Ar bus sėkminga pakartotinė santuoka?

Šiandien pakalbėkime Lietuvoje gana keista ir neįprasta tema, kuri Holivude jau nieko nestebina, nes ten tuoktis su tuo pačiu žmogumi antrąjį kartą gana populiaru. Bet ten savos egzotiškos taisyklės. O kaip yra mūsų gyvenime?

Bendraukite, kalbėkitės, dirbkite

Ar gali būti sėkminga antroji santuoka su tuo pačiu žmogumi? Ar iš tiesų įmanoma pasimokyti iš savo klaidų, ar vis tik grįžtama prie senų blogų įpročių? Tokie klausimai neturi paprastų atsakymų. Todėl porai, nusprendusiai vėl susieiti, visuomet praverstų profesionalių psichologų konsultacijos, padedančios pažvelgti į situaciją objektyviau, pammatyti perspektyvas ir priimti teisingus sprendimus.

Svarbiausia suprasti motyvus, kodėl trokštate vėl būti kartu. Atvirai aptarkite su partneriu savo jausmus, pirmosios santuokos stipriąsias ir silpnąsias puses, prisiminkite, kas nuo pat pradžių paskatino jus susitikinėti. Mokykitės bendrauti veiksmingiau nei iki šiol. Taikantis svarbu nustatyti naujas santykių ribas bei taisykles, nes skyrybos aiškiai rodo, jog senosios buvo sulaužytos. Kas sužlugdė santykius pirmąjį kartą? Kokių konfliktų nesugebėjote išspręsti ir ar esate pasiryžę pabandyti įveikti juos dabar? Planuokite, kaip elgsitės šįkart, kad jums pavyktų turėti laiimingą šeimą, atraskite tvirtą pagrindą. Drauge kurkite naujus prisiminimus, svajones, kurie būtų pripildyti abipusių meilės ir palaikymo.

Atleisti, pasveikti, neaukoti

Apie atleidimą sau ir partneriui: be to judėti pirmyn nepavyks. Praeities nuoskaudos neturi kontroliuoti Jūsų dabartinių emocijų. Duokite vienas kitam pakankamai laiko, kad

d užgytų senos žaizdos. Skausmingi prisiminimai nublanksta. Todėl labai naudinga kurį laiką pagyventi atskirai. Taip pat vertėtų pabandyti susitikinėti su kitais žmonėmis. Žiauri tiesa, bet tik lygindami atsirenkame, kas mums geriausia.

Nereikalaukite, kad partneris kažką dėl Jūsų aukotų ir neatsisakykite to, kas Jums svarbu, nes tai reikštų, jog taikotės vienas kito laimės sąskaita. Jei dėl Jūsų atsisako savo gyvenimo, nepamirškite paklausti, kaip jis dėl to jaučiasi, o ne skubėkite entuziastingai priimti dovaną.

Apie laiką

Tuoktis antrą kartą reikėtų neskubėti ir padraugauti taip lyg būtumėte ką tik pradėję susitikinėti bei vaikščioti į pasimatymus. Kartais tiesiog pamirškite, kad jūsų santykiai – sunkus darbas, ir pasilinksminkite. Mokykitės iš naujo mėgautis vienas kito draugija, sakykite komplimentus ir reikškite dėkingumą. Ne tik imkite, bet ir duokite.

Dažnai naudinga nusistatyti tikslų laiką, kuoomet priimsite galutinius sprendimus dėl tolimesnių santykių. Nors paprastai tai padaryti būna sudėtinga ir gali prireikti ne vienerių metų. Čia svarbiausia sugebėti gerbti kito žmogaus sprendimą, net jei Jus atstums. Iš tikrųjų mylėdami galite rasti stiprybės paleisti buvusį sutuoktinį, jeigu jis mano, kad taip geriau..

Ne viskas tobula.

