džiulis vernas

Biografija
Žiulis Vernas gimė Nante, Prancūzijoje. Vaikystę jis praleido namuose, buvo vyriausias iš penkių vaikų, rašytojo tėvas buvo advokatas. Tam, kad būtų pratęsta šeimos tradicija, Vernas atvyko į Paryžių studijuoti teisės, o jo dėdė pristatė būsimą rašytoją literatūriniuose susibūrimuose. Netrukus Vernas pradėjo publikuoti pjeses, gerai pažinojo tokius rašytojus kaip Aleksandras Diuma ir Viktoras Hugo. Nepaisant to, kad didžiąją laiko dalį Vernas rašė knygas, advokato diplomą jis vis tiek gavo.
Būdamas 28 m. Vernas vedė Onoriną de Biana, jauną našlę su 2 vaikais, gyveno dideliame name užžmiestyje. 1886 m. į Verną buvo pasikėsinta: jo sūnėnas Gastonas iššovė jam į koją ir rašytojas iki gyvenimo pabaigos nebegalėjo judėti.
Greitai Žiulio Verno romanai tapo neįtikėtinai populiarūs pasaulyje. Be mokslininko išsilavinimo ir be keliautojo patirties Vernas daug laiko skyrė skaitymui ir tyrinėjimams, kad galėtų parašyti savo kūrinius.

Kūryba
Rašytojas stengėsi rašyti realistinius kūrinius. Romanas „Aplink pasaulį per 80 dienų“ – tai kūrinys apie tikrovišką Filijo Fogo kelionę, sukurtas pagal realius faktus – amerikiečio Džordžo Treino kelionę. Kūrinyje „20 000 mylių po vandeniu“ Vernas aprašė dabartinių superherojų protėvį kapitoną Nemo ir joo nepaprastą povandenį laivą. „Paslaptinga sala“ – tai romanas apie žmonių, kurie buvo priversti apsigyventi negyvenamoje saloje, žygdarbius. Nepaisant to, kad Vernas rašė apie egzotiškas vietas, jis keliavo labai mažai – vienintelis jo skrydis su aerostatu tęsėsi 25 minutes. Viename laiške savo draugui ji

isai apgailestavo, kad negali lydėti savo herojų į keliones.
Savo kūriniuose Vernas sujungė mokslą ir išradimus su nuotykiais. Daugelis Ž. Verno idėjų pasirodė besančios aiškiaregiškos. Kai kas iš jo kūrinių tapo realybe: tikra raketa buvo išrasta tik po 100 metų, kai Ž. Vernas aprašė kosminį laivą. Pirmasis elektrinis povandeninis laivas, pastatytas 1886 m. buvo pavadintas Nautiliumi Žiulio Verno herojaus garbei. Romane „Robūras užkariautojas“ Ž. Vernas numatė sunkesnio už orą sraigtinio skraidančio laivo išradimą.
Didžiąją savo kūrinių dalį rašytojas parašė iki 1880 m. Vėlesniuose Verno darbuose jaučiamas nerimas dėl žmonijos ateities. Savo apsakyme „Amžinasis Adomas“ būsimieji XX a. išradimai buvo pasmerkti išnykti po vandens stichija, o romane „Pasaulio valdovas“ išradėjas Robūras kenčia nuo didybės manijos ir žaidžia slėpynių su valdžia.
Žiulis Vernas iš viso sukūrė 65 romanus, apie 20 pasakojimų ir esė, 30 pjesių, keeletą geografinių darbų, taip pat operos libretų. Pati populiariausia jo knyga – romanas „Aplink pasaulį per 80 dienų“.
Ž. Vernas mirė 1905 m. kovo 24 dieną. Verno darbai įkvėpė daugelį režisierių: buvo sukurti filmai pagal jo kūrinius „Iš Žemės į Mėnulį“, „20000 tūkstančių mylių po vandeniu“, „Kelionė į Žemės centrą“, „5 savaitės oro balionu“ .
Žymiausios Ž. Verno knygos:
• „Iš Žemės į mėnulį“,
• „Matijas Šandoras“,
• „Kapitono Hatero kelionės ir nuotykiai“,
• „Aplink pasaulį per 80 dienų“,
• „Penkiolikos metų kapitonas“,
• „Paslaptingoji sala“,
• „20 000 mylių po vandeniu“,
• „Kapitono Granto vaikai“,
• „Vieno kino vargai Kinijoje“,
• „Pietų žvaigždė“,
• „Daktaras Oksas“,
• „Čensleris“,
br />• „Vilhelmo Štorico paslaptis“,
• „Pietų Afrika 1854-ieji“,
• „5 savaitės oro balionu“,
• „Robūras užkariautojas“,
• „Pasaulio valdovas“,
• „Amžinasis Adomas“.
„Vieno kino vargai Kinijoje“

