Pasitikėjimas vienas kitu – darnių santykių pagrindas (I dalis)

Pasitikėjimas vienas kitu – tai vienas iš svarbiausių dalykų santykiuose. Jei bent vienas iš partnerių nepasitiki kitu, kažin, ar santykiai truks ilgai. Tačiau kad jūsų partneris jumis pasitikėtų, jūs turite pasistengti.

1. Niekada nemeluokite savo antrajai pusei. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti visai paprasta, tačiau iš tiesų tai ne visada yra taip lengva. Kasdieninėse situacijose pasitaiko daug progų pameluoti, kad pateisintum save. Tačiau net „baltas“ melas ar iš pirmo žvilgsnio nekaltas melas yra nepateisinamas ir žlugdo pasitikėjimą. Pavyzdžiui, jūs pasakėte savo antrajai pusei, kad negalite jos paimti iš darbo, nes dirbate, o vėliau ji sužino, kad jūs tą vakarą buvote susitikęs su draugais. Vieną kartą supratusi, kad jūs jai meluojate, ji atsargiau vertins jūsų žodžius kitą kartą.

2. Stenkitės, kad jūsų žodžiai ir veiksmai sutaptų. Jei jūs sakote, kad viską dėl jos padarytumėte, bet visada atsisakote jai padėti, kai ji to prašo, tuomet kaip ji gali jumis pasitikėti? Jei jūsų antroji pusė ko nors jūsų prašo, pasistenkite neatsisakyti padėti.

Jei jūs nuolat skiriate pasimatymus tik savaitgaliais ir tik labai vėlai vakare, ji gali jausti, kad jūsų santykiai jums nėra tokie svarbūs, nes jums taip sunku rasti jiems laiko. Visai nesvarbu, kaip intensyviai jūs ją įtikinėsite, kad ji jums svarbiausia, jei jūsų veiksmai rodys ką kitą, ji ims jumis nebepasitikėti.

3. Nemeluokite savo antrajai pusei dėl to, kaip jaučiatės. Jei jūsų partneris klausia jūsų, kaip jaučiatės, atvirai jam pasakykite. Jei sakysite, kad viskas gerai, nors iš tiesų taip nėra, gali kilti problemų. Partneris ims jumis nepasitikėti, jei jam (ar jai) sakysite, kad viskas gerai, o kitiems pasakosite, kaip blogai dėl ko nors jaučiatės. Kai kalbate apie jausmus, stenkitės būti sąžiningi su savo antrąja puse.

4. Pasitikėkite savo antrąja puse. Jei jūsų partneris niekada nesuteikė preteksto juo nepasitikėti, tuomet jis yra vertas, kad juo pasitikėtumėte. Neleiskite, kad pavydas užvaldytų jus ir nešnipinėkite savo mylimojo ar mylimosios, neskaitykite jo (ar jos) žinučių, elektroninių laiškų.

5. Įsitikinkite, kad jūsų partneris žino, koks jis (ar ji) jums yra svarbus. Pasitikėti partneriu, tai žinoti, kad jūs turite bendrą ateitį. Kuo dažniau sakykite jam (ar jai), kad ateitį siejate tik su juo (ar su ja), nuolat atviraukite, apie ką svajojate, ko tikitės iš santykių, kaip stipriai mylite.

Comments are closed.