tinklapiu kurimo priemones

[Type text]

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

VERSLO VADYBOS BAKALAURO STUDIJOS

TINKLAPIŲ KŪRIMO PRIEMONĖS

REFERATAS

Turinys

1.Įvadas 3

2.Tinklapio projekto paruošimas 4

3.Tinklapių architektūros Ypatumai 5

6

4.įrankiai ir tinklapių kūrimo programos 7

Tinklapis 7

Tekstiniai redaktoriai 7

Kūrimo įrankiai 8

Populiariausi kūrimo įrankiai 9

Allaire HomeSite 4.0 9

Site Spinner V2 10

Adobe GoLive 10

Internetinių puslapių kūrimas naudojant „Joomla!“ 11

5.HTML kalba 12

Pagrindinės elementų grupės 12

6.Tinklapių redagavimas ir kūrimas,panaudojant Microsoft FrontPage 14

Tuščios naujos *.htm bylos sukūrimas 15

*.htm bylos redagavimas 15

Elektroninio pašto adreso įdėjimas *.htm byloje 16

Žymės (skirtuko) *.htm byloje įdėjimas 17

Nuorodos į žymę *.htm byloje įdėjimas 17

Nuorodos *.htm byloje redagavimas 17

Nuorodos *.htm byloje panaikinimas 18

Žymės *.htm byloje panaikinimas 18

Bylos ištrynimas 18

7.Išvados 19

8. Šaltiniai 20

Įvadas

Kasdien milijonai žmonių dirba internete: naršo, ieško informacijos, naudojasi elektroniniu paštu, dalyvauja naujienų grupėse. Internetas sukūrė ir pakeitė įvairiausias gyvenimo sritis. Pasaulyje patrauklus komunikacijos tinklas suteikia galimybes pasikeisti informacija ir idėjomis, peržengianti įprastinio gyvenimo ribas. Interneto pagalba įveikiami geografiniai nuotoliai ir laiko skirtumai, trukdantys komunikacijai. Taigi internetas tampa globalizacijos simboliu. Internetiniai tinklapiai yra vis labiau pritaikoma ir populiarėjanti architektūra įvairiems programiniams uždaviniams. Privalumai – įvairiarūšės kliento platformos, minimalios kliento resursų sąnaudos, galimybė operuoti labai paskirstytose sitemose, tiek įmonės, tiek ir visame internete.

Nesustabdomas interneto plėtimasis ir jo komercinės galimybės tuo pačiu stiprina tinklapių skaičių bei kokybę, tuo labiau ankstyva tokių pritaikymų sėkmė komercinei visuomenei davė stimulą visose srityse prieiti prie tinklinės architektūros. Savaime suprantama, kad tinklapiai tampa vis sudėtingesni ir juos valdyti vis sunkiau. [5] Pav. 1 „Internetas“

Tinklapio projekto paruošimas

Svarbi gero projekto prielaida yra jo projekto paruošimas. Visų pirma projekte reikėtų :

Nustatyto pagrindinių dokumentų, kurie sudarys tinklapį, skaičių. Tai tekstiniai ASC II tipo failai.

Numatyti, kaip šie failai bus susieti tarupsavyje, kaip bus naudojamos nuorodos, pereiti iš vienos vietos į kitą.

Nustatyti puslapių apipavidalimo ir pateikimo formas.

Parinkri oiptimalią informaciją tituliniam puslapiui.

Dėl paprastumo ir palyginus ilgos istorijos ASCII koduotė gerai palaikoma įvairių programų, platformų bei sistemų. Pagrindinis jos trūkumas – įvairioms kalboms specifinių simbolių nebuvimas. Dėl šios priežasties ASCII netinka lietuvių kalba rašytiems dokumentams ar kitiems tekstams. Tačiau net ir dabar neretai patariama failų bei aplankų vardams, kompiuterių programų kintamiesiems, HTML parametrams bei kitais panašiais atvejais naudoti tik ASCII simbolius, taip apsisaugant nuo iškraipymų skaitant duomenis su vien ASCII palaikančia programine įranga.[2]

