Visada galima bandyti iš naujo

Susitikinėjimas su nauju žmogumi, kol nepradedi geriau jo pažinti, visada yra šiek tiek rizikingas nuotykis. Naujus santykius užmegzti tampa dar sunkiau, kai kartą jau nusvilai ir nebesinori taip lengvai kažkokiam nepažįstamajam patikėti savo širdies. Kaip pradėti kurti naujus, stipresnius santykius ir nebekartoti buvusių klaidų?

Užuot vėl patyrusios naujų pažinčių įtampą, nemažai išsiskyrusių porų nusprendžia tiesiog viską pabaigti ir su niekuo nebesusitikinėti, ar bent jau nebeieškoti naujos meilės. Iš tikrųjų, tyrimai parodė, jog 55 % išsiskyrusių moterų per mėnesį nė karto nesimylėjo, 22 % pasakė dariusios tai 1-3 kartus, o 13 % pranešė turėjusios santykių 3-6 kartus per mėnesį.

Visiškas atsisakymas sekso bei naujų pažinčių skamba kilniai ir pasiaukojančiai, ypač išsiskyrusioms motinoms, kurios nenori, kad vaikai būtų trikdomi, ar skaudinami. Tačiau svarbu atsiminti, jog seksualumas yra neatsiejama mūsų, moterų, dalis. Paneigti seksualumą ir meilės troškimą, tai tas pats, kas paneigti moteriškumą apskritai. Vaikai ar kiti artimi žmonės turi matyti mus laimingas. Tačiau to niekada nebus, jei užsidarysi namie ir vengsi naujų pažinčių.

Taigi, kaip peržengti save ir pradėti naujus santykius apsaugant tiek savo širdį, tiek namų ramybę?

Iš naujo atrask save

Per ilgalaikius santykius su kitu žmogumi, galėjai gerokai pasikeisti. Galbūt atsisakei senų draugysčių, o galbūt, stengdamasi įtikti savo partneriu, netgi atsisakei mėgstamos veiklos ar laisvalaikio praleidimo būdo. Dabar pats laikas viską grąžinti į savas vėžias ir iš naujo atrasti save. Pasiryžk naujiems, nepatirtiems dalykams: galbūt seniai svajojai pakeisti darbą arba paskraidyti sklandytuvu, tačiau bijojai. Mesk visas savo baimes į šalį ir pradėk naują gyvenimą. Bent kartą per savaitę susitik su draugėmis, palepink save. Atgaivink fizinio ir emocinio artumo troškimą.

Ieškok to vienintelio

enuostabu, mažiausia, ko norėtum po skausmingų skyrybų, tai vėl rizikuoti būti įskaudinta. Atsipalaiduok! Neleisk sau galvoti, jog ir vėl gali pasikartoti kažkas panašaus. Veikiau nesuteik vilčių tiems, kurie tau nepaliko įspūdžio. Prisimink saldų pasimatymų skonį ir neabejok, jog rasi sau skirtą.

„Ar jau minėjau, kaip jis mane apgavo?”

Niekada nekalbėk apie savo buvusiuosius: nei per pirmą, nei per antrą, nei per trečią pasimatymą. Nieko tokio, jei paminėsi, jog neseniai išsiskyrei, bet nesileisk į ilgas diskusijas, kad tai netaptų išsiverkimu ant potencialaus tavo naujo draugo pečių. Jam visai nebūtina žinoti, kaip tas niekšas tave apgaudinėjo. Pasikeis tavo nuotaika, balso tonas, tapsi apimta pykčio, ypač jei žaizdos dar šviežios, – to tikrai nereikia pirmam pasimatymui!

Neskubėk supažindinti jo su savo vaikais!

Jei turi vaikų – neskubėk. Tiek jam, tiek jiems tai gali sukelti nemažai įtampos. Kas, jeigu tavo vaikams jis nepatiks arba priešingai – prie jo prisiriš? Veikiau nesivesk jo namo, jei nesi tikra, jog santykiai rimti ir ilgalaikiai. Juk nenori, kad tavo vaikai priprastų prie žmogaus, kuris užsuko tik šiam savaitgaliui ir galbūt daugiau niekada nebepasirodys. Tačiau, jeigu vaikai, jau paaugę, neturėtum slėpti, jog susitikinėji su kažkuo. Užsimink, jog turi draugą, taip jie pripras prie šios minties ir galės išsakyti savo nuomonę ar baimes.

Nesusidėk su tavęs nevertais!

Ir pats svarbiausias dalykas: neleisk, kad tavo poskyrybinė būsena pakeistų tavo troškimus ar vertybes. Nenuleisk „kartelės”, nemanyk, jog turėtum sumažinti reikalavimus savo būsimam draugui. Susitikinėdama su visokiais nevykėliais ne tik pati jausiesi blogai, bet rodysi blogą pavyzdį savo vaikams. Tegul jie pamato, jog išsiskyrimas yra labai skausmingas, tačiau neamžinas. Širdis gali būti išgydyta, tik reikia pasirinkti tinkamą gydytoją!