Savarankiškas darbas maitinimo paslaugų valdymas

2925 0

 

"viko_logo_m.gif

VILNIAUS KOLEGIJA

VERSLO VADYBOS FAKULTETAS

 

Viešbučių ir restoranų vadyba (kodas 653N15004)

 

FORTO DVARAS“

Maitinimo paslaugų valdymo modulio savarankiškas darbas

 

VR14A studentė:

VR14A studentė:

VR14A studentė:

VR14B studentė:

 

Lektorė:

Lektorė:

 

Įvertinimas............

Data...............

 

Vilnius, 2015

 

TURINYS

ĮVADAS

Temos aktualumas: Vis daugiau ir daugiau atsiranda naujų maitinimo įmonių, kurios teikia paslaugas svečiams. Maitinimo įmonę galime apibūdinti, kaip įmonę kurioje vykdant maisto tvarkymo veiklą, maistas yra paruošiamas taip, kad vartotojas galėtų jį vartoti. Taip pat yra išskiriami šeši maitinimo įmonių tipai tai yra: greito maitinimo įmonės, valgyklos, restoranai, barai, užkandinės ir kavinės.

Vienas iš tipų, kurį mes ir pristatysim yra restoranas. Taii maitinimo įmonė į kurią gali užsukti žmonės norintys pabūti jaukioje ir šiltoje aplinkoje. Tokios vietos tinka ir susitikimams su draugais, pašnekesiams. Kiekvienoje įmonėje yra atsižvelgiama ir į klientų, lankytojų poreikius. Maitinimo įmonės stengiasi visais galimais būdais tuos porekius patenkinti, kad svečiai jaustųsi maloniai. Dėl to dauguma maitinimo įmonių stengiasi išsiskirti savo patiekalų įvairove, jų kokybe ir plačiu meniu asortimentu. Bet taip pat nereikia pamiršti ir to jog lankytojai maitinimo įmonę renkasi pagal labai svarbius faktorius tai yra įmonės interjerą, aptarnavimą ir darrbuotojų bendravimą su svečiais.

Taigi šiam darbui pasirinkome restoraną „Forto dvaras“, tai vieta kurioje lankytojams yra siūlomas platus lietuviškų patiekalų asortimentas.

Darbo tikslas ir uždaviniai: Mūsų darbo tikslas – atlikti restorano „Forto dvaras“ analizę.

Uždaviniai:

Trumpai pristatyti pasirinktą įmonę;

Parengti lankytojų grupės aptarnavimo planą;

Išvardyti ir pritaikyti apt

tarnavimo taisykles, taip pat gėrimų ir valgių pateikimo būdus;

Gautus rezultatus apibendrinti;

Darbo objektas: pasirinkta specializuota maitinimo įmonė – restoranas „ Forto dvaras”, priklausanti UAB „Fortas restoranų grupei“.

Tyrimo metodai: Informacija šiam darbui bus renkama iš pasirinktos maitinimo įmonės – restorano internetinio puslapio, taip pat iš knygų apie aptarnavimo taisykles, valgių ir gėrimų pateikimo būdus

 

APIE ĮMONĘ

 

„Forto dvaras“ priklauso „Fortas restoranų grupės“ tinklui. Pirmasis restoranas buvo įkūrtas 1966 metais Vilniuje, Algirdo gatvėje. Nuo tada iki dabar restoranų skaičius sparčiai augo. Šiuo metu restoranų grupei “FORTAS” priklauso 6 restoranai “FORTAS”, 9 lietuviškų patiekalų restoranai “FORTO DVARAS” ir restoranas “TERRAZZA”.

„Forto dvaras“ tai pirmasis restoranas Lietuvoje, kuris yra pasiūlęs Kulinarijos paveldo fondo sertifikuotų tradicinių patiekalų. Tai patiekalai, ruošiami tradiciniu gamybos būdu, naudojant vietinius produktus. Jaukus senovinis interjeras, išpuoštas senosios grafikos elementais ir piešiniais iš auttentiškų knygų, skamba lietuviška muzika.