Kas dar svarbu? Net jei susitaikėte, neturėkite iliuzijų, kad šį kartą jūsų laukia tobulas santuokinis gyvenimas! Kaip ir anksčiau teks įveikti daug duobių bei nuopuolių. Procentaliai antrosios santuokos su tuo pačiu žmogumi išyra taip pat daž

žnai kaip pirmosios. Kartais du mylintis asmenys tiesiog nesugeba būti vyru ir žmona kaip besistengtų, tačiau kažkas juos vis laiko kartu. O kartais žmonės tiesiog neišspendžia dar pirmosios santuokos problemų ir nesėkmingų santykių ratas užsisuka iš naujo.

Jei Jūs manote, kad antrąjį kartą nesituoksite, o partneris to tikisi, neapgaudinėkite bei nesuteikite netikrų vilčių – juk atimate iš jo laiką ir kitas galimybes. Nelaikykite pririšę buvusio vien todėl, kad nenorite, jog jis būtų su kažkuo kitu!

Vidiniai konfliktai ir žalia žolė

Kartais žmonės įsivelia į vidinį konfliktą, kai neišeina nei nutraukti santykių, nei būti kartu. Tai lyg jo-jo efektas: kai suartėjate, negalite pakęsti partnerio, kai nesate kartu, grįžtate atgal pas jį, nes be proto ilgitės. Tokiu atveju labai praverčia psichoterapija, padedanti išsiaiškinti, kokios savybės Jus traukia, o kokios atstumia, ir nurodanti gaires kaip įveikti vidinę priešpriešą. Vis tik geriausia išeitis vidinio konflikto situacijoje – nesimatyti ilgą laiką: patarlė „iš akių ir iš širdies“ dažnai pasitvirtina.

Tie, kuriems pavyksta atgaivinti šeimą, dažniausiai pripažįsta, kad išvis nereikėjo skirtis, kad tiesiog per lengvai pasidavė atėjus sunkiems laikams. O kartais tik daugybė išsiskyrimų, romanų su kitais ir susitaikymų priverčia žmones praregėti, kas jiems svarbiausia, bei paaugti kaip asmenybėms. Žolė kitoje tvoros pusėje ne visada žalesnė.

Kodėl kartais lengviau susieiti atgal su buvusiu sutuoktiniu nei

i susirasti kitą? Nes nereikia visko pradėti kurti iš naujo – esate jau pažįstami, aiškūs abiejų vaidmenys santykiuose. Kas dar priverčia vėl būti kartu? Neretai taip nutinka po vieno iš buvusių sutuoktinių ligos arba ištikus nelaimei, susijusiai su bendrais vaikais. Susidūrus su rimtomis problemomis ar net mirties grėsme, vertybės pačios sustoja į savo vietas, žmonės subręsta ir tampa išmintingesni.

46 thoughts on “Ar bus sėkminga pakartotinė santuoka?”

 1. Nemanau,kad antra santuoka su tuo paciu zmogumu gali buti laiminga…reikia pereiti kruva isisenejusiu problemu,o tai padaryti ne taip jau ir lengva…:)

  Reply
 2. net draugyste antrakart su tuo paciu zmogum jau nenusiseka, kam dar tuoktis antrakart? tiesiog tokiu atveju gyvent susimetus ir paskui nereiks vel popierizmu uzsiimti. kaip sakoma: suskilusios geldos jau nebesulipdysi 🙂

  Reply
 3. Pazistu tokia seima, kurie susituoke antra karta ir jau apie 20 metu antroje santuokoje. Kad buvo issiskyre, ilgai net nezinojau. Taigi, buna.

  Ir pati turiu polinki verciau lipdyti sena nei ieskoti nauja. Esu ta pati palikusi du kartus. Del tos pacios priezasties. Moralas: bandyti antra karta galima, jeigu issprendziama isskyrusi problema.

  Ir… su savo draugu mes buvom issiskyre, tada susitikinejom su kitais. Dabar vel esam kartu. Gal pirmus metus buvo dvejoniu, ar pavyks, juk buvom issikyre, o dabar seniai nebera ir galvoju, kad drasa kurti antra karta yra geriausias sprendimas mano gyvenime. Kad pavyktu, reikia, kad abu to noretu, kad butu kantrus vienas su kitu. Nepasibaigusi meile irgi padeda. Issiskyrimas kaip ir bet kuris kitas poelgis gali buti klaida, kurios abu gailisi.

