Prakaito kvapas traukia priešingą lytį

Britų mokslininkai tvirtina, kad prakaito kvapas, kuris neretai glumina jo turėtoją, yra svarbus komponentas traukiant priešingos lyties atstovus, rašo dailymail.co.uk.

Šv. Valentino dienos išvakarėse D. Britanijos knygynų lentynose galima išvysti Gabrielės Frobose knygą „Lust and Love, Is it More Than Chemistry“ („Geismas ir meilė – daugiau nei paprasta chemija“).

Knygą išleido Karališkoji chemijos bendrija, kurioje išaiškinamas feromonų vaidmuo. Knygos autorė pasakoja, kad jaunystėje ji turėjo įprotį apsikeisti marškinėliais su savo širdies draugu ir lygiai taip pat elgiasi jos 19 metų sūnus. Anot jos, abiejų lyčių įsimylėjusiems jauniems žmonėms malonu jausti savo partnerio kvapą. Beje, tai patvirtina ir žinoma Napoleono frazė, kuris prašė savo žmonos Josephine nesimaudyti kelias dienas prieš jam grįžtant.

G. Frobose taip pat praneša savo skaitytojams, kad vyrai turi sugebėjimą nustatyti pagal kvapą moters ovuliaciją, kurios tuo periodu tampa labiau patrauklios ir seksualios priešingos lyties atstovams.

Knygos autorė pažymėjo, kad natūralus žmogaus odos kvapas susimaišęs su tais pačiais kvepalų ar dezodorantų kvapais, jaučiamas ant įvairių žmonių skirtingai.