 

1 pav. „Forto dvaras“ logotipas

 

Restoranas yra įsikūręs Vilniuje, Pilies g. 16. Ši maitinimo įmonė yra nemažo dydžio talpinanti apie 200 žmonių. Restoranas „Forto dvaras“ dirba visą savaitę nuo 11:00 valandos dienos iki 00:00 nakties. Šioje maitinimo įmonėje lankosi įvairaus rango žmonės, nuo studentų iki svečių iš kitų šalių. Taip pat šioje įmonėje dirba klasifikuoti, profesionalūs darbuotojai, kurie labai stengiasi jog svečias jaustųsi kaip namie, būtų šiltai ir maloniai aptarnautas.

Forto personalas – didelė kulinarinė šeima. Darbas restoranų industrijoje pilnas iššūkių – tačiau visuomet sten

ngiamasi išlaikyti darną bei puikias darbo sąlygas, darbuotojai motyvuojami tobulėti bei augti. Tikima, jog kokybiško aptarnavimo paslaptis – laimingi darbuotojai! Restoranuose “Forto dvaras” organizuojami mokymai, kolektyvo šventės bei įvairios motyvacinės programos.

Lietuviškos virtuvės restoranas Forto dvaras tinka viesiems, kurie mėgsta lietuviškus, tradicinius patiekalus. „Forto dvaras“ siūlo ne tik didelį lietuviškų patiekalų asortimentą, bet ir kitokių grupių patiekalų tokių kaip: sriubos, salotos, užkandžiai, žuvies patiekalai. Šiame restorane sau mėgstamą patiekalą ar užkandį manau suras kiekvienas norintis skaniai ir nebrangiai pavalgyti. Svečiai, kurie nebus tokie išalkę galės, tiesiog gerai praleisti laiką su draugais ar šeimos nariais.

Ši maitinimo įmonė gali jūms pasiūlyti ne tik skanų maistą, bet ir puikias sales kuriose galima jaukiai paminėti bet kokią šventę ar progą. Čia galima surengti banketus, furšetus, asmenines šventes – gimtadienius, krikštynas, metines ar kitokias šventes, įmonės vakarėlius ar pobūvius turistinėms grupėms.

 

LANKYTOJAI MAITINIMO ĮMONĖJE

„Forto Dvaras” lankytojų amžius yra labai skirtingas. Šiame lietuviškų patiekalų restorane dažniausiai renkasi vidutinio ir senyvo amžiaus žmonės. Rečiau jauno amžiaus individai . Lankytojų segmentas yra:

Turistai, atvykę iš skirtingų pasaulio šalių;

Vidutinio amžiaus žmonės, norintys skaniai pavalgyti;

Šeimos, norinčios ramiai pasėdėti jaukioje aplinkoje;

Senyvo amžiaus žmonės, kurie turi daug laisvo laiko.

 

Restorane yra apie 200 sėdimų vietų lankytojams. Pasikonsultavę su barmenu, sužinojome, kad per darbo dieną, vidutiniškai apsilanko apie 400 žmonių, o savaitgaliais apie

e 500 svečių. Vidutinė patiekalo kaina yra – 7,81 euro. Ryte ir per pietus, žmonės renkasi patiekalus, kurių kaina siekia nuo 5 eurų iki 7 eurų 1 žmogui, o vakarienės metu, renkasi patiekalus kurių kaina siekia nuo 11 iki 15 eurų 1 žmogui. Šio restorano vienos vietos apyvartumas darbo dienomis siekia 2, o savaitgalių metu 2,5.

GAMYBINĖS PATALPOS

Restorano „Forto Dvaras“ gamybinės patalpos yra didelės ir erdvios. Patalpos sukomplektuotos taip, kad nebūtų kryžminės taršos, tai yra, nesikirstų patiekalų išnešimo ir nešvarių indų įnešimo į plovyklą tvarka. Taip pat virtuvė yra suskirstyta į gaminimo zonas: miltinių gaminių paruošimo skyrius, mėsos ir žuvies pirminio paruošimo skyrius, daržovių , šaltųjų ir karštųjų patiekalų skyrius.