  Reply
 4. manau, gerai yra sakoma: antra karta i ta pacia upe bristi nereikia. Esu ta patyrusi. Jei jau issiskiri, reiskia yra tam priezasciu ir bandyti antra karta (ar n-yaji karta:)) neverta

  Reply
 5. nieko panašaus, jei išssiskyrus lieka tik kartėlis ir pagieža tam žmogui, tai nei laikas , nei kas kita nepaskeis požiūrio į buvusį sutuoktinį.užtenka mažos kibirkštėlės ir vėl visos nuoskaudos kaip ant delno.

  Reply
 6. Yra toks pasakojimas:
  Senelis indenas moko anuka indeniuka, kad kiekviename zmoguje nuolat vyksta kova tarp dvieju jegu. Viena tai meiles, atlaidumo jega, o kita – pykcio, kersto. Na panasiai kaip kad du vilkai kovotu, sako senelis. Indeniukas savo senelio klausia: o kuris vilkas ta kova laimi? Senelis atsako: visada tas, kuri tu pamaitini.

  Reply
 7. Ilgainiui asortimentas maisto susiaureja…del tu paciu problemu…ir dar kitas dalykas:meile tai ne dresiruojamas jausmas,ji yra arba ne…

  Reply
 8. Liepa, matyt mes truputį panašios, nes man irgi būdinga bandyti sugrąžinti buvusius santykius. Yra buvę gyvenime draugysčių, kai skyriausi ir taikiausi ne vieną kartą. Kartais reikia pabūti atskirai, kad suprastume, ko netekome.

  Reply
 9. Ne, Nerijau, butent principu. Vertybe – zmogus (kad ir buves mylimasis), santykiai su juo, jusu rysio kokybe, jausmas.
  O “padarei – neatleisiu niekada” yra principas, “nepradedu su buvusiuoju” – principas.
  Teisingai Agne pasake, kad zmones brangesni uz principus. Tada, kai yra mylimi. Tada prie pirmos klaidos mes ju nenurasom, o pasistengiam isgirsti, suprasti ir atleisti. Klaida yra tada, kai zmogus gailisi.

  Reply
 10. Kai skyriausi is teisejos lupu girdejau,yra tokiu poru kur tuokiasi ir skiriasi 5_6 kartus:D…o kiek tiesos tame,reiketu jos paklaust:D

  Reply
 11. Jau greit bus 5m.,kaip negyvenam kartu su vyru.Metai,kaip issiskyrem oicialiai….Prisipazinsiu atvirai,kad tikrai lipdyciau ta “suskilusia gelda”.Tai tas zmogus,kuris man reikalingas,su visais jo trukumais.Kaip man tai iseitu?Nezinau..tikiuosi,kad sugebeciau pradeti viska is naujo.As negaliu susikurti santykiu su kitu zmogumi vis lyginu su savo buvusiu vyru…

  Reply
 12. Cia vienas is atveju,kai prarandam originala ieskome kopijos…kazkaip reiketu pabandyt apeit sita savaimini kompleksa…juk kiekvienas zmogus kazkuo unikalus ir idomus;)…Gerai pagalvokit:Jus jauciates taip,norit viska grazint i vieta,bet ne visada to nori buves/usi…tad geriau nezeminkit Saves…o ieskokit iseiciu,kaip si jausma nugaleti;)

  Reply
 13. Nerijau, kovoti su savo jausmais ir bandyti juos užgniaužti ne visada geriausia išeitis, nes anksčiau ar vėliau jie išlenda visa savo jėga. Gal jei šimtą kartų nusižemini, parodydamas, kad suklydai, dar kažką ir pavyksta išgelbėti…

