M.O.P biografija

M.O.P. (Mash Out Posse) praėjusio dešimtmečio pradžioje susikūrė Brukline, Niujorke, ir netrukus išgarsėjo, kaip nuožmiausia ir energingiausia hardcore gangsta repo grupė. M.O.P. lyderiai Lil’ Fame ir Billy Danzenie niekada nekeitė savo stiliaus vardan aukštesnių pozicijų topuose ir todėl užsitarnavo didžiulę hardcore gerbėjų pagarbą. Karjeros pradžioje grupę sudarė iš viso 11 narių, kurie visi kartu ne tik įrašinėjo, bet ir plėšikavo gatvėse. To pasekoje po kelių metų M.O.P. klanas liko tik duetas, prie kurio kartais prisijungdavo vienas kitas naujas prodiuseris ar didžėjus. Nepatvirtintais duomenimis, keturi iš tų 11-os narių žuvo gatvėje per susišaudymus, o dar penki atsisėdo už grotų. Nepaisant to, Lil’ Fame ir Billy Danzenie išlaikė M.O.P. ant savo pečių iki šios dienos.

Grupei M.O.P. pradžią padarė Lil’ Fame ir Billy Danzenie, kartu užaugę Brukline, Brownsville rajone. Kai Billy Danzenie atsidūrė už grotų, Lil’ Fame liko vienas. Pirmosios jo pareigos buvo susiję su didžėjaus pultu, vėliau jis apsistojo ties repavimu. Jo brolis pažinojo Laze E. Laze – žmogų, susijusį su muzikos verslu. Fame’o talentas nepraslydo pro jo akis ir ausis, todėl 1992-aisiais jis leido jaunajam reperiui apsistoti “4th & Broadway” įrašų studijoje ir įrašyti keletą kūrinių Hip-Hop’o rinkiniui “The Hill That’s Real”. Tuo metu Billy Danzenie kaip tik grįžo iš kalėjimo ir keletas kūrinių buvo įrašyta jau M.O.P. vardu. Kaikurie “The Hill That’s Real” kūriniai sudomino įrašų kompanijas ir vienas iš tokių buvo M.O.P. darbas “Bring the Ruckus”. Netrukus grupė gavo kontraktą su “Select Records” ir įrašė pirmąjį singlą “How About Some Hardcore”, kuris pasirodė filmo “House Party 3” garso takelyje. Minėtasis singlas tapo pirmuoju M.O.P. hitu, kurio vaizdo klipą, kainavusį $8,000, sukūrė tada dar nežinomas Hype Williams’as. Pirmoji sėkmė leido grupei išleisti debiutinį albumą “To The Death” 1994-aisiais. Kadangi albumą galima būtų pavadinti “How About Some More Hardcore”, jis nebuvo labai priimtinas muzikos industrijai ir buvo kukliai perkamas, tačiau atkreipė DJ Premier dėmesį. Šis buvo sumanęs remiksuoti “How About Some Hardcore”, tačiau, pajutęs, kad tokios klasikos neverta keisti, atsisakė idėjos, vietoje to pasirinkdamas padėti kurti antrąjį M.O.P. albumą. “Firing Squad” pasirodė 1996-aisiais ir tapo pirmuoju grupės įrašu, įžengusiu į Billboard’o Top 100-uką.

Jeigu M.O.P. sekėsi puikiai, bent jau underground’o pasaulyje, reikalai su įrašų kompanijomis klostėsi visiškai atvirkščiai. Debiutinį grupės albumą išleido “Select Records”, tačiau po to jiems teko keltis į “Relativity Records” kompaniją, kurioje jie įrašė ne tik antrą, bet ir trečią savo albumą, “First Family 4 Life”, bei EP “Handle Ur Bizness” – abu 1998-aisiais. “First Family 4 Life” albume galima išgirsti ir Jay-Z balsą kūrinyje “4 Alarm Blaze”. DJ Premier prodiusavo 5 kūrinius, tačiau M.O.P. skambesys nė kiek nesušvelnėjo, net ir jeigu jiems trūko komercinės sėkmės. Naujajam albumui pavyko pasiekti Billboard’o Top 80-uką ir tapti sėkmingiausiu iš trijų pirmų grupės darbų. “Relativity Records” netrukus susidūrė su finansinėmis problemomis ir M.O.P. rado prieglobstį po “Loud Records” stogu. Tolesnė grupės karjera tęsėsi sėkmingai, nors albumų jie kurį laiką neįrašinėjo. M.O.P. dirbo su tokiais atlikėjais, kaip Gang Starr, Busta Rhymes ir Big Pun. Nesvarbu, su kuo jie repavo, savo stiliaus jie niekada nekeitė ir liko reprezentuoti gatvių gyvenimą. Jie visada išliko agresyvūs kariai prie mikrofono ir būtent tai viliojo daugelį klausytojų.

Pasirodo, kad “Loud Records” kompanijoje praleisti keli metai buvo patys sėkmingiausi grupės karjeroje. Naujas M.O.P. albumas “Warriorz” buvo išleistas 2000-aisiais ir uždirbo du hitus – “Cold as Ice” ir “Ante Up”. Kaip ir prieš tai, DJ Premier sukūrė muziką 5-iems kūriniams, o garsus Niujorko didžėjus Funkmaster Flex prodiusavo sėkmingiausią visų laikų M.O.P. hitą “Ante Up”. Jo remiksas, kuriame pasirodė Busta Rhymes, Teflon ir Remy Martin, pirmą kartą išgrasino grupę visame pasaulyje. “Warriorz” smarkiai pagerino ankstesnio albumo rekordą, sugebėdamas debiutuoti Billboard’o Top 30-uke. Deja “Loud Records” taip pat patyrė finansinę nesėkmę ir paliko grupę “Columbia/Sony Records” kompanijoje. Pavargę nuo nuolatinių kelionių po įrašų kompanijas, M.O.P. nariai nusprendė užbaigti karjerą, dar būdami viršūnėje, tačiau tai padaryti nebuvo taip lengva. “Columbia Records” užlaikė juos pusantrų metų, tačiau sena pažintis su Damon’u Dash’u padėjo M.O.P. tapti “Roc-A-Fella Records” dalimi ir neiširti. Naujoji kompanija žadėjo puikias kūrybines sąlygas, nes čia dirbo išskirtinai beveik vien repo atlikėjai, be to čia buvo Jay-Z. Kartu su juo įrašytas “Put It in the Air” greitai tapo gatvių hitu, o kitas kūrinys “Wanna Be G’s” pateko į albumą “Bad Boys II Soundtrack”. Be to M.O.P. pasirodė Jay-Z albumo “The Blueprint 2: The Gift & The Curse” kūrinio “U Don’t Know” remikse. 2003-aisiais kompaniją “Sony Records” išleido garsiausių M.O.P. hitų rinkinį “10 Years and Gunnin”, kuriame simboliškai buvo 10 kūrinių. 2004-ųjų vasaros pabaigoje pasirodysiantis naujas M.O.P. albumas “Ghetto Warfare” žada būti įspūdingas hardcore gaminys su įvairia muzikine produkcija iš DJ Premier, D.R. Period ir Nottz rankų.