-1394 jungties.

D

DUOMENYS

Formatas: DVD (DVD+R/RW, DVD-R/RW, DL („Double Layer“));
CCD matrica: 1/6“, 800 tūkst. Vaizdo elementų, 400 tūkst. Aktyviųjų vaizdo elementų;
DVD disko talpa: viensluoksnio – 1,4 GB, dvisluoksnio – 2,6 GB;
Lęšių sistema: „Samsung Camcorder Lens“, objektyvo židinio nuotolis – 2,3 – 75,9 mm;
Elektroninis vaizdo ieškiklis: 113 tūkst. Vaizdo elementų;
Ekranas: 2,7“, 230 tūkst. Vaizdų elementų skiriamoji geba, pasukamas 360 laipsnių kampu (180 + 180);
„EZ Navigator“ meniu ir valdymo sistema;
„Easy-Q/Custom-Q“ funkcijos;
Atminties kortelės: SD, MMC, MS („Memory Stick“; į 2 GB MS-DUO kortelę telpa nuo 9740 iki 20 tūkst. Nuotraukų arba iki 120 min. Filmuotos medžizgos MPEG 4 formatu;
Filmavimas į atminties kortelę: 720 x 576 skiriamąja geba;
Vaizdo didinimas: 33 kartų optinis, 1200 kartų skaitmeninis;
Baltos spalvos balansavimo sistema: BLC;

Skaitmeniniai efektai: 9 režimai;
Žibintas: LED tipo;
Naktinio filmavimo režimai: „Color Nite/LED LIGHT“;
Plačiaformačio vaizdo filmavimo režimas: „Wide Macro“;
Vaizdo stabilizatorius: „ Electrical Image Stabilizer“;
Fotografavimas: 800 x 600, 1152 x 864 vaizdo elementų;
Filmavimas MPEG 4 formatu: QVGA skiriamoji geba, apie 25 kadrai per sekundę;
Interneto kameros („Web“) funkcija;
„Pict Bridge“ tiesioginio spausdinimo iš kameros funkcija;
Skaitmeninis stereofoninis garsas (PCM): 12/16 bitų;
„Audiodubbing“ funkcija: SP sparta, 12 bitų garsas;
Jungtys: USB 2.0. AV/S-VIDEO įėjimas-išėjimas, išorinio mikrofono;
Naudojamoji galia: 5 W/h (5 W/h ir naudojantis ekranu);
Programinė įranga: „Ulead Video Studio“, „DV Media Pro“;
Matmenys (I x A x P): 122 x 88 x 56 mm;
Orientacinė kaina 1799,-Lt.