Mes pasirinkome šaltųjų patiekalų skyrių. Šioje darbo zonoje yra darbo stalas, kriauklė, šaldytuvas, keptuvė, pagalbiniai įrankiai. Taigi, norint pagaminti šaltąjį patiekalą, reikalingi geri įrankiai. Mūsų pasirinktas restoranas naudoja ketaus keptuvę. Joje karštis tolygiai paskirstomas, o patiekalai lygiai apskrunda, taip pat ją lengva prižiūrėti. Ji naudojama kepti vištieną ar žuvį kuri dedama į salotas.

Peržvelgę „Forto Dvaro“ valgiaraštį pastebėjome, kad daugelis patiekalų yra kepti aliejuje, todėl pasirinkome karštųjų patiekalų skyrių. Šioje darbo zonoje yra stalas, kriauklė, gruzdintuvė, viryklė, mikrobangų krosnelė, pagalbiniai įrankiai. Taip pat yra bulvių plovimo ir valymo mašina, svarstyklės. Tai yra aukštos kokybės technologinė įranga, kuri padeda patiekti lankytojams skanų ir šviežią maistą. Šių įrenginių ir pati

irties turinčių darbuotojų dėka, restorano lankytojai valgo kokybiškus ir maistingus patiekalus.

 

PRODUKTŲ TIEKIMAS

„Forto Dvaras “ yra labai kokybiškas restoranas, kadangi svarbiausia restorano taisyklė – maistą gaminti, o ne patiekti pašildytą. Turi didžiausią priešiškumą centralizuotai virtuvei, patiekalus gamina vietoje, ne ceche. Taip pat, visus makaronus, lakštinius ir padažus gamina patys, neperka paruoštų pusgaminių – mėsą bei žuvį marinuoja. Restoranas teikia pirmenybę lietuviškiems produktams, bendradarbiauja su Lietuvos ūkininkais bei yra Lietuvos atsakingų restoranų ir tiekėjų (LARTA) narys.

Šio tinklo nariai įsipareigoja teikti lankytojams informaciją apie restoranę naudojamus produktus, jų sudėtines dalis, produktų kilmę, paruošimo būdą, taip pat apie aplinkos apsaugos politiką bei vykdomus veiksmus.

"http://www.meniu.lt/uploads/imgresizer/max_170_larta_lipdukas_su_uzrasu-copy_2013_06_28_b6fa11.jpg

2 pav. LARTA – Lietuvos atsakingų restoranų ir tiekėjų tinklo logotipas.

 

Restoranas „Forto Dvaras“ savo valgiaraštyje siūlo platų tradicinių lietuviškų patiekalų asortimentą: salotų , sriubų, įvairių rinkinių, užkandžių ir užkandžių prie alaus, didžkukulių, bulvinių patiekalų, mėsos patiekalų, saldėsiu. Ruošiamiems patiekalams nenaudojami jokie sintetiniai pakaitalai ar jų mišiniai, skonio stiprikliai ar dažikliai, įmonė lankytojams teikia natūralų skonį ir aukštą maisto kokybę. Be abejo, tam, kad pagamintų skanų patiekalą reikia ne tik geros kokybės žaliavų, bet ir tinkamų sąlygų maitinimo įmonėje joms laikyti. Atsižvelgiant į tai, kiekviena įstaiga turi turėti „GHP viešojo maitinimo įmonių taisykles”, kuriose nurodyta kaip tam tikros produktų grupės turi būti laikomos.

Išanalizavus įmonės valgiaraštį, galima daryti išvadas, jog daugiausiai gaunama duonos, daržovių, vaisių, kiaušinių, kviečių, pieno, mėsos bei žuvies grupių produktų iš tiekėjų (ūkininkų). Kiekvienam iš šių produktų yra nustatyta skirtinga priėmimo ir laikymo temperatūra, tam, kad žaliava išliktų švieži ir nesugestų. Duonos gaminiai dažniausiai patiekiami prie kitų patiekalų, pavyzdžiui, sriubos, alaus.

