Ar degintis be liemenėlės?

Neseniai rašiusi apie “šašlykininkų” kultūrą, šiandien noriu pratęsti įdomių vasaros reiškinių Lietuvos paežerėse ir pajūryje temą. Praėjęs savaitgalis buvo išskirtinai karštas. Visi vandens telkiniai buvo apgulti besimaudančių ir besideginančių vasarotojų pulkais. Aš, žinoma, irgi prisijungiau prie šio mėgavimosi vasaros malonumais. Patraukiau prie šalia mano sodo esančio ežero.  Pieva ten buvo tirštai nugulta perkaitusių sodininkų. Ir tame šurmulyje mano dėmesį patraukė dvi merginos, kurios nesivaržydamos deginosi be liemenėlių. Aišku, jos po pievą nuogos nebėgiojo, bet ir prisidengti nesistengė. Aplink su šeimomis laiką leidę vyrai akie es krašteliu vis nužvelgdavo šias neįprastai drąsias paneles, tačiau visi buvo nenatūraliai abejingi. Situacija man priminė pasakymą, kad kambaryje yra dramblys, bet apie jį niekas nekalba ir apsimeta, jog jo nemato.

Tai kaipgi vertinti moteris, besideginančias be liemenėlių? Ne paslaptis, kad tokių nesuvaržytų merginų Lietuvoje kasmet vis daugiau. Matyt mūsų šalį jau pasiekė kai kuriose šalyse įprasta laisvė nesigėdyti savo kūno ir elgtis su juo kaip norisi. Ir Palangos paplūdimiuose pamatyti moterį nuoga krūtine ne tokia jau retenybė. Aš neturiu nieko prieš tokį į jų pasirinkimą, bet pati taip nesielgčiau. Kodėl? Man būtų nesmagu būti tuo drambliu, į kurį vėpso praeinantys vyrai ir rūsčiais žvilgsniais palydi konservatyvios moteriškės. Žinoma, ant kūno išdegantys liemenėlės petnešėlių raštai man nepatinka, bet nusirengčiau tik nuėjusi į kokį nudistų paplūdimį, kur tai

yra įprasta ir visiems ten besiilsintiems priimtina, arba užsienyje, kur asmenybės saviraiškos ir laisvės nevaržo netgi liemenėlės.

Grįžtant prie mano aprašytos situacijos vis tik manau, kad toks merginų atvirumas nederamas sodininkų maudyklėje. Čia ilsisi šeimos su vaikais, daug vyresnio amžiaus žmonių. Kam tokioje aplinkoje draskytis su savo įžūlumu? Tuo labiau, kad maudytis greičiausiai ateis paskalas mėgstanti bobutė, kurios sklypas yra tų merginų sodo kaiminystėje.

14 thoughts on “Ar degintis be liemenėlės?”

 1. Gal taip pat pasirodysiu izuli, bet tikrai nesmerkiu merginu/moteru, kurios deginasi be liemeneles. Taip, gal ir geriau, kai tai daroma butent nudistu plezuose, bet argumentas “juk tai mato vaikai” asmeniskai man atrodo kvailas. Juk tai – zmogaus kunas. Nepadoru butu prie visu myletis! Bet is nuogo kuno, manau, Lietuvoje padarytas per didelis tabu.

  Reply
 2. Manau, Agne, toms merginoms nėra didelio skirtumo, kalbės bobutė apie jas ar nekalbės. O vyrai natūralu, kad žiūri. Į gražią nuotrauką, gražų daiktą, gražų veidą, o šiuo atveju – gražią krūtinę – visada malonu žiūrėti, bet tai nebūtinai reiškia kažką daugiau. Teisingai sako Monika – mūsų kūnas yra visiškai natūralu ir čia istorija iš jo gėdą padarė. Kuo daugiau tokių drąsesnių žmonių kaip kad tavo aprašytos merginos, tuo greičiau negatyus požiūris bus išgyvendintas.

  Reply
 3. Na bet paaiškinkit man, kodėl moterys, vaikščiojančio mieste su ypač trumpais sijonais ar panašia minimalistine apranga, laikomos laivo elgesio merginomis, o besideginančios pusnuogės ne. Juk atrodo panašu: tiek vienos, tiek kitos nesigėdija demonstruoti savo kūno.