  Reply
 14. Visada smagu,kai zmogus suvokia savo klaidas ir isvis super,kai dar atsipraso…dar tada gal kazka ir galima isgelbeti…bet kai zmogus nededa jokiu pastangu,ka jau ten ir prigelbesi…;)

  Reply
 15. nera taip paprasta pradeti naujus santykius….t.y.su kitu zmogumi.Gal man tiesiog pasitaiko tokie vyrai su ,kuriais man nera gera.?Tai kvapas netinka,tai lytiniai santykiai netenkina….vis ne taip,kaip turetu buti.As nesakau,kad noreciau savo buvusio vyro kopijos…Paprasciausia jis mokejo mane”tureti”.Be to jis mano vaiku tevas.Taciau,jis apie dabartinius mano jausmus jam ,nezino.Nes gyvena su kita moterimi nei su manimi,nei su vaikais nebendrauja.Neisivaizduoju,kaip galima butu pradeti viska is naujo.Kaip rasti ta takeli?As net isvaziavau is Lietuvos….taciau pabegti nuo saves nepavyksta.

  Reply
 16. Man šiandien 47-ri. Dabar gyvenu su trečia meile. Ir vien jausmų šeimoje negana. I-oji meile su nutrūkimais truko 9 metus.(nuo 7 kl., nuo pasivaikščiojimų už rankycių), o iširo likus 3 sav. iki vestuvių. TFU! Vis atleidau jo išdavystes , nes mylėjau ir atrodė, kad tik su juo,(o jis su manim) bus laimingas.Nesąmonė. Išdavė kartą, išduos ir kitą.
  Toliau ištekėjau “su protu”, lyg be didelės meilės, bet vaikai, šeima, rūpestis užaugino labai didelę meilę, tik nereikėjo sugrįžti gyventi pas tėvus, kurie visada įneša trintį.Šitoj meilėj baigėsi priesaika:”kol mirtis jus išskirs”. Vyras mirė.
  Keturis metus nemačiau vyrų, man to nereikėjo. Kai namus paliko užaugę vaikai, pasijutau labai vieniša ir įkyri vaikams. Draugė supažindino su išsiskyrusiu (paliktu dėl kito) bendradarbiu, nuo pirmos dienos prilipom vienas prie kito, lyg praeitam gyvenime būtume buvę pora. Nesusituokę, bet jau esam trys metai kartu. Jį labai myliu. Jis vis dar mėgsta flirtuoti, ir tai nelaiko jokia nuodėme. Sako:”-Aš tik parašau žinutę su daugtaškiu, o jos ir prisisvaigsta “. Bet jei sužinočiau, kad sugriešijo, tai negalėčiau atleisti. NESIVYK VYRO IR AUTOBUSO, VISADA ATEIS KITAS.

  Reply
 17. tai buvo kita moteris,su kuria jis gyvena ir nepaleidzia “jo”,tiesiog jo pinigu…..gimines ,draugai tai zino….,o jis ar zino nezinau….?Ko gero jau perdaug laiko praejo…beveik 5m.Girdejau,kad jis tos moters nemyli….Buvau grizusi birzelio men. i Lietuva ir Vilniuje,Rimi prekybos centre,prie Vingio kino teatro,susiduriau su juo….uz 10metru is paskos ejo JI…..,tai buvo penktadienis(dukra palydejau i kino teatra ir laukdama jos nurariau pasivaikscioti po prekybos centra,nors pries 15min.vaiksciojom kartu ten pat su dukra)…pasaulis mazas.As sestadieni isskridau….palikusi dukra pas savo mama kaime,zinute ji informavavau,kad atidariau saskaita jai banke ir alimentus pervedinetu i jos sask….,net nesiteike paklausti dukros telf….nr.

