Visai neseniai man į rankas papuolė D. Morris’o knyga “Plikoji žmogbeždžionė”. Tyrinėdamas žmogų kaip bet kurį kitą gyvūną ir didelei daliai jo sukultūrintų veiksmų suteikęs grynai biologinį pagrindą, šis mokslininkas sukėlė dideles diskusijas XX a. akademinėje, ir ne tik, visuomenėje.
Įdomu tai, kad šis autorius pateikia nemažai įdomių faktų apie seksą, su kuriais sutikti be didesnių diskusijų ganėtinai nelengva. Taigi pasidalinsu smagesniais D. Morris’o pastebėjimais:
1) Ar sutiksite, kad žmogus – seksualiausias iš visų primatų (primatai, tai žmogui artimiausios beždžionės)? Žinoma, kad taip – tik žmonės gali turėti lytinių santykių per visą moters ciklą. Netgi besilaukianti moteris gali mylėtis, kai tuo tarpu kiti mūsų protėviai seksu užsiima tik tol, kol pastoja. Besilaukianti šimpanzė niekada neprisileis patino.
2) Žmogaus lūpos pastebimai skiriasi nuo kitų beždžionių – jos turi aiškų kontūrą, ryškią spalvą bei nėra susiliejusios su veidu. Visa tai tam, kad atkartotų susijaudinusios moters lytinių lūpų vaizdą. Tad lūpas dažome tam, kad dar labiau sužadintume geidulį vyrams.
3) Manoma, kad krūtys yra skirtos vaikų maitinimui. Tačiau jų forma visiškai tam nepritaikyta! Kodėl tuomet turime būtent tokias krūtis? Tam, kad pasąmoningai krūtų apvalumas primintų vyrui moters užpakalį. Juk senuosius protėvius jaudindavo būtent pasturgalio apvalumų vaizdas, mat sueitis vykdavo iš užpakalio. Tad prireikė panašaus atsikartojimo ir moters priekinėje dalyje. Štai ir susiformavo krūtys.
4) Mylėdamiesi ir glamonėdamiesi atliekame neįtikėtinai daug įvairių glostomųjų, spaudžiamųjų, trinamųjų judesių. Todėl tam tikruose organuose turime beprotiškai daug nervų receptorių. Panašu, kad ausų speneliai turi tik šią vienintelę paskirtį – būti jautrūs lietimui, glostymui, jei norite – bučiavimui sekso metu.
5) Lytiškai subrendus pakinta ir mums patinkančių bei nepatinkančių kvapų gama. Žavėjimąsi saldžiais, vaisiniais kvapais palaipsniui pakeičia gėlių, aliejų, muskuso kvapai. Vyrai muskusui itin jautrūs, ta nenuostabu, kodėl didelėje dalyje moteriškų kvepalų dominuoja būtent šis ingridientas.
6) Lytiškai susijaudinus parausta 75 % moterų ir 25 % vyrų oda. Spenelių erekciją patiria visos moterys, bet tik 60 % vyrų. 33 % vyrų ir moterų po orgazmo itin gausiai prakaituoja.
Tai štai tokie senelio Desmondo pastebėjimai (gal tiksliau – tyrinėjimų rezultatai). Ką apie tai manote?
Comments are closed.