Kaip elgtis su CD-R, kurių talpa yra didesne nei 700 mb/80 min.

Pradėjus prekiauti įrašomais kompaktiniais diskais, kurių talpa viršija 700 mb/80 min., išaiškėjo, kad firmos, parduodančios CD įrašymo įrenginius ar programas jiems įrašyti, nesugeba konsultuoti savo klientu ar tiesiog žmonės į jas nesikreipia. Vietoj to kreipiasi į mus, nors galimybė įrašyti į tokį CD-R priklauso tik nuo CD įrašymo įrenginio, bei įrašymo programos. Ši rašliava skirta padėti Jums susigaudyti šių diskų įrašymo vingrybėse. Deje mes neturime galimybių išvardinti pilno sąrąšo nei CD-R/CD-RW įrenginių, nei programų, galinčių įrašinėti į tokius diskus. Tai turėtų būti firmų užsiimančių prekyba šiais produktais rūpestis. Juk pardavinėdamas popierių negali paaiškint kodėl tušinukas nerašo.
Truputis teorijos (nebijokit populiariai).
CD-R diskai, kurių talpa viršija 700 mb/80 min., neaprašyti jokiuose standartuose. Todėl CD-R/CD-RW įrenginiai negali tiksliai nustatyti kiek diske yra laisvos vietos. Taigi pažiūrėję tokio disko talpą Jūs vistiek matysite didžiausią standartine talpą t.y. 700 mb/80 min. Įrašyti į tokius diskus leidžia technologija dažniausiai vadinama “overburning”. Bet būkite atsargūs !!! neteisingai naudojantis Jūs galite sugadinti savo CD-R/CD-RW įrenginį.
Neveltui ant diskų parasyta “for professionals”.
Čia bus aprašomas išsamus įrašymo procesas naudojant programą Nero Burning Rom (gamintojas Ahead software). Dėl kitų programų, kreipkitės į šių programų pradavėjus.
Nero Burning Rom

Pirma reikia įsitikinti, ar Jūsų įrenginys tikrai turi Overburn savybę. Nero Burning Rom programoje pasirinkite menių punktą Choose Recorder…. Pasirodžiusios lentelės viršutinėje dalyje pasirinkite savo CD-R/CD-RW įrenginį. Apatinėje lentelės dalyje prie punkto Overburn turi būtį parašyta Supported. Jei taip nėra su šiuo įrenginiu į diska galėsite įrašyti ne daugiau 700 mb/80 min. Dar karta primenu: Neteisingai naudojantis Jūs galite sugadinti savo CD-R/CD-RW įrenginį.

Pradedame kurti nauja kompakta. Pasirinkau Data tipo layout (labai panasiai kuriasi ir Audio tipo diskai). Kadangi daugiausia CD-R/CD-RW įrenginių overburning režimu leidžia rašyti tik Disk-at-Once būdu, teks pasirinkti No Multisession layout.

Dabar įjungsime galimybę rašyti į nestandartinius diskus. Reikia pasirinkti meniu punktus: File, Preferences. Tada pasirenkame Tab`ą Expert Features. Ten įjungiame Enable overburn savybę. Į Maximum CD length lauką įrašykite savo disko talpą minutėmis. Primygtinai siūlau nerašyti didesnės reikšmės negu užrašyta ant CD-R įpokavimo. Įdėmiai perskaitykite perspėjimus ir paaiškinimus.

Manau, kad jau pasidarėte visa savo disko layout. Taip pat pasitikrinote ar tikrai layout nėra didesnis, negu ant jūsų CD-R disko užrašyta talpa. Jei viska gerai spaudžiame Write CD. Lange pasirenkame Finalize CD, bei Disk-At-Once opcijas.

Kagi toliau belieka paleisti CD-R įrašymą. Programa gali trumpam “nusikeikti”, kad trūksta vietos, paskui paklaus ar naudoti Overburn. Belieka pasirinkti Yes. SĖKMĖS !

grįžti atgal

pirmas puslapis | basf I acme I cd I kita produkcija I kainos I kontaktai I naujienos