Etiketas – asmeninė laisvė bendraujant||Straipsnio apžvalga

Šiandieną labai daug kalbame apie asmeninį tobulėjimą, sėkmingas savęs pateikimo strategijas, sėkmę versle, gyvenime ir visur kur. Sukurta ir plačiajai visuomenei pasiūlyta daugybė naudingų metodikų, kaip išmokti sukurti gerą pirmąjį įspūdį, kaip pritraukti daugiau klientų.

Tačiau dažnai toje informacijos gausoje paskęstas vienas senas, naudingas ir gerai patikrintas dalykas – etiketas. Išmokę gerai save pristatyti verbaliai, dažnai nuvertiname neverbalinį prisistatymą, dažnai subanalindami jį iki teisingos, “sėkmingo žmogaus” stovėsenos, ar panašių dalykų, kai tuo tarpu net šakutę rankoje laikome ne taip, kaip derėtų. Taigi bet kokiu atveju – etiketas yra labai reikšmingas ir jį išmanyti būtina. Tad kuo rečiau apie jį kalbame, tuo labiau užkertame sau kelią į tikrąją sėkmę.

Tad tikrai pravartu paskaityti straipsnį apie tai, kaip dera ir nedera elgtis. Na o paskaičius – pasimokyti ir sėkmingai pritaikyti.

Etiketas – asmeninė laisvė bendraujant

Esate įpratę žurnale sveikaszmogus.lt rasti daugybę informacijos apie įvairias ligas bei jų gydymą, sveiką gyvenseną, sportą, liaudies mediciną, psichologiją. Visa tai logiška, tačiau vertėtų savęs paklausti, ar viso to užtenka, kad žmogus būtų visavertis ir sveikas plačiąja prasme? Kad gerai jaustųsi ne tik dėl to, kad neserga, bet ir todėl, kad gali laisvai bendrauti, pasitiki savimi, nejaučia jokių barjerų.

Viena iš sričių, kurios neišmanydamas joks žmogus nesijaus laisvai bet kurioje situacijoje, – etiketas.
Taigi apie etiketą, jo prasmę, esmę ir dar daugiau kalbamės su etiketo protokolo specialistu, Seimo nariu Arminu LYDEKA.

Etiketo pagrindai. Kodėl žmogui jų reikia?

Etiketas – tai neverbalinė, t.y. nežodinė, kalba, kurios neišmanydamas žmogus, gyvenantis tarp kitų žmonių, paprasčiausiai nesusikalbės. Kaip kiekvienas žino savo kalbos žodžius ir jais naudodamasis bendrauja, taip, žinodamas etiketo pagrindus, jo reikalavimus ir normas, žmogus lygiai taip pat bendraus. Etiketo normos ir reikalavimai taikomi visose bendravimo srityse.

Dėl šios priežasties į dažnai kylantį klausimą – ką konkrečiai reikia žinoti apie etiketą, – atsakyti neįmanoma. Lygiai tas pats būtų klausti – kokius žodžius žmogui reikia žinoti, kad susikalbėtų su kitais. Akivaizdu, kad skirtingose situacijose, gyvenimo srityse vartojami skirtingi žodžiai, taigi ir laikomasi skirtingų etiketo normų. Vienokių – oficialiuose priėmimuose, kitokių – verslo susitikimuose, dar kitokių – bendraujant su asmeniniais svečiais ir t.t.

Vis dėlto etiketo normų be išimčių žinojimas yra svarbus visiems – tiek valstybės vadovui, įmonės direktoriui, tiek ir eiliniam darbuotojui, pardavėjai ar vairuotojui. Juk sutiktą žmogų pasisveikina kiekvienas, lygiai taip pat į darbą su pižama neateina nė vienas – nepaisant profesijos.

Ir nesvarbu, kad dažnai atrodo, jog kai kuriose situacijose paprastas žmogus niekada neatsidurs – neis į kviestinius pietus, furšetą ar verslo partnerių susitikimą. Kuo daugiau jis žinos – tuo drąsiau jausis bendraudamas su bet kuo ir bet kokioje aplinkoje…

Taigi, regis įsitikinome, kad etiketo išmanymas labai svarbus ir naudingas.

Visą straipsnį, su įdomiais konkretesniais patarimais, skaitykite: www.sveikaszmogus.lt.