Pasimatymų ir santykių psichologija

Man paskambino seniai matyta draugė Beth. Ji turėjo gerų naujienų – jos gyvenime atsirado mylimasis. Visa mūsų draugių kompanija jau seniai sukūrė šeimas, o Beth buvo vieniša ir gyveno pašėlusį gyvenimą. Tačiau dabar ji tvirtina, kad susirado tokį žmogų, su kuriuo nori praleisti visą gyvenimą.

Beth man pasakojo: „Mes susipažinome vasarą. Greitai susituoksime ir iš karto bandysime susilaukti vaikų. Tada persikraustysime į namą užmiestyje.“ Negalėjau patikėti savo 35 metų draugės žodžiais. Ji tęsė: „Kad taip bus, mane pasakė psichologė“.

Nenustebau išgirdusi šį prisipažinimą. Neseniai skaičiau apie tyrimą, kuriame buvo teigiama, kad moterys du kartus dažniau nei vyrai lankosi pas psichologus. Mano išsilavinusi, protinga ir šauni draugė nusprendė, kad be psichologo pagalbos gyvenime negalima žengti nė žingsnio. Psichologai dažnai įtikina žmones, kad visų laukia laiminga pabaiga. Psichologai nugina į šalį visas baimes. Žmonės nebesugeba atsispirti vizitams pas psichologą. Ten kalbama tik apie tave ir visas dėmesys skiriamas tik tau (žinoma, kol psichologui mokama). Psichologas išklauso, nesiginčija ir guodžia. Nenuostabu, kodėl tiek daug moterų be psichologų nebegali gyventi.

Psichologas ir santykiu konsultantas Brianas Beckhamas sako: „Pagrindinė priežastis, kodėl moterys veržiasi pas psichologus, nes tiki, kad jis pasakys, kokie gyvenimo pasirinkimai teisingi. Dauguma moterų mano, kad psichologai gali pakeisti jų gyvenimus.“

37 metų rašytoja Aileen Sheehan iš Niujorko sako: „Nusprendžiau apsilankyti pas psichologą, nes norėjau sužinoti, ar man pavyks rasti gyvenimo meilę“. Ši moteris iš psichologo gavo būtent tuos atsakymus, kurių ir tikėjosi. Ji sako: „Per seansus išmokau tvarkytis su gyvenimu ir susiradau draugą jau po pusmečio. Dabar jaučiuosi rami ir mylima.“

B. Beckhamas sako: „Moterys turi pagaliau suvokti, kad jos gyvena savo gyvenimą ir būtent jos daro pasirinkimus laisva valia. Joms nereikia specialistų, kuriems mokami pinigai, nereikia jų pagalbos ir patarimų kaip elgtis tam tikrose situacijose. Psichologija buvo sukurta ne tam, kad mokytų žmones gyventi. Tai savęs atradimo mokslas, o ne vadovėlis kaip susikurti laimingus santykius.“