Grožis ar protas? (II dalis)

Pirmoje straipsnių ciklo dalyje aprašėme grožio ir patrauklumo teoriją bei pirmąsias šešias moters kūno vietas, kurios labai jaudina vyrus. Šioje dalyje pratęsime moters kūno vietų seksualumą vaikinams bei aptarsime moters asmenybės ir intelekto svarbą santykiuose.

Ir toliau remsimės, mūsų manymu, viena geriausių tarpasmeninių santykių knyga Lietuvoje, kurią parašė Alanas ir Barbara Pyzai “Kodėl vyrai meluoja, o moterys verkia”.

7-a vieta: vylingos akys

Beveik visose šalyse didžiulės akys vilioja ir žavi. Makiažas akis padidina ir teikia joms vaikiškumo. jei akys atrodo didesnės, palyginti su apatine veido dalimi, vyrams jos sužadina globėjiškus jausmus.

Kai vyras patraukia moterį, jos akių vyzdžiai išsiplečia, o blakstienų tušas, šešėliai ir pieštukas dirbtinai paryškina jos žvilgsnį, tarsi ji būtų labai susidomėjusi. Apskritai vyrai labiau susidomi moterimi, kurios akys šviesiau padažytos, vaikiškai mėlynos.

8-a vieta: ilgi plaukai

Bet iš pradžių – apie spalvą. Blondinių moterų estrogenų kiekis didesnis negu brunečių, tai, regis, vyrai nujaučia. Jiems tokios moterys atrodo vaisingesnės, todėl jomis kaipmat susižavi. Taip pat, šviesūs plaukai – akivaizdus moterys jaunystės ženklas, nes po gimdymo jie patamsėja.

Tūkstančius metų ilgi plaukai buvo moteriškumo požymis. Mados keičiasi, bet iš esmės – vyrai nešioja trumpus plaukus, o moterys ilgesnius. Vienoje apklausoje, kurioje dalyvavo daugiau nei 5 tūkst. britų, 75 proc. vyrų nurodė, kad patrauklesnės yra ilgaplaukės ir tik 12 proc. – trumpaplaukės, likusiems nesvarbu.

Ilgi plaukai moteriai teikia žavesio, o trumpi plaukai laikomi rimto požiūrio į gyvenimą ženklu. Iš viso to galima pasimokyti – moteris turėtų nešioti ilgus plaukus, jei nori suvilioti vyrą, ir kirptis trumpai, jei turi daug verslo susitikimų.

9-a vieta: maža nosis

Maža nosytė taip pat primena vaikystę ir vyrui žadina globėjiškus, tėviškus jausmus. Animacinių filmukų kūrėjai, norėdami palenkti žiūrovų širdis, naudojasi ir kuria personažus didžiulėmis akimis bei mažomis it sagos nosytėmis.

Niekada neišvysite manekenės su didele nosimi. Plastinės operacijos dažniausiai pakeičia nosies formą taip, kad ji su veidu sudarytų 35-40 laipsnių kampą ir veidui teiktų vaikiškumo.

10-a vieta: plokščias pilvas

Moterų pilvukai apvalesni negu vyrų, o plokščias lygus pilvas – tai aiškus įrodymas, kad ji nėra nėščia, todėl ją gali merginti gerbėjai. Štai kodėl gimnastikos salės ir jogos pamokose knibždėte knibžda moterų, atliekančių pilvo pratimus, kad jų pilvukas būtų kaip lyginimo lenta.

Pilvo šokis neseniai išpopuliarėjo kaip mankštos forma, nors reta moteris žino, iš kur jis kilęs. Iš pradžių pilvo šokį haremo merginos šoko savo valdovui, sėdėdamos ant vyro bei erotiškai sukdamos pilvą ratu bei kraipydamosi įaudrindavo jį iki orgazmo.

11-a vieta: išlenkta nugara ir išoriniai lytiniai organai

Kūno vingiai ir linkiai signalizuoja moteriškumą ir vaisingumą, o geometrinės ir kampuotos formos – vyriškumą. Todėl vyrams visame pasaulyje nepaprastai patinka išlenktų formų moterys. Viršutinė moters nugaros dalis siauresnė negu vyro, apatinė platesnė, o moters apatinė stuburo dalis labiau išlenkta nei vyro.