Aptariant video įrangą, galime paminėti „ Bevielį namų sargą“. „Nokia“ pagamino belaidę namų stebėjimo kamerą su įdiegtu judesių detektoriumi ir artinimo funkcija. Ji daro kokybiškas 1 megapikselio raiškos nuotraukas ir vaizdą su garsu įrašo net prasto apšvietimo sąlygomis. Šis prietaisas – skaitmeninės kameros, GSM siųstuvo-imtuvo ir MMS technologijos derinys – gali būti naudojamas įvairiuose vietose, kur reikia ką nors stebėti, pavyzdžiui, namie, vasarnamyje, sandėlyje ar net valtyje. Trai nebloga paspirtis tiems kam reikia papildomų akių ir ausų privačiai nuosavybei stebėti. Nuotolinę kamerą lengva įdiegti ir paprasta naudoti. Jai nereikia fizinės jungties prisijungti prie fiksuotojo ryšio tinklo arba interneto – reikalingas tik nuolatinio maitinimo šaltinis ir prieiga prie GSM tinklo. Tereikia įdėti SIM kortelę, įvesti PIN kodą, nustatyti bent vieną vartotoją – ir kamera paruošta naudoti. Ji siunčia nuotraukas ir vaizdo įrašus su garsu į telefonus, turinčius MMS funkciją, arba el. pašto adresu, kai tik uzfiksuoja judesį nustatytais intervalais arba gavusi SMS užklausą.. taip pat vartotojai gali gauti pranešimus temperatūrai pasiekus maximalią arba minimalią ribą arba peržiūrėti paskutinių 24 val. Temperatūrų kaitos kreivę. Šią kamerą galima valdyti teksto pranešimais arba naudojant „Bluetooth“. Išplėsta vartotojo prieiga prietaisu leidžia naudotis daugiau kaip vienam asmeniui. Nuotolinės kameros valdymo programa teikia patobulintą grafinę sąsają tiems, kas turi 60 serijos pagrindu veikiančius sumanių telefonų modelius, pavyzdžiui, naująjį „Nokia 6670“, „Nokia 7610“ ar „Nokia 6600“. Nuotolinė kamera parduodama su stovu, skirtu pastatyti ją ant stalo, su laikikliais – pakabinti ant sienos arba lubų bei su apsauginiu gaubtu – naudoti lauke.
Kai pasitaiko tokių buitinės radioelektrikos prietaisų, kurie, galima sakyti, turi beveik mistinių savybių. Pakanka tokį daiktą paimti į rankas – ir jau nesinori su juo skirtis niekada. Kaip tik tokia yra ir skaitmeninė vaizdo kamera „Sanyo Xacti VPC-C5“. Mažutis, puikiai suderintas korpusas tarsi pats įsitaiso delne ir nenoriai išslysta iš jo. Atverčiamas 5 cm dydžio ekranėlis iš išorės apsaugotas metalizuotu dangteliu, įrėmintas juodu lakuotu rėmeliu. Nedidukė kamera atrodo tikrai patraukliai. Gal tik nelabai patogiai įrengtas energijos maitinimo įjungimo mygtukas, kurį pridengia dabartinėje padėtyje esantis skystųjų kristalų ekranėlis – norint pasiekti minėtą mygtuką, tenka pasukti ekranėlį.
Be standartinio laidų rinkinio ir instrukcijos, „Sanyo Xacti VPC-C5“ modelis komplektuojamas su dėklu, kabinamu ant diržo. Kamera turi gražiai apipavidalintą nuotolinio valdymo pultelį.
Filmavimo valdikliai ergonomiškai išdėlioti nedideliame plote, kuris filmuojant atsiduria tiesiai po didžiuoju operatoriaus pirštu. Nors mygtukai yra smulkūs, nekyla jokių sunkumų juos renkantis. Mikrofonas nestandartiškai įrengtas išoriniame ekranėlio paviršiuje, todėl reikia būti dėmesingiems lenkiant ekranėlį. Fotografuodami turite būti atidūs, kad netyčia pirštu neuždengtumėte blykstės.
„Sanyo Xacti VPC-C5“ kamera nesuglaudintas vaizdas perduodamas 3 megabitų per sekundę greičiu, t. y. Tris kartus greičiau nei koduojant MPEG-2 formatu ir kuriant DVD įrašą. Beje, MPEG-4 formatu vaizdas suglaudinamas šiek tiek efektyviau: filmuota medžiaga būna tokios kokybės kaip ir senųjų didžiulių analoginių VHS kamerų.
Filmuojamos visiškai natūralios, nors ir nelabai ryškios spalvos. Naudojant „Makro“ režimą, vaizdas išlieka toks pat raiškus, nors atstumas iki objekto tėra centimetras. Ekspozicija nustatoma automatiškai, tačiau siekiant maksimalios vaizdo kokybės, filmuojant nestandartines situacijas, pravers septyni išankstiniai režimai ir trys apšviestumo matavimo lygiai. Naudojant šiuos režimus, filmuojamas vaizdas pastebimai pagerėja.

