Kalėdinė eglutė

Kalėdų laukimas prasideda nuo eglutės. Kad ir kaip darbų sūkuryje besisuktų suaugusieji, mažiesiems diena, kai į namus atkeliauja žaliaskarė – tikra šventė, bemaž prilygstanti pačioms Kalėdoms. Kai ir jūs patikėsite, kad ši diena – vienas laukiamiausių metų įvykių, į namus tikrai įžengs Stebuklas.

Jei iki šiol dar neturėjote, dabar – pats metas sukurti šeimynines eglutės puošimo tradicijas. Tai – ypatinga diena, kuri, tikėtina, ilgam išliks jūsų vaikų atmintyje kaip vienas jaukiausių vaikystės prisiminimų. Siūlome jums 8 idėjas, kaip šią dieną paversti smagia švente ir prasmingu ritualu.

  1. Kalėdinė muzika. Tegul tą dieną būtent ji karaliauja jūsų namuose. Kalėdinės melodijos pačios savaime yra šventiškos, tad dovanoja džiugią, pakilią nuotaiką, akimirksniu sukuria prieššventinę atmosferą.
  2. Gardus namų kvapas. Ne mažiau nei muzika svarbu ir namų kvapas. O geriausiai kalėdinę atmosferą sukurs jaukus kepamų naminių sausainių, pyrago ar meduolių aromatas. Todėl eglutės puošimo imkitės tik pašovusi į orkaitę kepinius. Be abejo, skanėstų gamybos procese turėtų dalyvauti ir kiti namiškiai. Nosį kutenantis vanilės, cinamono, karamelės kvapas padovanos pačius saldžiausius prisiminimus.
  3. Rankų darbo dekoracijos. Skirti laiko rankdarbiams kartu su vaikais – nemenkas iššūkis, ypač įsisukus į kalėdinės ruošos maratoną. O ir vaikams pagaminti žaisliukų visai eglutei gana sunku, kad ir kaip viliotų idėja eglutę papuošti savos gamybos puošmenomis. Tačiau visai kas kita – pasigaminti vos vieną ar keletą dekoracijų (jei jūsų šeimoje auga keletas vaikų). Tai ilgai neužtruks, o malonumo suteiks daug. Todėl paraginkite vaikus nuo šiol kasmet sukurti po vieną žaisliuką jūsų eglutei. Taip galėsite surinkti visą savos gamybos žaisliukų kolekciją, kurią vėliau padovanosite užaugusiems vaikams (po šventės ant šių žaisliukų būtinai užrašykite metus, kada jie pagaminti).
  4. Eglutės tema. Kasmet sukurkite kalėdinių dekoracijų temą. Jei eglutės puošimui ruošitės iš anksto, tai nebus sunku. Šiai temai galite skirti visą puošimo šventę: prie jos pritaikyti dienos patiekalus, muziką, o gal net eglutės puošėjų aprangą. Galimi temos variantai – spalvos ir jų deriniai, karnavalas, pasakų personažai, muzika ir kt. Tik pasiūlykite pasukti galveles mažiesiems – jie tikrai pažers idėjų kaip iš gausybės rago, beliks išsirinkti tinkamiausią!
  5. Išskirtinė akimirka. Kas uždeda žaisliuką eglutės viršūnėje? Tai gali būti labiausiai nusipelnęs šeimos narys arba… surenkite burtų traukimą. Jei manote, kad netekusieji šios privilegijos pernelyg nusivils, parenkite tiek specialių žaisliukų, kiek yra šeimos narių, ir kiekvienas tegul traukia burtus, kurį iš jų kabins: vienam – viršūnė, kitam – senovinis iš jūsų vaikystės atkeliavęs žaisliukas, trečiam – naujutėlaitė pirkta figūrėlė ir pan.
  6. Sugalvok norą. Žavu, kai mažieji, prieš užpūsdami žvakutes ant gimtadienio torto keletą akimirkų susikaupia ir ima galvoti apie tai, ko trokšta labiausiai. Kodėl gi šios prasmingos akimirkos nepritaikius Kalėdoms? Juk apie savo troškimus ir norus galima pagalvoti ir prieš pirmą kartą uždegant eglutės lemputes. O gal papuošę eglutę išsitrauksite Kalėdų krepšelį ir į jį sumesite užklijuotus vokus su palinkėjimais kiekvienam šeimos nariui, kuriuos paskui atplėšite prieš kitų metų Kalėdas?
  7. Ūgio matuoklis. Jei kasmet namuose puošiate tą pačią eglutę – būtinai nufotografuokite prie jos vaikus visu ūgiu: vėliau bus įdomu stebėti ir lyginti, kaip jie kasmet paauga.
  8. Dovanos miškui. Papuošę eglutę vaikai nespėjo išeiti į kiemą? Išsiruoškite visi drauge į mišką! Pagaminkite šventinę girliandą iš sausainių, džiūvėsėlių, uogų ir papuoškite ja miške augančią gyvą eglutę. Taip vienu šūviu nušausite net 3 zuikius (laimė, nė vienas zuikis iš tikrųjų nenukentės): pabūsite gryname ore, padovanosite paukšteliams lesalo ir… pasidarysite puikią šeimyninę nuotrauką gamtoje!