Patarimai pradedantiems dirbti su PC

Šiukšliadėžės tuštinimas Kai kam patiktų, kad “Windows” šiukšliadėžė (Recycle Bin) savaime ištuštėtų, užbaigus darbą kompiuteriu. Mano čia siūlomas variantas daro beveik taip, o tiksliau pasakius – visiškai atvirkščiai, t.y., ištuština šiukšliadėžę kiekvieno kompiuterio starto metu. Bet rezultatas toks pat: švari darbo vieta. Jei norite to, įrašykite į AUTOEXEC.BAT tokias tris eilutes:c:cd ecycledecho y | del *.*Atkreipkite dėmesį į tai, kad “Windows” turi šiukšliadėžę kiekviename diske. Dėl to pakartokite šią procedūrą kiekvienai disko particijai (“raidei”).(99.11.12) “Uninstall” išvalymas Didžiąją dalį instaliuotų programų galima išinstaliuoti “Add/Remove Programs” lange, kurį galima išsikviesti iš “Control Panel”. Jeigu tokią programą ištrinsime rankomis, įrašas “Install/Uninstall” sąraše pasiliks, nors pačios programos nebebus. Automatinis išinstaliavimas nepavyksta ir kai kuriais kitais atvejais. Po kurio laiko “Install/Uninstall” langelyje susirenka keletas tokių lavonų. Juos iš ten išnaikinti galima tik pasiknaisojus po sistemos registrus “Regedit” programa:• Startuojame “Regedit”; • Einame į HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstall; • Kiekvienas “giliau” esantis įrašas turi raktažodį “DisplayName”, kuris atitinka “Install/Uninstall” lange rodomus programų pavadinimus. Belieka ištrinti nereikalingus įrašus. (99.10.07)

Nepamirškime “Shortcut key” Stebėtinai mažai mūsų naudojasi tokia patogia dažnai vartojamų programų startavimo galimybe kaip “Shortcut Key”. “Windows” leidžia nuorodoms (“Shortcut”) į programas priskirti tam tikras klavišų kombinacijas. Jeigu pav. norite, kad bet kuriuo metu paspaudus klavišus “Ctrl – Alt – Z” startuotų “WinZIP” programa, darykite taip:• spauskite dešinįjį pelės klavišą ant “WinZIP” simbolio ir pasirinkite “Properties”; • eikite į “Shortcut” ir “atsistokite” į “Shortcut key” eilutę; • tiesiog paspauskite norimą klavišų kombinaciją (mūsų atveju – “Ctrl – Alt – Z”), po to – “OK” ar tiesiog .

Programas – į šiukšlyną?!.. Kas atsitiktų, jaigu programą tyčia ar netyčia instaliuotume į “Windows” katalogą “C:Recycled”, kurį sistema vartoja kaip šiukšlių dėžę? Ogi nieko ypatingo! Ant darbastalio (desktop) esančioje šiukšlidėje “Recycle Bin” nieko nesimatys, nes “Windows” joje mato tik tai, kas ištrinama ir užregistruojama specialiame INI faile. Taigi, įdiegta programa ar tiesiog nukopijuoti failai ten bus saugūs. Ir netgi saugesni

“Explorer” vietoj paprasto lango – visiems laikams! Jeigu norite, kad visi katalogai nuolat atsidarinėtų “Windows Explorer” forma, pasitelkite į pagalbą “Regedit”: • paleiskite “Regedit” programą: eikite į Start / Run, rašykite “REGEDIT”, spauskite ; • kairiojoje “Regedit” lango pusėje eikite į “HKEY_CLASSES_ROOT”, po to – giliau į “Folder shell”; • “shell” viduje rasite įrašą “Open”; spauskite arba dešinį pelės klavišą ir pasirinkite “Rename” ir tokiu būdu pervadinkite jį iš “Open” pav. į “Paprastas langas”. Tokiu būdu funkcija “Open” neteks savo kaip pagrindinės (default) funkcijos galios ir tokia taps “Explore”. “Paprastą” langą galėsite atidaryti, paspaudę ant objekto dešinį pelės klavišą ir pasirinkę dabar naujai atsiradusį įrašą “Paprastas langas”.

Kitoks Explorer_io startas Jei norite, kad startavęs Explorer_is rodytų ne kaip įprasta C: diską, o ką nors kita, elkitės taip: • tuo pačiu Explorer_iu kataloge “C:WindowsStart MenuPrograms” raskite įrašą “Windows Explorer”; • spustelkite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite “Properties” arba spauskite Alt-tarpas; • pasirinkite “Shortcut”; eilutėje “Target” bus parašyta: “C:WINDOWSEXPLORER.EXE /n,/e,C:”. Vietoje “C:” galite parašyti ką kita.