Tinklapių architektūros Ypatumai

Norint sukurti informacijos sistemą internete, reikia išmanyti ne tik garfinio dizaino, bet ir duomenų bazių projektavimo, modeliavimo klausimus. Jei pateikta informacija yra prastai struktūrizuota, atsiranda problemos: pasikartojimai, kurie vargina vartotoją; prieštaravimai, kurie suteikia vartotojui nepasitikėjimą visa sistema; nepilnumas – neveikiančios nuorodos, informacijos nebuvimas jai skirtoje vietoje; neaktualumas – organizacijos informacija keičiasi gana greitai, ir jei ji nėra nuolat atnaujinama, tai sukelia vartotojui nepasitikėjimą informacija.

Taip pat aktualios ir informacijos panaudojimo problemos: puslapis turi turėti tikslą, informacija turi būti skirta kokiai nors apibrėžtai vartotojų grupei, navigacijos sistema aiški ir nenukreipianti į nesusijusius puslapius.

Nauja pastarųjų metų programinės įrangos plėtros kryptis, dažnai vadinama e-komercija (elektronine komercija), remiasi interneto naudojimu. E-komercijos sistemos suteikia vartotojams ir prekiautojams tokias galimybes, kaip įvairios finansinės transakcijos, tiekimo grandžių inegracija, dinamiškas informacijos turinys ir pan. – visa tai veikia internete. Šios sistemos privalo turėti patikimas, lanksčias, lengvai plečiamas architektūras, suprojektuotas taip, kad galėtų atlaikyti dideles, sunkiai numatomas apkrovas. Internetinių tinklapių projektavime reiktų atsižvelgti į grafinio dizaino svarbą. Puslapių vaizdas ir įspūdis, kurį patiria vartotojas yra labai svarbūs veiksniai e-komercijos sėkmei. Efektyvios tinklapio sąsajos kūrimas, be parogramuotojų įtraukia ir rinkotyros, grafikos dizainerių specialistus. Neapibrėžti vartotojai, dažnai mažai ar visai neapmokyti kaip elgtis su sistema, nepakantūs prastai sąsajai, mažai spartai. Būtina tenkinti tokius reikalavimus kaip:

sąsaja turi būti intuityvi, nereikalaujanti apmokymų ir vadovų;

sistema neturi būti jautri skirtingoms platformoms ir vaizdavimo technologijoms, pvz.: skirtingos naršyklės, tik tekstinis informacijos vaizdavimas;

sistema turi būti jautri saugumo klausimu, nes ji yra atvira visam pasauliui;

vartotojas dažnai neturi informacijos apie tinklapį. Tinklapis turi būti nesunkiai pasiekiamas, randamas per paieškos sistema.

sunkiai numatomas apkrovimas, reikalaujantis lankstumo ir plečiamumo.

nepriklausoma programinė įranga, nes praktiškai nėra vartotojo kompiuterio konfigūracijos kontrolės.[1]

Tinklapiai turi labai didelį privalumą, palyginti su vietinėmis informacijos sistemomis, – tai jų dinamiška prigimtis. Tinklapiai po išleidimo gali būti nuolat kontroliuojami ir atnaujinami.

Vartotojas sąveikaja su tinklapiu per naršyklę – tai programa dirbanti kliento kompiuteryje. Ji jungiasi prie serverio per tinklą ir prašo informacijos puslapio iš tinklapio. Kai prašymas įvykdomas, ryšys nutraukiamas. Kiekvienam prašymui užmezgamas naujas ryšys su serveriu. Naršyklė žino kaip bendaruti su serveriu (per HTTP) ir kaip pavaizduoti iš serverio gautą informaciją. Esant skirtingų gamintojų naršyklėms, ta pati serverio informacija gali būti vaizduojama kažkiek skirtingai. Dauguma informacijos puslapių turi savyje daug nuorodų į kitus puslapius, dažnai ir kituose serveriuose, su kuriais naršyklė nedelsdama gali užmegsti ryšį.[1]

Pav. 2 “E-komercija” įrankiai ir tinklapių kūrimo programos Tinklapis

Tai interneto puslapių, nuotraukų, video ir kitų detalių rinkinys, patalpintas viename ar daugiau serverių, pasiakiamų per internetą. Tinklapiai tai dokumentai, dažniausiai parašyti (x)HTML kalba, kurie pasiekiami HTTP protokolu, šiam perduodant informaciją iš serverio į vartotojo naršyklę.

