Kunigaikščio Levo Nikolajevičiaus Myškino paveikslas

“Idiotas”- penktasis ir vienas žinomiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanų. Savo kūrinyje autorius nagrinėja daygybę sudėtingų temų, jo sukurti personažai pasižymi ypatingai skirtingomis ir įdomiomis asmenybėmis. Vienas tokių veikėjų yra kunigaikštis Levas Nikolajevičius Myškinas- pagrindinis knygos veikėjas, kurio savybės ir isskirtinumai jį padaro labai patraukliu, beveik utopiniu, realiomis aplinkybėmis negalinčio egzistuoti žmogumi.
Kunigaikštis Myškinas yra nuostabus: nors ir naivus, geraširdis, nuoširdus, kilnus žmogus. Tai yra veikėjas įkūnijantis geriausias žmogaus savybes. Jis su visais elgiasi gerai, kaip lygus su lygiais, nemano, kad jiis yra kažkuo geresnis už kitus, kitų nesmerkdavo. Tai puikiai parodo pavyzdys, kuomet Ardalionas Aleksandrovičius Ivolginas prašydavo iš kunigaikščio pinigų, jam melavo. Nors ir matydamas, kad jį apgaudinėja, žinodamas, kad niekada pinigų nebeatgaus, Myškinas skolino juos ir niekada nebandė tiesiai į akis pasakyti, kad A.A.Ivolginas vagis ar kitaip jį sugniuždyti.
Mano manymu, pagrindinė, kunigaikščio Myškino savybė yra geraširdiškumas ir noras visiems padėti, padaryti kitus geresnius. Visų nelaimes jis prisiimdavo kaip savo ir jas asmeniškai išgyvendavo. Pagrindinis toks žmogus buvo Nastasja Filipovna. Pirmą kaartą pamatęs jos nuotrauką, jis pasakė, jog ji labai graži, tačiau nelaiminga. Pažinęs ją geriau, suprato, koks puolęs ir vargšas ji yra žmogus. Pagalba jam tapo pagrindiniu kunigaikščio tikslu, nes jis net pats negalėjo suprasti, kaip galima nepadėti tokiam nuskriaustam žm

mogui.
Nepaisant visų gerų kunigaikščio savybių, jis buvo idiotas ir labai naivus žmogus. Dėl šios bu

Leave a Comment