  Reply
 4. Jei mums reiketu reaguoti i kiekviena bobutes nuomone, tai, manau, turetume daug ko atsisakyti;)) Ir butent tie tabu, kurie mus varzo, skatina tuos vyrukus nuzvelgti akies krasteliu besideginancias paneles… Kas draudziama ar turi buti slepiama, visada gundo… Ismokime priimti savo kuna, myleti ji, o ne bjauretis nuogybe… Ir to reikia mokyti nuo mazens… Ko gero, vaikai daug ramiau sureagavo i tokia situacija, bet jei salia sedinti mociute prades aiskinti, kokios jos nedoros, stai tada jiems pasidarys smalsu, kas ir kaip?

  Reply
 5. Va, kad bobutes gali but agresyvios, tai tikrai pritariu!O kaip vyras galiu pasakyt, kad ta nuoda krutine tikrai niekam netrukdo…!! 😀

  Reply
 6. Šiandien per radiją kaip tik girdėjau reprotažą šia tema. Policininkas iš pajūrio pasakojo, kad policija drausmina nuogalius, kurie deginasi ne tam skirtuose pliažuose. Jie gali būti nubausti už smulkų chuliganizmą :))) O psichologė aiškino, kaip vaikus gali traumuoti pamatytos nuogybės 🙂 Bet spėju už deginimąsi be viršutinės maudymuko dalies į policijos nuovadą nevežtų 😉

  Reply
 7. Kodėl visi manot, kad nepritarimas nuogo kūno demonstravimui viešai lygus jo gėdinimuisi? Aš savo krūtinės nesigėdiju, priešingai, manau, kad ji mano kūne gražiausia dalis. Gal būtent todėl bet kam nerodau :)))

  Reply
 8. Kazkaip nematau problemos. Kas cia tokio? Jei joms gerai tai ir gerai. Pati sakei, kad jos nebegioja kazkur ir specialiai zmonem i veidus nekisha savo kuno, o tiesiog guli.

  Daug neestetiskiau yra kokie labai stori dedes su labai mazom plavkem. Va ten tai vaiku traumavimas ((:

  Reply
 9. Šiandien pamačiau problemą. Šiandien pleže deginosi porelė. Vyras kažkodėl įsigeidė padeginti savo užpakalį ir nusirengė visai nuogas. Vaizdas buvo nelabai estetiškas… Man einant pro šalį prisidengti nepasivargino. Iš tiesų man juk nieko jis nepadarė, bet žinokit kažkaip nesmagu buvo… Gal dėl to, kad tikrai neestetiškai atrodė… Bet jis nepasivargino prisidengti ir pro šalį einant močiutei su mergaitėmis. Jei mano vaiko akyse taip įžūliai elgtųsi, palaikyčiau iškrypėliu.
  Taigi moralas: nevaržoma laisvė išsigimsta!

  Reply
 10. Va, kad laisves poreikis ir pojutis issigimsta, tai pritariu 100 %. Bet manau, didele dalimi taip yra todel, kad ilgai tos laisves isvis neturejom, tai dabar gave nebezinom, nei kaip dziaugtis, nei kaip naudotis, nei kur ja deti…

  Reply
 11. Nematau nieko blogo, mano draugų šeima irgi mėgsta maudytis nuogi.Pritariu 100 proc. tai daug smagiau nei su maudomu. O kad viršutinė moters dalis nuoga jos reikalas jeigu jai gerai. O kai vyrai eina per moterų pliažą ir vėpso į visas atvirai tai jau tada gerai.Jei mums moterims gerai, tai neturi šokiruoti nieko. O plepių bobelių visur yra, netgi pastebiu, kad vyrai dar daugiau prišneka nebūtų dalykų nei moterys. O vaikų šokiravimas kaip čia pasakius juk tik ką gimę pirniausiai gauina mamos krūtį.

  Reply
 12. lai deginas tos paneles/moteris nuoga krutine. kam jos trukdo??? bobutem , pas kurias jau nutyso ir del to jos lodamos pavydi? nematau problemu ir vaiku atzvilgiu.visa europa taip deginas ir tikrai neteko girdet kad vaikai istvirkeliais augtu. kita problema kad “saulenai” uzgailioja, bet jei jie dar gyvena sovietiniais laikais tai ju problema.galu gale kas nori graziai idegt lai i nudistu papludimi eina, ten tikrai nieks i akis nelys

  Reply

Leave a Comment