  Reply
 18. Per svelnus zodis “kiaule”…mano buvusiam vyrui geriau tiktu “kuilys”…Taip!Sunku myleti kuili…Mes kartais vejemes ir autobusus ,ir troleibusus,netgi traukinius.Mano buvusiam vyrui dabar geda ir pries mane ,ir pries vaikus,todel kisa galva i smeli,kaip strutis.Sunku dabar pazvelgti i akis po viso to ka pridare!Nors teko nemazai padeti pastangu ,kad jam atleiciau,nors jis to ir neprase.Velniskai buvo sunku man gyventi su pykciu..pyktis mane tiesiosg griauze ,kaip vezys.Dabar palengvejo..

  Reply
 19. as jau issituokusi ne pirmi ir ne antri metai ,bet vyro pamirsti neleidzia ivykiai susija su mus abu siejancia beda ,po kurios mes tarsi ir tapom ,artimi ,bandem pradeti gyventi isnaujo ,bet ,,,,,,,,,,nepavyko ..
  siuo metu as dziaugiuosi ,kad mes nekartu ,juk suskiluse gelda nesuklijuosi …. kam tai pasiseka -jie laimingi ,juk yra vaikai ,gal but ir namai kartu statyti,kurti ……….man to padaryti nepavyko …….
  Ir vienatve jau pabodo ………

  Reply
 20. …pragyvenom kartu 27 m. Manau del to , kad nesugebejau suprasti jos vidinio pasaulio, jausdamas ,kad daznai ji manes negirdi, gyvendamas santuokoje sutikau viena, antra tai yra tas, kurios uzpildydasvo tas spragas, ko trukdavo namuose, tarpusavio santykiuose…jau trys metai kaip dokumentaliai issiskyreme.paskutinius metus bendravome vel kaip naujai susipazine, Taciau senos bedos, o ir santykiai jos ir mano tame skyrybu laikotarpyje vis iziebdavo nepasitikejimo kibirksti…siandien pasakeme vienas kitam- viso…tai baisu

  Reply
 21. Buvo taip, kad atejo naujoke pas vyra i mokslus. jie pradejo bendrauti universitete, per pertraukas, po paskaitu. vazinedavo po miesta, kalbedavosi, gerdavo kava ir t.t. atsisveikinant pasibuciuodavo. bet jis grizes i namus budavo paskendes mintyse apie ja. pradejo svajoti apie gyvenima kartu. Perskaiciau visus laiskus vienas kitam, viska ramiai pasakiau jam, kad as zianu, bet is kur tai nesakiau, prasiau jo prisipazinti, kad yra susizavejes ja… nepasake tiesos… tik pasake, kad jis taip dare, nes man perdaug rupi vaikas… bandziau keistis, patikau jam pasikeitusi… bet esme ta kad supratau atleidusi jam ,bet viso to uzmirsti negaliu. Ir net neisivaizduoju kaip reikes juo pasitiketi, kai vel bus mokslai su ja kartu… As noriu issaugoti santuoka, seima. Myliu ji… bet manau kad jam esu per daug atsidavusi ir jis naudojasi tuo. Toliau bendrauja su ja ir sako, kad tai nieko tokio, nors jei nebuciau isikisusi, tai gal jau siandien butu buvusi santuokos pabaiga…

  Reply
 22. Pakartotine santuoka manau, kad galetu buti sekminga, jei skyrybos buvo neapgalvotas ir spontaniskas dalykas, uzgautos ambicijos. Laikui begant, viskas susidelioja i vietas, galime protingiau ivertinti tai, ko nemateme anksciau, pasimokyti is klaidu, butina sugebeti pamirsti nuoskaudas, nepriminti ju, ieskoti nauju nors ir smulkiu savo partnerio pamaloninimu, intymiu, siltu tarpusavio jausmu.

