Draugystė

543 2

Mums įprasti jausmai bei jų raiškos būdai atrodo tarsi įgimti, nors keičiantis visuomenei keičiasi ir jie. Antikiniame pasaulyje draugiški ryšiai tapatinti su meile ir netgi laikyti pranašesniais. Aristotelis teigė, kad „be draugų niekas nesirinktų gyventi, nors ir turėtų visas kitas gėrybes”. Panašu, jog jis teisus. Jeilio universiteto (JAV) epidemiologė Lisa Berkman nustatė, kad neturinčių draugų, visuomeniškai izoliuotų žmonių mirtingumas yra 2,5 karto didesnis už žmonių, palaikančių glaudžius ryšius su kitais. Neatsitiktinai kalinimas vienutėje laikomas sunkiausia bausme.

Samprotaujant apie visiems žinomus dalykus reikia juoos tiksliai apibūdinti, nes kiekvienas draugystę gali suprasti skirtingai. Psichologijos žodynas apibrėždamas draugystę pažymi, kad draugiški santykiai yra asmeniški (skirtingai nuo dalykinių), kad jie savanoriškai pasirinkti (skirtingai nuo giminystės) ir gali skirtis savo reikšmingumu bei artumu (todėl kalbame apie draugystę, bičiulystę ar šiaip malonią pažintį).

Draugystės reikšmė ir. . .

Join the Conversation

2 comments

  1.    Reply

    Tas posakis , Giedriau, reikstu, kad skaudziausiai uzgauti gali tik tas, kuri labiausiai myli.Arba tas, kuriam esi atviriausias.Todel daugelis renkasi netureti draugu, nes netiki jais. O netiki todel, kad patys yra linke ir uzgauti ir ikasti, ir isduoti.
    Visada zmogus renkasi pagal savo kriterijus ir sprendzia pagal save.Todel reiketu buti labai atsargiais su zmonemis, neturinciais draugu.

  2.    Reply

    Kazkur kazkada teko girdeti toki pasakyma:”Dieve,apsaugok mane nuo draugu,nuo priesu apsiginsiu pats”.Man toks pasakymas labai nepatinka…Aisku,jie gali ir isduoti ,ir uzgauti,bet be draugu gyventi butu liudna…

×
×