Kodėl vis daugiau protingų moterų teka už kvailesnių vyrų?

Moterys lenkia vyrus išsilavinimu ir karjeros galimybėmis. Po truputį formuojasi moterų karta, išlaikanti šeimą, o vyrai lieka namuose ir rūpinasi buitimi.

Didžiosios Britanijos švietimo ir mokslo ministras Davidas Willettsas spėja, kad ateityje vaidmenys tradicinėje šeimoje pasikeis. Moterys uždirbs daugiau už vyrus ir taps šeimos maitintojomis. Išsilavinusios moterys neberanda sau lygių partnerių, todėl yra priverstos tekėti už mažiau išsilavinusius vyrų ir išlaikyti šeimas finansiškai.

Specialistai teigia, kad ateityje moterys išlaikys šeimą, o vyrai liks namuose ir prižiūrės vaikus. D. Willettsas kaip pavyzdį pateikia Didžiosios Britanijos vidurinių mokyklų moksleivių pasiekimu: merginos pirmauja. Pasak ministro, tokia pati padėtis ir universitetuose. Jis sako: „Aš nesu nusiteikęs prieš moteris ir jų pranašumą. Tačiau žvelgiant į statistikas matyti susidariusi praraja tarp vyrų ir moterų. Iki 30 metų amžiaus beveik 50 procentų moterų baigia universitetą. Iki 30 metų universitetą baigia tik 40 procentų vyrų.“

„Pew Research Centre“ atliktas tyrimas rodo, kad išsilavinusios moterys atsiduria tokioje pačioje padėtyje, kaip JAV juodaodės moterys. 70 procentų juodaodžių moterų neturi sutuoktinių, nes yra labiau išsilavinusios nei juodaodžiai vyrai. Dvigubai daugiau juodaodžių moterų, lyginant su juodaodžiais vyrais, turi aukštojo mokslo laipsnius.

Dauguma išsilavinusių bričių jau jaučia sau lygių vyrų stygių. 33 metų finansinė Claire Davis iš Pietų Londono sako: „Turiu puikų darbą, nuosavą būstą, bet nerandu manęs verto vyro“.

D. Willettsas sako: „Sociologai atliko savo darbą. Dabar mums reikia imtis priemonių, kad išspręstume šią švietimo problemą. Noriu matyti pokyčius mokyklose ir universitetuose. Kaip pasikeistų visuomenė, jei vyras ir moteris šeimoje susikeistų vaidmenimis? Kiltų daug problemų. Manau, turime ieškoti sprendimų“.