Tekstiniai redaktoriai

Tekstiniai redaktoriai pažįsta daugelį standartinių HTML komandų (tags) ir automatiškai įterpia jas nurodytoje HTML teksto vietoje. Rezultatą galima pamatyti, išsikvietus įprastą tinklo naršyklę (Explorer, Netscape, Opera ar kitą). Šiuo atveju iš pat pradžių reikia žinoti HTML kalbą ir turėti pakankamai lakią vaizduotę. Priešingu atveju daug laiko bus prarandama “šokinėjant” iš HTML redaktoriaus į peržiūros programą tam, kad pamatyti, kaip atrodys kuriamas puslapis lankytojui, po to – vėl atgal, kad ką nors pataisyti. Pirmieji kūrybiniai bandymai su tekstiniais redaktoriais pareikalaus iš pradedančiųjų gana daug laiko. Bet toks būdas leidžia dirbti lanksčiau, nes tekstiniai HTML redaktoriai tik padeda, o ne nurodinėja, ir tai – didelis privalumas, ypač daugiau patyrusiems WWW kūrėjams. Pradedančiųjų autorių puslapiai, rašyti “rankomis”, dažniausiai būna gana paprasti ir kuklūs, be ypatingų įmantrybių, bet užtat vienodai gerai matomi visomis WWW peržiūros priemonėmis.

Naudojantis vizualinėmis (WYSIWYG) WWW kūrimo programomis atkrenta būtinybė žinoti HTML kalbos struktūrą ir komandas, galima greičiau gauti norimą rezultatą ir mikliai sukurti gana sudėtingus tinklapius, bet dizaineris lieka daugiau  pririštas prie programos, kuri kartais pernelyg daug prirašo, kartais kažką savavališkai surikiuoja ar ištaiso.  Naujosios WWW puslapių kūrimo programos stengiasi išvengti minėtų trūkumų: WYSIWYG redaktoriai siekia suteikti autoriams vis daugiau lankstumo ir kūrybinės laisvės, o tekstiniai redaktoriai įgyja daugiau darbą palengvinančių ir automatizuojančių funkcijų.

Norint sukurti internetinį tinklapį, reiktų turėti tam skirtas programas.

Adobe Photoshop CS2 arba CS3 – pagrindinė ir populiariausia grafikos kūrimo programa. Leidžianti kurti realistinius piešinius ir redaguoti įvairius vaizdus.

Macromedia Flash MX – tai dviejų pakopų sistema, turinti galimybę sukurti dialoginį interneto turinį, sujungiant tekstą, animaciją, vaizdą ir garsą, panaudojant programavimo elementus.

Macromedia Dreamweaver MX – tai profesionali programa, skirta kurti, bei redaguoti įvairaus tipo tinklapius.

Įrankis, skirtas kurti interaktyvaus turinio projektus tinkle, panaudojant vektorinę Macromedia Fireworks 8 – grafiką ir interaktyvią animaciją. Sudėtyje turi unikalius instrumentus projektuoti grafinius efektus, judančią animaciją, tekstą, video ir vaizdus mobiliems įrenginiams.

AAA Logo – logotipų kūrimo programa.

Šriftai, Ikonos ir Mygtukai – stilingi dalykėliai, kurių prireiks kuriant svetainę. Šriftai – panaudokite dizaino kūrime. Ikonos – tinka įvairiems meniu punktams pabrėžti. Mygtukai – naudojami meniu juostoje.

Nemokamos:

HTML-Kit (http://www.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1328 žodžiai iš 4417 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?