Dėl didesnio nugaros linkio sėdmenys atrodo labiau išsišovę, o krūtys – labiau atsikišusios į priekį. Bet kurią moterį paprašius atsistoti seksualia poza, ji dažniausiai išries nugarą, pakreips klubą, vieną arba abi rankas uždės ant klubų, kad užimtų daugiau erdvės ir atkreiptų į save dėmesį.

12-a vieta: ilgas kaklas

Moterų kaklas yra daug ilgesnis, plonesnis ir liaunesnis už vyrų. Vyras moters kaklą mėgsta bučiuoti, ganyti akimis, kai jis padabintas papuošalais, o karikatūrininkai jį vaizduoja pernelyg ilgą pabrėždami moteriškumą. Tai yra kūno dalis, kurią nuolat glamonėją ir bučiuoja įsimylėjėliai.

Keliose Pietų ir Rytų Afrikos gentyse mergaitėms, kol subręsta, ant kaklo vienas po kito maunami sidabriniai žiedai. Taip žiedai ištempia kaklą, kuris, tų kultūrų supratimu, yra nepaprasto grožio požymis.

Kita patrauklumo pusė

Vienoje didelėje apklausoje paaiškėjo ko iš tikrųjų nori vyrai – iš pradžių ir ilgalaikėje perspektyvoje. Pateikiame apklausos rezultatus:

Ko ieško vyrai trumpalaikėje perspektyvoje:

  1. Puikios išvaizdos
  2. Gražiai sudėto kūno
  3. Krūtų
  4. Užpakalio

Ko ieško vyrai Ilgalaikėje perspektyvoje:

  1. Asmenybės
  2. Geros išvaizdos
  3. Proto
  4. Humoro

Pirmasis sąrašas rodo tai, ką mes jau supratome seniai – vyrai turi geresnę regimąją atmintį ir mėgsta žvalgytis į patrauklias moteris. Daugelis moterų šitai suvokia, o moksliniai tyrimai – nuolatos patvirtina.

Pirmiausia vyras pirmąkart susitinkąs su moterimi, sutelkia visą dėmesį į tai, ką mato, o bendras vaizdas jam daug svarbesnis, ar jos figūra puiki. Tai reiškia, kad labiau vertinamas jos rengimosi stilius, makiažas, savęs pateikimas ir priežiūrą.

Tačiau vyrą, ieškantį ilgalaikės partnerės, labiau domina moters asmenybę, intelektas ir humoro jausmas negu kūnas, bet gera išvaizda vis tiek vienas iš svarbiausių dalykų. Puiku tai, kad didžia dalimi galima kontroliuoti savo išvaizdą ir sau pritaikyti tai, kas tinka.

Kadangi vyrui regimieji ženklai labai svarbūs, tai, ką moteris daro arba nedaro su savo išvaizda, jis nesąmoningai vertina kaip jos pagarbą ir jausmus jam. Jis mano, kad jeigu ji skiria laiko savo išvaizdai, vadinasi, nori būti jam patraukli.

Sprendimas ir išvados

Nuo jūsų išvaizdos priklauso, kaip į jus reaguos kiti ir kaip jie su jumis elgsis. Tai veikia ir jūsų pačių įvaizdį bei elgesį. Jūsų močiutė gali pasakyti: “Žmonės niekada nesprendžia apie knygą iš jos viršelio”, bet iš tiesų taip yra.

Mes visai neperšame minties, kad moteris turi ypač rūpintis savo išvaizda, kaip tai daro daugelis, tik sakome, kad truputį pasistengti dėl savo išvaizdos, išryškinti tai, ką turi, reikia. Kartą Helena Rubinštein yra teisingai pasakiusi: “Bjaurių moterų nėra, yra tik tinginės”.

Vyrai svaičioja apie dailias krūtis, moterys kliedi apie geležinius bicepsus, bet tyrimai galiausiai parodė, kad ilgalaikiuose tarpusavio santykiuose nusveria protas, o ne materija. Esminis dalykas – vidinis švytėjimas, gimstantis iš seksualinio, emocinio ir profesinio pasitikėjimo savimi.

Kitaip tariant, tapkite tikrai įdomia asmenybe, ir niekas nepastebės jūsų fizinių trūkumų.

Vitalija Čižauskaitė

Comments are closed.