Kodėl vienos išteka, o kitos – ne?

Aš jums nė karto nekilo įtarimas, kad išteka vis tos pačios? Viena draugė, neseniai pabuvojusi metrikacijos biure, jau skuba ten antrą kartą ar trečią. O kita, kuri labai trokšta ištekėti ir sukurti šeimą, jau seniai tiesiog nyksta akyse, bet niekaip nesutinka sau skirtojo. Tai kodėl vyrai vienas veda, o kitų – ne?

„Ar aš kalta?“

Nežinau, ar paguos skaitytojas tas faktas, jog dėl to, ar jas veda ar ne, kaltos tik jos pačios. Reikalas tas, kad visas dailiosios lyties atstoves galima suskirstyti į dvi kategorijas, sąlygiškai pavadinsime jas chroniškomis žmonomis ir chroniškomis meilužėmis. Pirmąsias vyrai mielai veda, o antrųjų – ne. Kiekviena šių kategorijų turi savų pliusų ir minusų.

Chroniška žmona

Chroniškos žmonos galvoje sukasi vienintelis planas: aš turiu būti ištekėjusi. Kitų variantų jai negali būti – jokių neaiškių gyvenimiškų situacijų, trumpalaikių susitikimų ar nieko neįpareigojančių santykių. Tokių vyrų, kurie trokšta nerimtų ryšių, šios kategorijos mergina net nepastebi, o jei susiduria, atstumia juos iš karto, nė nesvarstydama. Ji verčiau visai neturės vaikų, nei gimdys juos nesantuokinius ir augins viena. Ji neįsivaizduoja, kad galėtų ramiai gyventi viena. Tai jai atrodo tiesiog neįmanomas dalykas.

Tad kol chroniška žmona nesusiras sau antrosios pusės, ji nenurims. Ji visur ir visada ieškos vyro. Siekiant trokštamo tikslo jai atrodys tinkamos bet kokios priemonės: skelbimai, laikraščiuose ar internete, pažintys su nevedusiais draugų draugais, žygiai į diskotekas, parodų atidarymus, futbolo ar krepšinio rungtynes, kurių iš tikrųjų nemėgsta.

Susiradusi vyrą, žmona užsiims savo reikalais, dirbs mėgstamą darbą, rūpinsis namais, šeima, daugiau nesiblaškydama ir neieškodama „tikrojo gyvenimo draugo“, nes šis klausimas jai išspręstas. „Dabar aš ištekėjusi, ir puiku!“ – visa savo išvaizda bylos ji.

Chroniška meilužė

Chroniškos meilužės galvoje dominuoja kitas planas: galima gerai pagyventi ir vienai. Jei šalia yra vyras, tai – gerai, jei nėra – dar geriau, nepražūsiu ir be jo.

Skirtingai nuo žmonos, ji gali užsiimti mėgstamu darbu, negaišdama laiko (be ypatingo reikalo!) buities darbams: skalbimui, valymui, valgio gaminimui. Nuolatinis vyro buvimas namuose tokią moterį vargina, su laiku ima erzinti, ji kur kas geriau jaučiasi viena.

Meilužė niekada nebūna įsitikinusi, kad jau šį kartą ji sutiko savo vienintelį ir likimo skirtąjį. Gal rytoj pasitaikys dar geresnis? Todėl ji dažnai keičia savo svajonių vyrus, nesibaimindama sulaužyti kam nors ištikimybę ar pasirodyti lengvabūde. Ji visada atvira naujai pažinčiai ir kiekvieną naują vyrą sutinka kaip svarbiausią savo gyvenime.

Tokios moterys dažnai pasigimdo vaiką be santuokos ir sutuoktinio – tiesiog sau.

Vyrų baimė

Įdomu tai, kad ir vienos, ir kitos koncepcijos pagrindas yra… vyrų baimė. Chroniška žmona bijo didelio skaičiaus vyrų, su kuriais jai tektų užmegzti santykius, jei nesusirastų vienintelio sutuoktinio. Ji paprasčiausiai nemokėtų elgtis. Jai lengviau prisitaikyti prie vieno žmogaus ir gyventi su juo, nei iš naujo ieškoti kito kandidato į savo širdį.

Chroniška meilužė taip pat bijo santykių, tačiau su vienu vyru – ji nežino, kaip galėtų kasdien juos puoselėti ir net galvoti apie ateitį. Vien mintis, kad tektų daug metų būti šalia to paties žmogaus, kuris kasdien painiosis jai po kojomis ir varžys jos laisvę, jai atrodo nepakeliama.

Tik nugalėjusios savo baimę abi moterys gali pereiti į kitą kategoriją: žmona tapti meiluže, o meilužė – žmona.

Comments are closed.