Remiantis „GHP viešojo maitinimo įmonės taisyklėmis” duonos bei pyragų gaminių laikymo temperatūra turėtų būti nuo +6ºC iki +23ºC ir patalpų drėgmė turėtų būti ne didesnė kaip 60%. Didelę dalį valgiaraštyje suda. . .

1 variantas

Pavadinimas Kaina eurais (1 vnt.) Kiekis (vnt.) Suma (eurais)
Užkandis Burokėlių ir raugintų kopūstų salotos

Vištienos salotos

2,25

 

3,95

4

 

6

9

 

23,7

Karštas patiekalas Bulviniai blynai su grybų padažu

Gruzdinta menkių filė

2,95

 

5,25

4

 

6

11,8

 

31,5

Vynas Putojantis vynas „Alita“ (aperityvas)

Frontera „Muscato“ (didžestyvas)

 

4,49 (1 butelio kaina)

 

3,76 (1 butelio kaina)

2

 

2

8,98

 

7,52

Desertas Trapusis varškės pyragas 2, 35 10 23,5
Gėrimai Apelsinų sultys 4,50 (2 litrai) 9
Galutinė kaina: 125

3 pav. Serviruotė vienam asmeniui

 

Vakarienė su svečiais iš Prancūzijos patiekiama vokišku stiliumi. Svečiai pasitinkami su putojančiu vynu „Alita“. Vynas atidaromas ir pateikiamas iš karto atsisėdus svečiams. Geriamajam vynui pastatomos taurės. Kairėje pusėje pastatoma duoninė lėkštelė ir svečio servetėlė. Padedamos dvi poros įrankių: šaltiems patiekalams – užkandiniai įrankiai, o karštiesiems patiekalams – karštųjų patiekalų įrankiai. Desertui padedamas šaukštelis.

 

2 variantas

Pavadinimas Kaina eurais (1 vnt.) Kiekis (vnt.) Suma (eurais)
Užkandis Varškės sūrio salotos

Žvejo salotos

3,75

 

4,35

4

 

6

15

 

26,1

Karštas patiekalas Bulviniai blynai su bruknių uogienę

Kepta plekšnių filė

2,85

 

5,35

4

 

6

11,4

 

32,1

Vynas Putojantis vynas „Alita“ (aperityvas)

Frontera „Muscato“ (didžestyvas)

4,49 ( 1 butelio kaina)

 

3,76 (1 butelio kaina)

2

 

2

8,98

 

7,52

Desertas Obuolių pyragas 2,25 10 22,5
Gėrimai Mineralinis vanduo „Vichy“ 0,52 10 5,2
Galutinė kaina: 128,8

 

IŠVADOS

 

Kiekviena maitinimo įmonė, norinti išlikti konkurencingame maitinimo paslaugų sektoriuje, turi vadovautis geros higienos praktikos taisyklėmis ir atitikti visus įmonei keliamus reikalavimus. Tačiau vien to nepakanka. Restoranas „Forto Dvaras“ orientuojasi į savo kokybės kartelę: nenaudojami pusfabrikačiai, nėra GMO, natūralus skonis, pirmenybė lietuviškiems patiekalams.

Sėkmingą šios maitinimo įstaigos veiklą lemia šie veiksniai:

Tinkamas išplanavimas

Kokybiškas maistas

Tinkami tiekėjai

Tinkamai parinkti gamybos technologiniai įrenginiai

Laikomasi visų higienos reikalavimų, vadovaujamasi „GHP viešojo maitinimo įmonėms taisyklėm

 

LITERATŪROS SĄRAŠAS

 

http://fortodvaras.lt/

http://vmvt.lt/lt/maisto.sauga.ir.kokybe/valstybine.maisto.kontrole/viesojo.maitinimo.imoniu.kontrole/

 

Join the Conversation

×
×