DUOMENYS:

Formatas: MPEG-4;
Matrica: ½,5“ CCD, 5,1 mln. vaizdo elementų;
Geriausias filmavimo režimas: 640 x 480,3 Mb/s;
Kadro formatas: 4 : 3;
MP3 atkūrimas/diktofonas: -/-
Laikmena: SD korelė;
Skystųjų kristalų ekranėlis: 5 cm, 210 tūkst. Vaizdo elementų; Objektyvo fokusavimo atstumas: 6,3-31,7 mm;
Optinis didinimas: 5 kartų;
Skaitmeninis didinimas: 12 kartų;
Vaizdo stabilizatorius: skaitmeninis;
Sąsajos: USB 2.0, AV/S-VIDEO išėjimas;
Matmenys (I x A x P):68:108:23 mm;
Svoris (be akumuliatoriaus): 145 g;
Orientacinė kaina: 1499,-Lt.

Žvelgiant į „Panasonic firma, tai „Panasonic SDR-S100“ viena brangiausiųjų ir techniškai tobuliausių skaitmeninių vaizdo kamerų. Naudodama modernias japoniškas skaitmenines technologijas ir legendinės „Leica“ kompanijos optines sistemas, „Panasonic“ kompanija sukūrė beveik profesionalaus aparato įspūdį sudarantį filmavimo įrenginį.
Šiame modelyje įrengtas „Leica Dicomar“ objektyvas. Mažai dispersiško optinio stiklo lęšiai sumažina chromatinę aberaciją tris kartus, lyginant su įprastais objektyvais. Daugiasluoksnė lęšių danga minimizuoja šviesos atspindį ir užtikrina švarų bei aiškų vaizdą.
„panasonic SDR-S100“ kameros valdymo mygtukai ant korpuso išdėstyti simetriškai, todėl ją galima laikyti bet kuria ranka. Režimai perjungiami būgneliu, kurį paprastai turi aukštos klasės fototechnika. Blykstė paslėpta korpuso viduje, virš objektyvo, ji pasirodo spustelėjus nedidelį mygtuką. Skystųjų kristalų ekranėlis yra 16 : 9 formato.
Šio modelio konstrukcijos pažiba – optinis vaizdo stabilizatorius O.I.S., kuris šalindamas triukšmus, atsirandančius drebant rankai, gerina vaizdo raišką. Giroskopiniai jutikliai nustato rankų poslinkio dydį ir kryptį, o linijinis variklis atitinkamai reguliuoja lęšių padėtį. Optinis vaizdo stabilizatorius suveikia dar iki vaizdui patenkant į matricą.
Pastebimai filmuojamą vaizdą pagerina „Panasonic“ trijų matricų sistema 3CCD, kuri taikoma ir profesionaliose vaizdo kamerose. Šioje sistemoje prizmė suskaido švieos spindulį į tris pagrindines spalvas – raudoną, mėlyną ir žalią. 3CCD matricos lenkia tradicines matricas pagal tris svarbiausius rodiklius: spalvų natūralumą, vaizdo detalumą ir atspalvių perėjimų tolygumą.
„Panasonic SDR-S100“ modelyje įrengtas modernus vaizdo procesorius „Crystal Engine“. Filmuota ir fotografuota medžiaga apdorojama dviem skirtingomis schemomis. „Colour Night View“ sistema užtikrina spalvotą vaizdą ir filmuojant prastai apšviestoje aplinkoje.

DUOMENYS

Formatas: MPEG-2;
Matrica: 3 x 1/6“CCD, 800 tūkst. vaizdo elementų;
Geriausias filmavimo režimas: 704 x 576, 10 Mb/s;
Kadro formatas: 4:3, 16:9;
MP3 atkūrimas/diktofonas: +/-
Laikmena: SD kortelė;
Skystųjų kristalų ekranėlis: 7,1 cm, 210 tūkst. vaizdo elementų; Objektyvo fokusavimo atstumas: 3-10 mm;
Optinis didinimas: 10 kartų;
Skaitmeninis didinimas: 700 kartų;
Vaizdo stabilizatorius: optinis;
Sąsajos: USB 2.0, AV/S-VIDEO išėjimas, ausinių;
Matmenys (I x A x P): 80,4 x 96,7 x 49,9 mm;
Svoris (be akumuliatoriaus): 243 g;
Orientacinė kaina: 3990,-Lt.

