Tik draugai?

Kai vyras ir moteris pasako „mes tik draugai“, tai reiškia, kad jie arba labai neseniai pažįstami ir dar nepradėjo romano, arba jau išsiskyrė. Juk yra nemažai tokių žmonių, kurie netiki, kad gali egzistuoti tikra, ilgalaikė draugystė tarp vyro ir moters, kuri nevirstų romantiškais santykiais.

Nepaisant to, daugybė moterų puls prieštarauti ir sakys, kad jos turi daug priešingos lyties draugų ir tarp jų tikrai nieko (apart draugystės) daugiau nėra ir negali būti. Čia turėtume stabtelti ir pasakyti, kad nereikia maišyti draugo ir gero pažįstamo sąvokų. Jei jūs su savo vyriškosios lyties draugu gerai sutariate, bet matotės geriausiu atveju kelis kartus per metus, tuomet jūs teisios – mažai šansų, kad jūsų santykiai peraugs į kažką daugiau.

Tačiau jei jūsų draugas jums toks artimas, kad matotės su juo mažiausiai kelis kartus per savaitę (kartu žiūrite filmus, žaidžiate biliardą ar tiesiog geriate kavą), jei jus ištinka bėda, pirmiausia skambinate jam, jei laimite loterijoje, taip pat pirmiausia skambinate jam, išpasakojate jam viską apie savo gyvenimą net neklausta, tuomet daug šansų, kad jūsų „tik draugystė“ gali virsti šiuo tuo daugiau.

Jei vis tiek sakysite, kad tai nieko nereiškia ir tarp jūsų tikrai niekada nieko nebus, atsakykite sau į klausimą, iš kur galite žinoti, kad jūsų draugui užtenka tokios draugystės, kokią galite jam duoti? Sakote, kad jis jums taip pat milijoną kartų sakė, kad jam daugiau nieko iš jūsų nereikia? Žinoma, kad sakė, juk jei pasakytų, kad norėtų užmegzti su jumis kitokius santykius, rizikuotų visai jus prarasti.

Iš tiesų, fizinė trauka, emocinis prisirišimas, romantiškų santykių troškimas kartais įtakoja, kad tik draugystės nebepakanka, norisi daugiau. Tačiau laikantis tam tikrų ribų santykiuose, galima likti tik draugais:

1. Pirmiausia turite nuspręsti, ar tikrai su šiuo žmogumi nenorite nieko daugiau nei draugystės. Jei jūs kada nors pagalvojote apie tai, kas būtų, jei tarp jūsų būtų šis tas daugiau nei draugystė, jei jūs šiuo metu neturite partnerio, bet norėtumėte jį turėti, gerai pagalvokite, ar tarp jūsų gali būti tik draugystė.

Pabandykite sau įvardinti konkrečias priežastis, kodėl šis asmuo jums labiau tinka kaip draugas, o ne kaip partneris. Atsiminkite atsakymą į šį klausimą visada, kai tarp jūsų iškils dviprasmiškų situacijų. Priežasčių, kodėl jūs turėtumėte būti tik draugai, nėra? Tuomet kodėl jūs vis dar draugai, o ne partneriai?

2. Iš pat pradžių aiškiai apibrėžkite savo santykius. Jūs galite būti tik draugais tik tokiu atveju, jei abu norite platoniškų santykių. Aptarkite, ko tikitės vienas iš kito. Priešingu atveju gali kilti nemažai nesusipratimų – gal tik jūs norite tik draugystės, o jis – daug daugiau?

3. Stenkitės kažką veikti ne dviese, o ir su kitais draugais. Jei kažką darote tik dviese, emocinis ryšys (o kartu ir intymumas) tarp jūsų tvirtėja, todėl daugėja šansų, kad atsiras ir fizinė trauka – juk gamtoje taip sutverta, kad priešingos lyties atstovai traukia vienas kitą, idant būtų pratęsta giminė.

4. Stenkitės, kad tarp jūsų būtų kuo mažiau fizinių santykių. Negalima per daug meiliai elgtis su draugu, net jei jūs manote, kad elgiatės vienodai meiliai su visais. Atsitiktiniai prisilietimai ir fizinis kontaktas (net ir be blogų ketinimų) gali paskatinti jūsų arba jūsų draugo norą tapti daugiau nei draugais. Niekada neflirtuokite su juo, net jei norite tik paerzinti.

5. Nekvieskite draugo ten, kur nekviestumėte tos pačios lyties draugo. Pavyzdžiui, nekvieskite jo būti jūsų pabroliu brolio vestuvėse. Taip pat nekvieskite jo į restoraną romantiškos vakarienės, ir panašiai. Jei aplinkiniams kyla abejonių, ar jūs pora, ar tik draugai, tuomet jūs peržengėte draugystės ribas.

Comments are closed.