Ar degintis be liemenėlės?

Neseniai rašiusi apie “šašlykininkų” kultūrą, šiandien noriu pratęsti įdomių vasaros reiškinių Lietuvos paežerėse ir pajūryje temą. Praėjęs savaitgalis buvo išskirtinai karštas. Visi vandens telkiniai buvo apgulti besimaudančių ir besideginančių vasarotojų pulkais. Aš, žinoma, irgi prisijungiau prie šio mėgavimosi vasaros malonumais. Patraukiau prie šalia mano sodo esančio ežero.  Pieva ten buvo tirštai nugulta perkaitusių sodininkų. Ir tame šurmulyje mano dėmesį patraukė dvi merginos, kurios nesivaržydamos deginosi be liemenėlių. Aišku, jos po pievą nuogos nebėgiojo, bet ir prisidengti nesistengė. Aplink su šeimomis laiką leidę vyrai akies krašteliu vis nužvelgdavo šias neįprastai drąsias paneles, tačiau visi buvo nenatūraliai abejingi. Situacija man priminė pasakymą, kad kambaryje yra dramblys, bet apie jį niekas nekalba ir apsimeta, jog jo nemato.

Tai kaipgi vertinti moteris, besideginančias be liemenėlių? Ne paslaptis, kad tokių nesuvaržytų merginų Lietuvoje kasmet vis daugiau. Matyt mūsų šalį jau pasiekė kai kuriose šalyse įprasta laisvė nesigėdyti savo kūno ir elgtis su juo kaip norisi. Ir Palangos paplūdimiuose pamatyti moterį nuoga krūtine ne tokia jau retenybė. Aš neturiu nieko prieš tokį jų pasirinkimą, bet pati taip nesielgčiau. Kodėl? Man būtų nesmagu būti tuo drambliu, į kurį vėpso praeinantys vyrai ir rūsčiais žvilgsniais palydi konservatyvios moteriškės. Žinoma, ant kūno išdegantys liemenėlės petnešėlių raštai man nepatinka, bet nusirengčiau tik nuėjusi į kokį nudistų paplūdimį, kur tai yra įprasta ir visiems ten besiilsintiems priimtina, arba užsienyje, kur asmenybės saviraiškos ir laisvės nevaržo netgi liemenėlės.

Grįžtant prie mano aprašytos situacijos vis tik manau, kad toks merginų atvirumas nederamas sodininkų maudyklėje. Čia ilsisi šeimos su vaikais, daug vyresnio amžiaus žmonių. Kam tokioje aplinkoje draskytis su savo įžūlumu? Tuo labiau, kad maudytis greičiausiai ateis paskalas mėgstanti bobutė, kurios sklypas yra tų merginų sodo kaiminystėje…

Comments are closed.