IFA 2005 parodoje „Samsung“ kompanija pristatė daugiafunkcę 2 mln. vaizdo elementų skiriamosios gebos foto- ir vaizdo kamerą „Samsung Mini-ket VP-M2100“. Šis modelis sukurtas specialiai vartotojams, norintiems ko universalesnio aparato.
Tai kompaktiška kamera, galinti atstoti net šešis įrenginius: skaitmeninį fotoaparatą, vaizdo kamerą, MP3 grotuvą, diktofoną, duomenų kaupiklį ir tinklo kamerą. Vos kortų malkos dydžio (37,6 x 103,5 x 69 mm, 184 g) aparatas gali išsaugoti iki 1 GB filmuotos medžiagos, skaitmeninių fotografijų, MP3 muzikinių kūrinių. Šiam modeliui galima naudoti ir išorinės atminties korteles. Muzikos galima klausytis per ausines arba įrengtą garsiakalbį.
Nors „Samsung Mini-ket VP-M2100“ vaizdo kamera yra labai mažų matmenų, joje įtaisyta optimizuota 2 mln. vaizdo elementų skiriamosios gebos CCD matrica, kuri leidžia filmuoti kokybišką vaizdą MPEG-4 formatu, 25 kadrų per sekundę greičiu. Vaizdo medžiaga perduodama 6 megabitų per sekundę greičiu, todėl įprastame kineskopiniame televizoriuje vaizdas atrodo idealus, be jokių pašalinių trukdžių.
Kad filmuoti būtų patogiau, aparatas turi 10 kartų optinio ir 100 kartų skaitmeninio vaizdo didinimo sistemą, jame įrengtą blykstė. Šis modelis turi didelį objektyvą, todėl juo filmuotas vaizdas yra natūralus, spalvos ryškios.
„Samsung Mini-ket VP-M2100“ kamera fotografuojamos nuotraukos yra 1600 x 1200 raiškos, jas galima spausdinti tiesiai iš aparato, naudojant USB sąsają, suderintą su „PictBridge“ standartu.

DUOMENYS

Formatas: MPEG-4;
Matrica: 1/3,6“CCD, 2,11 mln. vaizdo elementų;
Geriausias filmavimo režimas: 720 x 576;
Kadro formatas: 4:3;
MP3 atkūrimas/diktofonas: +/+
Laikmena: 1 GB vidinė atmintis, SD/MMC, „Memory Stick“ kortelė;
Skystųjų kristalų ekranėlis: 5 cm, 210 tūkst. vaizdo elementų; Objektyvo fokusavimo atstumas: 4,1-41 mm;
Optinis didinimas: 10 kartų;
Skaitmeninis didinimas: 100 kartų;
Vaizdo stabilizatorius: skaitmeninis;
Sąsajos: USB 2.0, AV/S-VIDEO įėjimas/išėjimas, ausinių išėjimas;
Matmenys (I x A x P): 69 x 103,5 x 37,6 mm;
Svoris (be akumuliatoriaus): 213 g;
Orientacinė kaina: 2499,-Lt.

