“Šašlykininkų” kultūra paežerėse

 

Lietuvos paežerėse išplito pavojinga liga. Lietuviai užsikrėtė “šašlykų virusu”! Kiekvieną vasaros savaitgalį miestiečiai pasibalnoja savo mašinas ir pasiėmę šašlykines, kibirėlius mėsos iš “Maximos” bei kečupo lekia prie kokio nors vandens telkinio. Įdomus reiškinys. Turbūt verta panagrinėti jo priežastis, eigą ir pasekmes išsamiau.

Taigi svarbiausias atributas čia – šašlykai. Nesu didelė mėsos gerbėja, todėl man mįslė, kodėl kepinant vos ne 30 laipsnių karščiui, kažkam dar norisi karštos mėsos. Bet čia jau skonio, skrandžio pajėgumo bei svorio kategorijos reikalas.

Kur kas labiau nei kiaulyčių ir karvyčių žudymas man rūpi vaizdas paežerėse. Įsivaizduokit situaciją: viešas pliažas, kas keli metrai po automobilį, o prie jo po šašlykinę. Mašinos riogso prie pat vandens, vairuotojams nesigilinant į gamtosaugininkų draudimus statyti transporto priemones jų ratus įmerkus į ežerą. Kažkas plauna automobilį… Murzinas putotas vanduo apsupa pakrantėje krykštaujančius vaikus… Po pliažą bėgioja didžiulis šuo, kuris nepasigėdina nusilengvinti labiausiai matomoje vietoje. Pieva, kurioje guli poilsiautojai, iš visų pusių apsupta netvarkingų “šašlykininkų” paliktomis šiūkšlėmis: čia galima rasti visko nuo plastmasinių indų iki padangų.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 216 žodžiai iš 424 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?

Comments are closed.