Subrendusio vyro baimės

Kai kurie vyrai mano, kad su savo problemomis turi susidoroti patys, todėl apie savo baimes mylimajai ar žmonai nepasakoja net kai jaučia didelį stresą. Moterys dažniausiai pastebi, kad mylimajam kažkas negerai ir ima klausinėti. Kadangi vyras tikisi pats su viskuo susidoroti, kyla barnių.

Vyriškos baimės tikrai nėra mėgstamiausia vyrų tema, tačiau juos kartais kamuoja tam tikras nerimas, net jei niekam apie tai ir neprasitaria. Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt pateikia keletą vyriškų baimių pavyzdžių ir pasiūlymų, kaip padėti savo mylimajam jų atsikratyti.

Ar aš pakankamai uždirbu?

Svarbiausia ne patys pinigai, o tai, ką pinigai simbolizuoja: pasitikėjimą savimi (noras nebūti blogesniu už kitus), savivertę, jo ir jo šeimos saugumą, gyvenimo būdo laisvę (pavyzdžiui, galimybę savo šeimai lesiti atostogauti ten, kur nori), užtikrinta ateitis tau ir tavo šeimai (pavyzdžiui, galimybė vaikus leisti į prabangiausius universitetus pasaulyje). Taip, moterys taip pat dirba, uždirba pinigus ir stengiasi sau ir savo šeimai sukurti kuo geresnį gyvenimą. Tačiau kai kurie vyrai mano, kad išlaikyti šeimą yra tik jų pareiga, todėl jaučia kur kas didesnį spaudimą ir nerimą, kad galbūt stengiasi per mažai, kad jo šeimai nieko netrūktų.

Kaip jam padėti?

Kiek įmanoma daugiau domėkitės jūsų šeimos finansiniais reikalais. Stenkitės kartu apmokėti visas sąskaitas, nesvarbu, kieno vardu jos ateina. Tai jam leis suprasti, kad jūs kartu dalinatės ne tik džiaugmsias, bet ir sunkumais, taigi jis nesijaus toks vienišas spręsdamas finansines problemas. Taip pat dažniau jam sakykite, kaip juo didžiuojatės.

Ar pakankamai nuveikiau gyvenime?

Šis klausimas dažniausiai kamuoja vyrus, kai juos ištinka vidutinio amžiaus krizė. Jie kankina save klausimais, ar gyvenime pakankamai nuveikė, ar juos kas nors atsimins po mirties, ar tai, ką jie padarė per gyvenimą, yra tikrai tai, ko jie troško, ar apskritai jie buvo ir yra laimingi? Užduodami panašius klausimus vyrai dažniausiai bando įsitikinti, kad jie tikrai padarė viską, kad nugyventų pilnavertį gyvenimą.

Kaip jam padėti?

Tiesiog pasikalbėkite su juo, pabandykite suprasti ir jokiu būdu niekuo jo nekaltinkite. Paklauskite jo, ką jis dar norėtų nuveikti gyvenime ir jį palaikykite, paklauskite, ką galėtumėte padaryti, kad jis jaustųsi laimingesnis.

Ar aš neprarasiu darbo?

Dažnam vyrui jo darbas yra labai svarbus, net jei ne visi tai pripažįsta. Baimė dėl darbo netekimo skatina vyrus susikoncentruoti ties asmenine karjera. Deja, tuomet dažnai be dėmesio lieka kitos svarbios sritys – santykiai, šeima, draugai.

Kaip jam padėti?

Pasistenkite suprasti jo nerimą – pasinerdamas į darbą jis nebando nuo jūsų nutolti, jis tiesiog stengiasi būti reikalingas. Priminkite jam, kad nesvarbu, kas nutiktų, jūs visus sunkumus išspręsite kartu. Taip pat jam priminkite, kad gyvenime turi būti sveikas balansas tarp darbo ir šeimos.

Ar aš senstu?

Dažnas vyras nerimauja dėl savo amžiaus ir to, ar vis dar yra patrauklus. Juk su amžiumi kiekvieno vyro plaukuose atsiranda žilų plaukų, prarandamos kūno formos. Tai gali gązdinti.

Kaip jam padėti?

Jis tiesiog nori žinoti, kad jums vis dar yra patrauklus. Ne tik pasakykite jam tai, bet ir parodykite – taip, kad jis niekada dėl to nebeabejotų…

Ar aš neprarasiu sveikatos?

Turbūt daugelis vyrų nemėgsta lankytis gydytojo kabinete. Visgi jie nerimauja dėl savo sveikatos, net jei ne visada tai pasako.

Kaip jam padėti?

Priminkite jam, kad jei jis nori pamatyti savo anūkus, tiesiog privalo rūpintis savo sveikata. Galite ne tik jį padrąsinti, bet ir profilaktiškai kartu lankytis pas gydytojus.

Ar aš vis dar galiu seksualiai sujaudinti savo mylimąją (žmoną)?

Daugelis vyrų labai jautriai reaguoja į pastabas apie jų įgūdžius lovoje. Tiesą sakant, daugelis jų norėtų žinoti, kai jiems pasiseka viską padaryti idealiai, tačiau visai nenorėtų žinoti, jei kažkas šioje srityje nepasisekė. Patikėkite, daugelis vyrų tikrai nerimauja dėl savo įgūdžių lovoje, ypač tuomet, jei išgirsta nors lašelį kritikos.

Kaip jam padėti?

Esant bent menkiausiai progai pagirkite savo vyrą už meistrikšumą lovoje. Užuot sakiusi jam, ką jis daro blogai, kalbėkite apie tai, ką norėtumėte, kad jis padarytų. Nereikia jo įkalbinėti ar primygtinai ką nors siūlyti – tiesiog koketiškai užsiminkite, ko norėtumėte. Patikėkite, jis to nepamirš…

Ar aš esu (būsiu) geras tėtis?

Kalbant apie tėvystę, dažniausiai vyrai bijo dviejų dalykų nepriklausomai nuo to, ar jie jau yra tėvai, ar tik ruošiasi jais tapti. Pirmiausia jie nerimauja dėl to, ar pakankamai turi žinių apie vaikų auklėjimą ir ar yra pasiruošę tėvystei. Kitas dalykas, dėl kurio jie nerimauja, yra baimė pakartoti savo tėvų klaidas.

Kaip jam padėti?

Nėra tokios knygos apie tėvystę, kuri jus išmokytų būti idealiu tėvu – viskas įgyjama su patirtimi. Pasiklabėkite su juo apie jūsų baimę tapti mama arba nerimu, kad esate nepakankamai gera mama. Tiek moterys, tiek vyrai dažnai turi tokių baimių. Jei pasikalbėsite su juo apie savo baimes, jis nesijaus toks vienišas ir supras, kad ne jis vienas jaučia nerimą.