„Sony“ filmavimo aparatus iš karto atpažinsi iš jų firminio dizaino: suapvalintų formų, matinės metalo spalvos dangos ir „Carl Zeiss“ objektyvo „Vario-Tessar“ su įrengta uždanga. Be viso to „Sony DCR-PC55E“ modelis dar yra itin kompaktiškas. Tiesiog stebėtina, kaip „Sony“ konstruktoriai tokiame mažame korpuse sugebėjo sutalpinti „MiniDV“ įrenginį. Visai tikėtina, kad tai mažiausia šio standarto vaizdo kamera pasaulyje.
Skystųjų kristalų ekranėlis pastebimai didesnis nei kitų pristatomų kamerų – 3 colių (7,5 cm). Tai patogu aparatą valdant per ekrano meniu (ekranėlis turi jutiklinio valdymo funkciją). Viršutinėje kameros dalyje yra laikiklis foto- ir filmavimo lempai arba išoriniam mikrafonui.
„MiniDV“ standartas užtikrina puikų vaizdo medžiagos perdavimo greitį – 25 megabitų per sekundę. Šiuo greičiu į standartinę „MiniDV“ juostelę galima įrašyti daugiau nei valandos trukmės reportažą. „Sony DCR-PC55E“ filmuotos medžiagos vaizdo kokybė beveik idiali: nematyti jokių duomenų spūdos liekamųjų pėdsakų, puikiai perteikiami judantys objektai. Mechaninis juostelės vyniojimo mechanizmas maksimaliai sumažintas, tačiau kitoms sudedamosioms dalims vietos vistiek lieka mažokai. Kameroje įrengtas miniatiūrinis objektyvas su viena 4 mm skersmens CCD matrica, naudojant net ir labai išradingą konstrukciją, negali generuoti tokių parametrų, kokius užtikrina DV koduotė, vaizdo. Todėl šiuo modeliu filmuotas vaizdas nėra labai raiškus, ypač jeigu apšvietimas prastesnis. Tačiau tai, prarandama dėl minimizuotos optinės sistemos, „Sony DCR-PC55E“ kompensuojama „Mini-DV“ formato privalumais.
Autonominiu režimu kamera veikia ne trumpiau nei modeliai, filmuotą medžiagą įrašantys į atminties korteles. Tai ištobulintos konstrukcijos nuopelnas.
Juostinė filmavimo technika vargu ar turi perspektyvų, tačiau šiuo metu ji labai patraukli dėl visai atpigusių laikmenų.

DUOMENYS

Formatas: „MiniDV“;
Matrica: 1/6“CCD, 680 tūkst. vaizdo elementų;
Geriausias filmavimo režimas: 720 x 576;
Kadro formatas: 4:3, 16:9;
MP3 atkūrimas/diktofonas: -/-
Laikmena: „MiniDV“ juostelė, „memory Stick“;
Skystųjų kristalų ekranėlis: 7,6 cm, 123 tūkst. vaizdo elementų; Objektyvo fokusavimo atstumas: 2,3-23 mm;
Optinis didinimas: 10 kartų;
Skaitmeninis didinimas: 120 kartų;
Vaizdo stabilizatorius: skaitmeninis;
Sąsajos: DV, USB 2.0, AV/S-VIDEO įėjimas/išėjimas, išorinis mikrofonas;
Matmenys (I x A x P): 72 x 99 x 42 mm;
Svoris (be akumuliatoriaus): 290 g;
Orientacinė kaina: 2620,-Lt.