  Reply
 23. nepykit, bet manau viskas tai absurdas…. negi tos akimirkos kada buvo gera, kada pakentet vienas kita, kada mylejot……….. taip pakeite jusu antra puse, kad ji(jis) prarado ta meile Jums??? o ar paklauset saves kodel taip nutiko??? visad lengviau ir muses drambli padaryt…. “svetimoj aky sapelis rastu patampa” visad zaidzia tik ambicijos…. musu senoliai kovojo, o mums paprasciau – skirtis, o jei gar buna galimybe vel but kartu…….. mes sumastom, kad neverta……. zinau, kad jau niekad nebus taip kaip buvo, bet visad verta pamegint……… nes niekas nezino kaip viskas susiklostis…….ir kai suzinosi, kad nepadarei nieko, kad viskas butu ciki……. kuom pasijusi??? zinoma lengviau nemeginti………. yra poru kur antra ar kita karta buna laimingi………….
  p.s. as to netaikau visiem gyvenimo atvejams, bet……….. bet jei buvo meile tai ji niekur nedingo…. o jei ji praejo – tai jos ir nebuvo………. tad ir nemeginkit antra karta……….
  (tai tik mana nuomone)

  Reply
 24. Nuosirdziai gaila tokiu moteru, kurios gailisi savo buvusiu vyru, nors ir kiauliu…O taip yra todel, kad visu pirma neatsiranda nauju GERU vyru, nes vyru-normaliu yra zymiai maziau nei moteru. Antras dalykas moteris visada lieka su vaikais, kurie primena buvusisji, be to, daznai tai trukdo naujiems santykiams. Del to jos beveik priverstos gailetis ex…O vyrams kas..Pazistu viena, kuris su 3 skirtingom vaiku turi, ir kol 3-ioji laukesi jau mezge romana su jauna mergele, kuri turbut zenytusi, nekreipdama demesio, kad tai 3 pamestu vaiku tevas..Jis-svajoniu jaunikis, laisvas kaip paukstis. O moteris su 3 vaikais nuo skirtingu vyru turbut jau nebuti svajoniu nuotaka jainiems, niekada nevedusiems vyrams. Neteisybe…Del to ir gailisi tu ex vyru kai kurios, nors ten nera ko gailetis. Tikrai.

  Reply
 25. Verta pabandyti susigrąžinti santykius ir tą aistra, aišku tik tada, kai abu to nori ir stengiasi, jei meilė buvo tikrai tai pavyks… Kaip sakoma geriau gailėtis, ką padarei, nei, kad išvis nedarei…

  Reply
 26. na as gal santuokos nepradejau bet draugavau du kartus su tuo paciu. pirma karta buvome kartu puse metu bet issiskyreme nes as buvau per daug pasileidusi jo akyse.
  antra karta susiejome jau po 2 metu. pirmus metus draugyste buvo stebuklinga bet vel tas mano pasileidimas 😀 na bet jis is tos meiles atleido ir lipdeme santykius. taip draugavome 3 metus, per ta laika jis man prikaisiojo viska ka galejo. tad duosiu merginoms patarima:NIEKADA NEPASAKOKITE VYRUI PER DAUG!
  tai va per tuos 3 metus jis man gailejo visko o ypatigai pinigu, nors jis gyveno pas mane ir is mano tevu. apie ateiti nieko neplanavo. jokiu svajoniu planu ar kazko kito kartu.
  man pabodo buti buti nezinioje kas bus rytoj ar uz menesio, metu… zodziu pasakiau kad viskas baigta. pabuvome atskirai menesi, bet taip atsitiko jog susitikome. pradejome bendrauti graziai. issiaiskinome problemas, visas bedas. ir nutareme pasistengti labiau del musu santykiu. atrodo noriu pradeti viska is naujo bet nesu visiskai tikra. bijau kaip sakant i ta pati sud… bristi dar karta.
  stai sedziu jau antras vakaras ir galvoju ka cia padarius.
  visai noreciau jam pasakyti jog dar neskubame, bet tuo paciu ir noriu buti kartu, jausti jo siluma, kuna, rytinius bucinius ir visa kita kas su juo susije.
  manau padarysiu taip ir paziuresiu ar tai pasiteisins: busiu kartu bet per daug nesistengsiu ji su=aveti ir pati pamesti galva. pasistengsiu siek tiek salciau, taipat negyvensiu kartu ir stengsiuosi nekontaktuoti su jo seima

  Reply

Leave a Comment