Balzakiško amžiaus moteris

Šis posakis išpopuliarėjo po žymaus prancūzų rašytojo Onore de Balzako romano “Trisdešimtmetė moteris” pasirodymo. Tuomet visas moteris nuo 25 iki 35 amžiaus imta vadinti “balzakiškojo amžiaus”.

Tačiau mūsų dienomis suvokimas apie “balzakišką amžių” gerokai pakito, nes šiam amžiui dabar priskiriamos vyresnės nei keturiasdešimties metų moterys.

Seksualumo pikas

Tokios nuostatos atsirado visai neatsitiktinai ir turi labai rimtą fiziologinį pagrindą. Anot seksologų, reikalas tas, kad vyrų seksualinio aktyvumo pikas yra apie 25-30 gyvenimo metus, o moterų tik apie 35-40 ir dar vienas stiprus pikas apie 50-tuosius gyvenimo metus. Šiais amžiaus tarpsniais moteris ne tik seksualiai aktyviausia, bet ir prasideda jos vidinis renesansas. Būtent tuo galima paaiškinti ir vis daugėjančių “nelygiaverčių” pagal amžių santuokų, kai balzakiško amžiaus moteris išteka už daug jaunesnio vyro.

Daugelyje šalių atlikti tyrimai parodė, kad per paskutiniuosius pusę amžiaus moterys įrodė, jog sulaukusios brandaus amžiaus jos gali būti ne tik lygiavertės partnerės, bet ir pranašesnės už vyrus. Šiuolaikinės balzakiško amžiaus moterys aktyvios, turinčios konkretų tikslą gyvenime. Metams bėgant jos įgauna daugiau laisvumo, pasitikėjimo savimi ir lengviau atsikrato jaunystėje turėtų kompleksų. Neseniai Didžiojoje Britanijoje atliktos apklausos parodė, kad daugiau nei 76 proc. apklaustų balzakiškojo amžiaus moterų prisipažino tik dabar atsikračiusios įvairių su intymiu gyvenimu susijusių kompleksų. Negana to, apie 84 proc. apklaustųjų prisipažino, kad pačią pirmą pažinties su vyru dieną jos be didesnių skrupulų gali sau leisti ir intymius santykius.

Patarimai balzakiško amžiaus moterims:

  • Tinkamai maitinkitės – norėdamos visą laiką būti puikios formos, valgykite daugiau baltymų turintį maistą, kontroliuokite angliavandenių kiekį jame ir nepamirškite vitaminų ir mikroelementų. Ypač naudingas rabarbarų kompotas ir švieži greipfrutai.
  • Reguliariai mankštinkitės – nebūtina kasdien po kelias valandas save alinti sporto klube, tačiau bent kartą per savaitę jame apsilankyti būtų ne pro šalį. Jei to nenorite, po keliolika minučių kasdien mankštinkitės namuose, dažniau vaikščiokite gryname ore. Įpraskite bent dalį atstumo nueiti į darbą ar po jo pėsčiomis. Išmėginkite jogą, kuri padeda išlaikyti kūno lankstumą ir raumens audinių elastingumą.
  • Išsimiegokite – po keturiasdešimties net ir mažiausias miego trūkumas bus matomas ant jūsų odos.
  • Neleiskite sau liūdėti, žvelkite į gyvenimą pozityviai – ypač neverta krimstis dėl amžiaus. Balzakiškas amžius per daug gražus, o gyvenimas teikia daugybę malonumų sulaukusioms šio amžiaus.