„ Sony HDR-HC3“ HDV vaizdo kameros privalumai: 2,1 mln. vaizdo elementų „ClearVid CMOS“ vaizdo jutiklis. „Sony HDR-HC3“ vaizdo kameroje įrengtas 1/3 colio „ClearVid CMOS“ vaizdo jutiklis, kuris leidžia filmuoti ypač detalų ir švarų vaizdą iki 1080i skiriamąja geba (didelės raiškos HD režimu) ir iki 530i skiriamąja geba (standartinės raiškos SD režimu) Skirtingai nei tradicinių vaizdo kamerų CCD jutikliai, CMOS vaizdo jutiklį turintis modelis ne tik kokybiškiau filmuoja, bet ir naudoja mažiau baterijos energijos. HDV vaizdo formatas. HDV – didelės raiškos vaizdo formatas (1080i). („Sony HDR-HC3“ – mažiausia rinkoje filmuojanti ir atkurianti šio formato vaizdą kamera. Skystųjų kristalų ekranėlis. Vaizdo kamera turi 2,7 colio plačiaformatį (16:9) hibridinį „SwivelScreen(TM)Clear Photo plus“ skystųjų kristalų ekranėlį su jutiklio valdymo funkcija (jutimui jautrus ekranėlis), kurio skiriamoji geba – 211 tūkst. vaizdo elementų. Ekranėlis rodo išskirtinai švarų ir kontrastingą didelės raiškos vaizdą. Jį galima pasukti 270 lapsnių kampu, žiūrėti į jį galima gana dideliu kampu, be to, jis beveik neatspindi išorinės šviesos. Tokį ekranėlį patogu naudoti ne tik filmuojant, bet ir peržiūrint vaizdus. „Smooth Slow Recording“ filmavimo režimas. Filmuojant greitai judančius objektus, filmavimo greitį galima padidinti nuo 60 kadrų per sekundę iki 240 kadrų per 3 sekundes. Šis filmavimo režimas vadinamas „Smooth Slow Recording“. Juo filmuotą vaizdą galima peržiūrėti sulėtintu režimu, pavyzdžiui, 3 sekundžių įrašą galima peržiūrėti per 12 sekundžių. „Real-Time HD Codec Engine“ vaizdo procesorius. „sony“ kompanija asmeninėms vaizdo kameroms specialiai sukūrė „Real Time MPEG“ vaizdo procesorių, kuris eikvoja mažiau energijos. Be to, naudojant šį procesorių, sumažėjo kamerų matmenys. Naujasis procesorius labai efektyviai suglaudina vaizdą MPEG-2 formatu, padeda filmuoti ir atkurti DV formato bitų dažniu. Didelės raiškos vaizdas filmuojamas į tokią pat „MiniDV“ juostelę kaip ir filmuojant standartinės raiškos vaizdą. Filmuoja ir fotografuoja vienu metu. Filmuojant didele skiriamąja geba, tuo pačiu metu galima fotografuoti 2,3 mln. raiškos nuotraukas į „memory Stick“ atminties kortelę. Universalus valdymas. Ant objektyvo korpuso įrebgtas universalus valdiklis, kuriuo galima reguliuoti ne tik fokusavimą ir ekspoziciją, bet ir nustatyti papildomus režimus: automatinę ekspoziciją, baltos spalvos balansą. „Cinematic“ režimas. Norint „Sony HDR-HC3“ vaizdo kamera filmuoti meniškus vaizdus, galima rinktis „ Cinematic“ režimą, kuriuo vaizdas filmuojamas kaip kino juosta – 24 kadrais per sekundę. 10 kartų optinis ir 80 kartų skaitmeninis vaizdo didinimas. 10 kartų optinė vaizdo didinimo sistema leis kokybiškai nufilmuoti ir labai toli esančius objektus. Skaitmeniniu būdu vaizdą galima padidinti 80 kartų. Tam naudojama „Digital Zoom Interpolation“ sistema, kuri gerokai kokybiškiau padidina vaizdą nei kitos skaitmeninės vaizdo didinimo sistemos. Profesionali optinė sistema. „sony HDR-HC3“ vaizdo kameroje įrengta profesionalams skirtuose modeliuose naudojama optinė sistema „Carl Zeiss Vario-Sonnar(TM)T*Lens“. Šiame aparate įmontuoti „carl Zeiss“ lęšiai yra padengti specialia danga, leidžiančia filmuoti neįtikėtino kontrastingumo, labai sodrių ir tikroviškų spalvų vaizdą, perteikti subtiliausius atspalvius. „Super SteadyShot“ vaizdo stabilizatorius“. :Sony HDR-HC3“ vaizdo kamera turi labai efektyvų vaizdo stabilizatorių, kuris kompensuoja rankos virpėjimo judesius. . tam naudojami specialūs judesio jutikliai. Toks vaizdo stabilizatorius padeda filmuoti daug kokybiškesnį ir stabilesnį vaizdą nei kiti skaitmeninia stabilizatoriai. HDMI sąsaja. „Sony HDR-HC3“ modelyje įrengta HDMI sąsaja yra skirta neglaudintą skaitmeninį didelės raiškos vaizdo ir garso signalą tiesiogei perduoti iš vaizdo kameros į tam pritaikytą televizorių, asmeninį kompiuterį ar įrašantį įrenginį. „i.LINK“ (IEEE1394) sąsaja. „i.LINK“ (IEEE1394) sąsaja ypač greitai galima perkelti skaitmeninius garso ir vaizdo duomenis iš vaizdo kameros į asmeninį kompiuterį arba į įrašantį DVD diskų grotuvą.

Leave a Comment