Lankytiniai gamtos ir kulturos objektai britu salose

Lankytini gamtos ir kulturos objektai Britu salose

Buckingham Palace- nacionalinis Londono symbolis.Juose yra 19 prasmatniu kambariu 52 prabangus sveciu kambariai.188 personalo kambariai,92 darbo kambariai ir 78 vonios.Taciau karaliene cia negyvena, tik rengia priemimus ir sprendzia svarbius klausimus.Kai karaliene yra rumuose veliava plevesuoja ant rumu stogo kai tik didenybe isvyksta ji yra nuleidziama. Vaizdas is rumu atsiveria i Regent’s ir St.James parkus.
Karalienes savo poilsi praleidzia Windsor’o pilyje.Tai 5700 akru(mazdaug 23067079 kvad.metrai).Elzbieta 2 su savo seima cia gali megautis jodinejimusi,medziokle,vazinejimusi karieta ir kitomis prabangomis.
The Tower of London-tai istorinis paaminklas Londono centre ant Temzes upes.Jis pastatytas 1078 metais.Tai buvo tvirtove,prabangus rumai ir kalejimas auksto luomo zmonems.
Tower bridge-tai tiltas ant Temzes upes jo viduje yra veikiantys muziejai kuriuos galima aplankyti vasaros metu.Plaukiant laivams jo centrine dalis pasikelia ir laivai gali lengvai praplaukti.Kadangi jis yra netoli Tower of London todel jis ir yra vadinamas Tower bridge.
Upe Temze-tai upe Didziosios britanijos pietuose.
Temzė prasideda Kotsvold Hilso aukštumoje ir teka į rytus per Londono baseiną; įteka į Šiaurės jūrą, sudarydama estuariją (žiočių plotis 16 km). Upė vandeningiausia būna žiiemą, tačiau užšąla ne kasmet. Žemupį veikia jūros potvyniai (jų aukštis ties Londonu iki 6,5 m), dėl to vaga sutvirtinta pylimais.
Temzės upė laivuojama 311 km; Kanalai jungia Temzę su Bristolio įlanka, Airijos jūra ir Anglijos pramonės centrais.

Leave a Comment