Ši knyga pasakoja apie Šanchajaus gyventoją Kin Fo. Šis kinas yra labai nelaimingas, nepatenkintas gyvenimu net jo turtai jam neteikia laimės. Jo sužadėtinė Le U yra vienintelė kuri sugeba pralinksminti Kin Fo.
Kin Fo gyvena dideliame name Šanchajuje. Jo mokytojas yra filosofas Vangas. Taipingų karų dalyvis.
Vieną dieną pagrindinis herojus gauna laišką iš JAV, kad jis bankrutuoja. Sužinojęs šią naujieną Kin Fo iškart nueina į draudimo bendrovę „Šimtas metų“ ir apdraudžia savo gyvybę 200 000 dolerių. Taip pat sutaria, kad jei jis mirs iki birželio 30 d. šie pinigai atiteks jo sužadėtinei Le U(150 000) ir Vangui (50 000). Grįžęs namo Kin Fo pasikviečia filosofą ir paprašo jį užmušti, o kad šiam nieko neatsitiktų parašo raštelį, kad sutinka mirti. Po keletos dienų taip ir nenužudęs savo mokinio taipingas dingsta.
Kin Fo netrukus gauna žinią, kad visi jis nebankrutavo, priešingai dabar jis dar turtingesnis. Po šitokios naujienos Kin Fo jau nebenori mirti, bet Vangas to gi nežino. Draudimo kompanijos vadovas iškart paskiria asmens sargybinius savo klientui – pusbrolius Krėigą ir Fri. Po kelių deiną jie trys su niekam tikusiu Kin Fo liokajumi Sunu iškeliauja ieškoti Vango.
Bekeliaudami po Kiniją jie pamato daug gražių miestų, kuriuos au

utorius puikiai aprašo ir štai viename mieste jie pamato Vangą, bėga jo gaudyti, bet šis pasprunka ir įšokęs į upę nuskęsta. Tada in Fo nukeliauja į Kinijos sostinę Pekiną ir pradeda ruoštis vestuvių ceremonijai. Ir kaip tik tą dieną kai vestuvės turėjo įvykti miršta imperatorienės vyras, iškart paskelbiamas gedulas ir vestuvės nebegali įvykti. Nusiminęs Kin Fo pradeda ruoštis kelionei atgal į Šanchajų, bet netikėtai gauna laišką iš filosofo, kuriame šis praneša, kad miršta, o jo raštelį įdavęs taipingų vadui, žiauriam nusikaltėliui Šeo Linui.
Persigandęs herojus iškart išskuba ieškoti nusikaltėlio. Keliauja per jūras, žemę. Kol prie didžiosios kinų sienos ateina birželio 30 diena. Jo sargybiniai grįšta atgal į Šanchajų. Vos tik jiems nujojus Kin Fo ir Suną pagrobia Šeo Lino gauja ir nugabena. į Šanchajų.
Pasirodo filosofas Vangas, norėdamas kad jo mokinys suprastų koks gražus gyvenimas, sugalvoja šį spektaklį. Jis perėmė žinią kad Kin Fo nebankrutavo ir net nesirengė jo nužudyti.
Supratęs ką reiškia gyvenimas Kin Fo laimingas susituokia su Le U ir ilgai bei laimingai gyvena.

Jule Verne nuotraukos

Projektinis darbas:

Projektą vykdė:

2007metai

1. Biografija
2. Kūryba
3. Nuotraukos
4.Informacijos šaltiniai

Informaciniai šaltiniai

http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDiulis_Vernas

http://images.google.lt/images?q=Jules%20Verne&hl=lt&lr=lang_lt&ie=UTF-8&oe=UTF-8&um=1&sa=N&tab=wi

http://lt.wikipedia.org/wiki/Vieno_kino_vargai_Kinijoje

Leave a Comment