Ar bus sėkminga pakartotinė santuoka?

Šiandien pakalbėkime Lietuvoje gana keista ir neįprasta tema, kuri Holivude jau nieko nestebina, nes ten tuoktis su tuo pačiu žmogumi antrąjį kartą gana populiaru… Bet ten savos egzotiškos taisyklės. O kaip yra mūsų gyvenime?

Bendraukite, kalbėkitės, dirbkite

Ar gali būti sėkminga antroji santuoka su tuo pačiu žmogumi? Ar iš tiesų įmanoma pasimokyti iš savo klaidų, ar vis tik grįžtama prie senų blogų įpročių? Tokie klausimai neturi paprastų atsakymų. Todėl porai, nusprendusiai vėl susieiti, visuomet praverstų profesionalių psichologų konsultacijos, padedančios pažvelgti į situaciją objektyviau, pamatyti perspektyvas ir priimti teisingus sprendimus.

Svarbiausia suprasti motyvus, kodėl trokštate vėl būti kartu. Atvirai aptarkite su partneriu savo jausmus, pirmosios santuokos stipriąsias ir silpnąsias puses, prisiminkite, kas nuo pat pradžių paskatino jus susitikinėti. Mokykitės bendrauti veiksmingiau nei iki šiol. Taikantis svarbu nustatyti naujas santykių ribas bei taisykles, nes skyrybos aiškiai rodo, jog senosios buvo sulaužytos. Kas sužlugdė santykius pirmąjį kartą? Kokių konfliktų nesugebėjote išspręsti ir ar esate pasiryžę pabandyti įveikti juos dabar? Planuokite, kaip elgsitės šįkart, kad jums pavyktų turėti laimingą šeimą, atraskite tvirtą pagrindą. Drauge kurkite naujus prisiminimus, svajones, kurie būtų pripildyti abipusių meilės ir palaikymo.

Atleisti, pasveikti, neaukoti

Apie atleidimą sau ir partneriui: be to judėti pirmyn nepavyks. Praeities nuoskaudos neturi kontroliuoti Jūsų dabartinių emocijų. Duokite vienas kitam pakankamai laiko, kad užgytų senos žaizdos. Skausmingi prisiminimai nublanksta. Todėl labai naudinga kurį laiką pagyventi atskirai. Taip pat vertėtų pabandyti susitikinėti su kitais žmonėmis. Žiauri tiesa, bet tik lygindami atsirenkame, kas mums geriausia…

Nereikalaukite, kad partneris kažką dėl Jūsų aukotų ir neatsisakykite to, kas Jums svarbu, nes tai reikštų, jog taikotės vienas kito laimės sąskaita. Jei dėl Jūsų atsisako savo gyvenimo, nepamirškite paklausti, kaip jis dėl to jaučiasi, o ne skubėkite entuziastingai priimti dovaną.

Apie laiką

Tuoktis antrą kartą reikėtų neskubėti ir padraugauti taip lyg būtumėte ką tik pradėję susitikinėti bei vaikščioti į pasimatymus. Kartais tiesiog pamirškite, kad jūsų santykiai – sunkus darbas, ir pasilinksminkite. Mokykitės iš naujo mėgautis vienas kito draugija, sakykite komplimentus ir reikškite dėkingumą. Ne tik imkite, bet ir duokite.

Dažnai naudinga nusistatyti tikslų laiką, kuomet priimsite galutinius sprendimus dėl tolimesnių santykių. Nors paprastai tai padaryti būna sudėtinga ir gali prireikti ne vienerių metų. Čia svarbiausia sugebėti gerbti kito žmogaus sprendimą, net jei Jus atstums. Iš tikrųjų mylėdami galite rasti stiprybės paleisti buvusį sutuoktinį, jeigu jis mano, kad taip geriau..

Ne viskas tobula…

Kas dar svarbu? Net jei susitaikėte, neturėkite iliuzijų, kad šį kartą jūsų laukia tobulas santuokinis gyvenimas! Kaip ir anksčiau teks įveikti daug duobių bei nuopuolių. Procentaliai antrosios santuokos su tuo pačiu žmogumi išyra taip pat dažnai kaip pirmosios. Kartais du mylintis asmenys tiesiog nesugeba būti vyru ir žmona kaip besistengtų, tačiau kažkas juos vis laiko kartu. O kartais žmonės tiesiog neišspendžia dar pirmosios santuokos problemų ir nesėkmingų santykių ratas užsisuka iš naujo.

Jei Jūs manote, kad antrąjį kartą nesituoksite, o partneris to tikisi, neapgaudinėkite bei nesuteikite netikrų vilčių – juk atimate iš jo laiką ir kitas galimybes. Nelaikykite pririšę buvusio vien todėl, kad nenorite, jog jis būtų su kažkuo kitu!

Vidiniai konfliktai ir žalia žolė

Kartais žmonės įsivelia į vidinį konfliktą, kai neišeina nei nutraukti santykių, nei būti kartu. Tai lyg jo-jo efektas: kai suartėjate, negalite pakęsti partnerio, kai nesate kartu, grįžtate atgal pas jį, nes be proto ilgitės. Tokiu atveju labai praverčia psichoterapija, padedanti išsiaiškinti, kokios savybės Jus traukia, o kokios atstumia, ir nurodanti gaires kaip įveikti vidinę priešpriešą. Vis tik geriausia išeitis vidinio konflikto situacijoje – nesimatyti ilgą laiką: patarlė „iš akių ir iš širdies“ dažnai pasitvirtina.

Tie, kuriems pavyksta atgaivinti šeimą, dažniausiai pripažįsta, kad išvis nereikėjo skirtis, kad tiesiog per lengvai pasidavė atėjus sunkiems laikams. O kartais tik daugybė išsiskyrimų, romanų su kitais ir susitaikymų priverčia žmones praregėti, kas jiems svarbiausia, bei paaugti kaip asmenybėms. Žolė kitoje tvoros pusėje ne visada žalesnė…

Kodėl kartais lengviau susieiti atgal su buvusiu sutuoktiniu nei susirasti kitą? Nes nereikia visko pradėti kurti iš naujo – esate jau pažįstami, aiškūs abiejų vaidmenys santykiuose. Kas dar priverčia vėl būti kartu? Neretai taip nutinka po vieno iš buvusių sutuoktinių ligos arba ištikus nelaimei, susijusiai su bendrais vaikais. Susidūrus su rimtomis problemomis ar net mirties grėsme, vertybės pačios sustoja į savo vietas, žmonės subręsta ir tampa išmintingesni.

Comments are closed.