Drėgnieji pusiaujo miškai

Drėgnieji pusiaujo miškai(bendra)Šiltame ir drėgname pusiaujo klimate visus metus žaliuoja vešlūs drėgnieji pusiaujo miškai. Jie sudaro apie pusę pasaulio miškų – užima beveik 10% Žemės sausumos (17 mln. Km2). Didžiausi jų plotai yra Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Pietryčių Azijoje. Pusiaujo miškai skiriasi nuo kitų pasaulio miškų. Mūsų platumose augantys lapuočiai kiekvieną rudenį numeta lapus, jų gyvybinės galios žiemą sumažėja. Ties pusiauju medžiai lapus keičia ne visus iš karto, bet dalimis. Todėl tuo pačiu metu ant vieno medžio galima matyti žaliuojančių, žydinčiu ir nokinančių vaisius šakų.

Augalijos rūšių įvairovė

Pusiaujo miškai nuo kitų miškų skiriasi ypač didele augalijos įvairove. Pavyzdžiui, Europos miškuose auga apie 5000 augalų rūšių. Vieno kvadratinio kilometro mūsų miško plote yra nuo 10 iki 12 medžių rūšių. Pusiaujo miškuose auga beveik 450 tūkst. Augalų rūšių, o vieno hektaro plote – 80-100 skirtingų medžių rūšių! Dažniausiai pasitaikantys medžiai: palmės, kaučiukmedžiai, limbos, tikai ir kt. Pusiaujo miškuose daug Įvairių samanų, kerpių, paparčiu, žydinčių augalų. Nemažai iš jų epifitų, augančių ant medžių kamienų, šakų, lapų. Jie neima iš augalų, prie kurių prisitvirtinę, nei vandens, nei maistingųjų medžiagų. Jais pasinaudoja tik norėdami pasiekti šviesą.Sunku įsivaizduoti pusiaujo mišką be lianų. Jos tankiai apsivijusios medžių kamienus, raizgosi it gyvatės iki pat medžių viršūnių, driekiasi nuo medžio iki medžio. Apatiniuose pusiaujo miškų arduose auga bananai, mediniai paparčiai ir kt.Drėgnieji pusiaujo miškai(gyvūnija)Gyvūnija pusiaujo miškuose taip pat gausi ir įvairi. Daug jų gyvena medžiuose, nes ten saugiau nei ant žemės, yra maisto. Tai beždžionės, driežai, gyvatės, varlės, įvairiaspalvės papūgos, daugybė kitų paukščių rūšių. Neatsiejami pusiaujo miškų gyvūnai yra skruzdėlės, vabalai, moskitai, drugiai, tarakonai, vapsvos.

Žemėje pusiaujo miške gyvūnų mažiau. Didžiausi yra drambliai, žmogbeždžionės, begemotai ir kt. Miško paklotėje apstu driežų, gyvačių, skruzdėlių. Pusiaujo miškų upėse gausu įvairių rūšių žuvų, krokodilų.