Leisk tave pauostyti

Kasdien mus supa gausybė įvairių kvapų. Jais mėgautis arba šlykštėtis galime subtilaus pojūčio – uoslės – dėka. Gebėjimo uosti kilimas nėra atsitiktinumas. Tai dar viena gamtos duota priemonė sėkmingai pratęsti giminę, turėti sveikus ir stiprius palikuonis.

Naujos kartos kokybe rūpinasi mūsų kūno imuninė sistema. Ši sistema labai sumani. Ji atpažįsta ligas sukeliančius mikrobus ir nukreipia prieš juos specialius antikūnus. Ji mokosi kovoti su organizmo priešais ir vieną kartą įveikusi ligą antrą kartą jos sukėlėjus nugali greičiau ir lengviau. Be viso to, imuninė sistema dar r ir siekia, jog palikuonys būtų atsparesni ligoms, o jų imuninė sistema būtų dar tobulesnė. Todėl kruopščiai renkasi partnerį, su kuriuo susilauks bendro vaiko. Čia didelės svarbos turi kvapai. Turbūt kiekvienas skatytojas yra geriau pasikapstęs savo atmintyje atrastų bent vieną situaciją, kai su kuo nors negalėjo bendrauti vien dėl nemalonaus kvapo, arba kai kieno nors kvapas buvo itin malonus ir traukiantis.

Visa tai apibendrinus, galima padaryti labai paprastą išvadą – norint išsirinkti tinkamą partnerį, reikia jį apuostyti. Nors skamba ir keistokai, tačiau apu uostymų svarba įtvirtinta daugelyje tradicijų. Eskimai sveikindamiesi pasitrina nosimis. Kiekviena patvirtins, jog bučiuotis su užvalgiusiu česnako nėra patrauklu. Bet sprendžiant apie kvapus naudingiau vadovautis ne savos patirties apibendrinimais, o moksliniais kvapų tyrimo principais.

Psichologas Michaelis Wedekindas įkalbėjo kelis šimtus savanorių nerūkyti, nev

vartoti alkoholio, maisto, pagardinto aštriais prieskoniais, ir nesikvėpinti. Jie turėjo kelias dienas vilkėti tuos pačius medvilninius marškinėlius.

Po to įpakuotų į specialias plastmasines dėžutes marškinėlių kvapo intensyvumą, patrauklumą ir erotiškumą vertino moterys. Paaiškėjo, kad giminaičių kvapas joms atrodė nepatrauklus ir neerotiškas (tai visiškai suprantama – giminės turi panašią imuninę sistemą ir jų bendri palikuonys „neapsikeistų” atsparumu ligoms, būtų silpnesni). Aštrūs, stiprūs kūno kvapai taip pat pripažinti kaip nepatrauklūs. Toks vertinimas irgi turi biologinį pagrindą. Turbūt visi yra pajutę, jog ligonio prakaito kvapas skiriasi nuo sveiko žmogaus.

Pažymėtina, jog šie tyrimai patvirtino ir natūralaus nėštumų reguliavimo būdo privalumus. Jais nustatyta, jog moterys, geriančios piliules nuo pastojimo, tarsi praranda uoslės teikiamą pranašumą renkantis gyvenimo draugą. Iš to sektų netikėta išvada — nuolatinis pasirengimas seksui be padarinių nėra nau udingas. Nosis „pritaria” mamos pamokymui – pirmiau įsimylėk, o po to geriau pažinusi draugą artimiau su juo bendrauk.

Nosis taip pat leidžia rasti dar vieną priežastį nutraukti draugystę su įkyrėjusiu gerbėju. Ji sako: nenoriu su tavim mylėtis, nes tavo kvapas liudija — esi genetiškai netinkamas. Galima pasinaudoti šiuo „patarimu” arba nupirkti draugui gerų kvepalų.

12 thoughts on “Leisk tave pauostyti”

 1. O keisčiausia būna, kai sutinki vyrą, kuris gal pasikvėpinęs ar šiaip panašiai kvepia kaip tas, kurį mylėjai… Galva apsisuka, kelias dienas iš proto kraustaisi…

  Reply
 2. Jeigu tik su tuo, kas tikrai kvepia butum ir jei netycia kas nesusiklostytu, tektu rinktis visiskos vienises dalia, nes isties tinkamas kvapas pasitaiko itin retai…

  Reply
 3. O aš dabar ir renkuosi tik pagal kvapą 🙂 …
  Deja, turiu sutikt, kad labai retai ir atitinka, bet gal… kažkada… Tokį buvau sutikus tik vieną 🙁
  Nes jei negali pakęst kvapo, tai koks bendravimas gali būti :/

  Reply
 4. o apie kokius jūs čia kvapus?
  Esu girdėjus, kad reikia ne tik,kad viso kūno kvapas patiktų, bet ir partnerio lytinių organų-tada viskas seksualiniame gyvenime su tuo žmogum bus gerai:) bet juk nepulsi patikusio žmogaus viso uostinėt iškart kaip šuniukas koks…hm

  Reply
 5. Gero vyro geras kvapas, kaip aš mėgstu sakyti sveiko vyro kvapas, va tada ir spermos kvapas normalus. Žinoma iš kart neuostai vėliau sužinai, bet jei kvapas netinka reikia trenkti tą vyrą velniop

  Reply
 6. Kas vems,kas ne vems,bet kvapus reikia atidėti į šoną,manau tvarkingi žmonės turėtų kvepėti visų pirma natūraliai,švaros gaiva,o toliau kaip kam patinka ir kaip kam to reikia,maloniai praleiskite laiką su tvarkingu žmogumi.

  Reply
 7. Kvapai valdo. na tiksliau jie labai svarbūs. kaip ir išvaizda, kaip ir išsilavinimas, kaip ir materialiniai ištekliai, kaip ir protas. Bendravom su pirmąkart sutikta mergina klube susėdę ant safos. kalba pasuko apie prakaita ir kvapą, nes nusirengė vieną iš rūbų, buvo karšta viduj ir tuo metu pakėlė ranka. ir susigėdo, nes jai pačiai atrodė, kad jos prakaitas nemolonus. Aš irgi užuodžiau ir man jos kvapas nebuvo atstumiantis. po to dar vėliau ji prašė įvertinti jos prakaito atstumiamumą savo draugės ir manęs. aš įvertinau 0. ta mergina išties man patiko ir manau, kad prie progos dar užmegsim santykius. Kvapai turi reikšmės.

  Reply
 8. Kvapas yra labai svarbu. Ypac kai esi jautrus kvapams.
  Jei man ji kvepia, niekada nebuna net maziausio neigiamo fono, tai yra super. As nieko kito net negaliu isivaiduoti salia.
  Yra buve ankstesniu santykiu su kita moterim, kur reikia save bent kazkiek nugalet, tavo mintys apie kvapa kuris trukdo. Ne visada taip, bet kartais buna.
  Galima slepti kvepalais, higiena taip pat svarbu, bet naturalus kvapas yra jega.
  Sekmes surasti toki parneri, kuris jusu. Ir kvepia.

  Reply

Leave a Comment