narkomanija ir aids

958 0

Simonas Armonas

7 A

NARKOMANIJA IR AIDS

Didėjant piknaudžiavimo narkotikais mastui Lietuvoje ir kylant narkomanijos, o kartu ir AIDS epidemijos grėsmei, kurios pasekmės nenuspėjamos, kreipiuosi į visus Lietuvos gyventojus: tėvus, jaunimą, visuomenės, mokslo, politikos veikėjus, žiniasklaidos, verslo atstovus, visus kurie neabejingi savo vaikų, šeimos ir tautos ateičiai.

Narkotikai kelia grėsmę mūsų mažos tautos išlikimui. Tik narkotikų pasiūlos ir poreikio mažinimas, kova su narkotikų kontrabanda, visuomenės imuniteto narkotikams ugdymas prevencijos programomis bendruomenėje, bei visokeriopa pagalba sergantiems narkomanija asmenims, jų integravimas į visuomenę gali sustabdyti šio pragaištingo reiškinio plitimą. Diidžiausią dėmesį turime skirti jauniems žmonėms.

Narkotikų vartojimo Lietuvoje augimas

15-16 m jaunimas

2000 m. atliktas epidemiologinis tyrimas parodė, kad diskotekose ir kitose pasilinksminimo vietose narkotikus vartoja net 50 procentų jaunuolių, priklausančių įvairioms socialinėms gyventojų grupėms, tarp jų ir akademinis jaunimas. Čia taip dažniausiai vartojami kanapių preparatai, sintetiniai narkotikai, heroinas.

Narkomanija sukelia sunkias socialines, bei medicinines pasekmes. Vis daugiau tarp intraventinių narkomanų tampa ŽIV nešiotojais.Tai sudaro daugiau nei 60 procentų visų diagnozuotojų. Registruotų nusikaltimų, susijusių su narkotikais, skaičius nuo 1990 m (76) iki 1999 m. (701) išaugo net 9 kartus.Į nusikaltimus įtraukiami vaaikai. Nusikaltimų skaičius tarp vaikų vis didėja.

Nusikaltimai susiję su narkotikais

1990-1999 m

Galima pastebėti jog nuo 1990 iki 1999 m nusikaltimų skaičius tarp narkomanų išaugo net 9 kartus. Net keleri nesėkmingi kovos su narkomanija metai valstybei padaro didelių nuostolių. Kovoti su narkomanija yra mūsų visų pi

ilietinė pareiga ir vienas iš svarbiausių valstybės uždavinių.

1993 m. LIETUVOS AIDS CENTRE buvo įsteigtas narkomanų psichologinės- socialinės reabilitacijos bendruomenė. Bendruomenės tikslas- padėti narkotikus vartojantiems žmonėms a

. . .

ŽIV PASISKIRSTYMAS PAGAL UŽKRĖTIMO BŪDĄ

(HE- homoseksualinis, HE- heteroseksualinis užsikrėtimo būdai, IVN- intraveniniai narkomanai, nez- nežinomas)

AIDS DIAGNOZĖS PER METUS

Join the Conversation

×
×