Roy Hargrove

Roy Hargrove

Trimitininkas ir kompozitorius Roy Hargrove yra vos 33 metų amžiaus, bet, jau 14 metų profesionaliai dirbantis muzikos rinkoje, jis įsitvirtino kaip vienas visapusiškiausių ir atkakliausių džiazo atlikėjų.
Roy Hargrove pasiekimų gali pavydėti bet kuris jo amžiaus muzikantas: jis išleido devynis albumus kaip pagrindinis autorius ir du- kaip bendraautorius. Vadovavo kvartetams, kvintetams, nonetams ir big band‘ams. 1996-aisiais nuvykęs į Kubą muzikantas surado keletą geriausių salos atlikėjų (taip pat ir legendinį pianistą Chucho Valdes) ir su jais įrašė „Afro- cuba jazz“ albumą bei „Grammy“ appdovanojimą gavusį „Habana“.

Per pastaruosius trejus metus Roy Hargrove leidosi į avantiūrą, išbandydamas rizikingą „black pop“ stilių su neo-soul dievu D‘Angelo (2000-ųjų „Grammy“ laimėtoju už albumą „Voodoo“) ir kviestiniais muzikantais Erykah Badu ir Common. Gegužės 20-ąją Roy Hargrove palieka šiame pasaulyje savo muzikos žymę su 14 entuziastingų kūrinių albumu „The RH Factor:Hard Groove“.

Šio talentingo kompozitoriaus sumanytame ir sukomponuotame albume buvo sudėti gerbiamiausių jaunų R&B atlikėjų (D‘Angelo, Anthony Hamilton, Stephanie McKay), jazz/neo-soul/jam stilių atlikėjų (Marc Cary, Steve Coleman, Gene Lake) ir hip-hop asų (Q-Tip, Coommon) šiuolaikiniai įrašai.
„Aš tiesiog norėjau atverti duris, kurios leistų muzikantams į džiazą įpinti kitų stilių ir suformuoti muziką be jokių apribojimų“, paaiškina Hargrove. „Tai tarsi dviejų skirtingų pasaulių sąjunga“.

Roy Hargrove gimė Waco mieste, 1969 m. spalio 16. Įkvėptas evangeliškos muzikos, kurią girdėdavo ba

ažnyčioje sekmadieniais bei R&B, funk stilių, kuriuos grodavo radijas, Roy pradėjo mokytis groti trimitu ketvirtoje klasėje. Tai buvo tarsi stebuklas, nes iki to laiko, kai pabaigė pagrindinę mokyklą, jis jau grojo kaip profesionalas. Kartą Roy mokykloje koncertavo džiazo saksofono legenda David „Fathead“ Newman ir nuo to laiko vaikinas prisiekė sau daryti viską, kad taptų panašiu į jį.

Nuo 16-kos metų Roy Hargrove studijavo prestižinėje Dalaso Vaizduojamojo ir scenos meno mokykloje kartu su Erykah Badu ir Norah Jones. Vos pirmakursiui apsipratus, jis buvo „atrastas“ Wynthon Marsalis, kuris mokykloje vadovavo džiazo kursams. Sužavėtas jaunuolio sugebėjimų, jis padėjo Roy įstoti į „Worth‘s Caravan of Dreams Performing Arts Center“, kurį pats baigė kartu su Herbie Hancock, Hubbard ir Dizzy Gillespie. Jau aukštesnio kurso studentas Roy Hargrove buuvo pasamdytas Frenko Morgano (Frank Morgan) turui Europoje.

1988-aisiais „trimito fenomenas“ išvyko studijuoti muzikos i Bostono Berklio universitetą Jis jį baigė, bet su metų pertrauka. Per juos atlikėjas daug koncertavo, dalyvavo įvairiuose festivaliuose su Bobby Vatson, Ricky Ford ir kitais žinomais jazz muzikantais.
1990 metais Roy išleido debiutinį solo albumą . Po dar keturių metų ir keturių albumų jis irašė kritikų puikiai įvertintą albumą su kolektyvu „Tenors Of Our Time“ (Joe Henderson, Stanley Turrentine, Johnny Griffin, Redman ir Branford Marsalis).

Stilistiškai, kiekvienas Ro

oy Hargrove albumas skyrėsi nuo anksčiau išleisto. „Family“, „Habana“, „Moment to Moment“- visi šie įrašai buvo nominuoti „Grammy“ apdovanojimams. Praeitais metais Roy, Herbie Hancock, Michael Brecker šį apdovanojimą gavo už geriausią instrumentinio džiazo albumą.

„Mano kūriniai reprezentuoja mano aistrą muzikai“, sako Roy Hargrove. „Vienatvės jausmas verčia mane suprasti, kad muzika- tai dvasinis įvykis, istorija, kurią reikia prisiminti. Tad štai, kas yra mano albumai- durų atvėrimas į stilių įvairovę. Ir tai- tik pradžia.“

Leave a Comment