Kaip gyvūnėlio auginimas padeda pasirengti ilgalaikiams santykiams

Nesvarbu, kokį gyvūną laikote ar planuojate laikyti – katę, šunį, o gal vėžlį, gyvūno priežiūra išugdo tam tikras savybes, kurios būtinos kuriant ilgalaikius darnius santykius. Netikite?

1. Augindami gyvūną išmoksite pirmiau pasirūpinti kažkuo kitu. Nustoti galvoti tik apie save ir išmokti pirmiausia pasirūpinti kažkuo kitu yra tikrai vertinga. Argi ne tai yra ilgalaikių harmoningų santykių pagrindas?

2. Atprasite nuo idealios švaros. Laikydami gyvūną turėsite pamiršti pedantišką švarą ir nieko čia nepakeisi. Tačiau kai pradėsite gyventi su partneriu nebus taip sunku prisitaikyti prie partnerio, kai jis vonioje paliks netvarką.

3. Išmoksite puoselėti šiltus jausmus. Laikydami gyvūną prie jo greitai priprasite. Tik naminių gyvūnėlių augintojai supranta, kaip galima mylėti kartais ir nelabai simpatišką gyvūną tiesiog todėl, kad jis yra. Išmokę puoselėti šiltus jausmus kur kas lengviau juos puoselėsite radę antrąją pusę.

4. Tapsite atsakingesni. Ar girdėjote posakį, kad jei metus auginate gėles ir jos nenuvysta, esate pasirengę auginti naminį gyvūnėlį, o jei metus puikiai pasirūpinate juo, tuomet esate pasirengę rimtiems santykiams. Atsakomybė yra labai svarbi kuriant ilgalaikius darnius santykius.

5. Išmoksite ieškoti kompromisų. Kai kurie gyvūnai, pavyzdžiui, katės, net nesiruošia daryti to, ko jūs norite. Net ištikimuosius šunis kartais sunku priversti sėdėti ar neloti ant žmonių.