Kaip nesileisti išvedamam iš kantrybės

Ar nemanote, kad laimingiems žmonėms labiau sekasi gyvenime (taip pat ir meilėje). Jei į gyvenimą išmoksite žiūrėti pozityviau, galbūt ir antrosios pusės nebeteks laukti taip ilgai. Juk visiems patinka laimingi žmonės.

Tačiau kartais atrodo, kad vos tik nusprendi, jog nuo šiol į viską žiūrėsi teigiamai, lyg tyčia ima ir sugadina nuotaiką pikta kaimynė ar amžinai nepatenkinta viršininkė. Taigi kaip išmokti nesileisti išvedamam iš kantrybės?

Išmokti žvelgti į pasaulį pozytiviau nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Juk visada atsiranda dalykų, kurie mus suerzina. Pavyzdžiui, nuolat be priežasties piktas viršininkas gali smarkiai sugadinti dieną. Taigi ką daryti, kad surūgusi kito žmogaus veido mina nesugadintų dienos ir jums.

1. Pripažinkite realybę. Jei kažkas ant jūsų išliejo savo neigiamas emocijas, pripažinkite faktus, kad esate įžeistai ir nenorite taikytis su tokiu legesiu.

2. Atsikratykite neigiamų emocijų. Leiskite sau pajusti bei suprasti savo jausmus ir tinkamai juos išreikškite. Jei atsikratysite neigiamų emocijų, jums tikrai palengvės. Galite parėkti ant savo automobilio, stipriau trenkti durimis, tačiau nedarykite nieko, kas sužeistų ar įskaudintų kitus. Taip pat neišliekite savo neigiamų emocijų ant aplinkinių žmonių.

3. Sutelkite dėmesį į dalykus, kurie jus džiugina. Pagalvokite, galbūt ši situacija jums leido šio to pasimokyti, tad pažvelkite į viską teigiamai. Pagalvokite apie tą žmogų, kuris jus supykdė – kokios jo teigiamos savybės, ką gero jis jums padarė. Na, jei jis, jūsų nuomone, labai blogas ir jums sunku sugalvoti apie jį ką nors gero, tai gal jis bent jau turi gražų automobile? Galvokite apie tą žmogų tik teigiamame kontekste.

4. Ieškokite problemos sprendimo. Kai emocijos nurimo, pamėginkite rasti būdų, kaip išspręsti problemą. Jei viršininkė nuolat ant jūsų rėkia, pagalvokite, ką galite padaryti (ką jai pasakyti), kai situacija pasikartos. Galbūt pasakykite jai, kad jūs išklausysite jos tik tuomet, kai ji nuleisk balso toną. Kalbėkite ramiai, tačiau parodykite, kad tokio elgesio nenorite toleruoti. Išreiškite savo pyktį racionaliai.