Statom patrauklią interneto svetainę

Kokia tai bus svetainė?

Pats laikas apmąstyti, kokia tai turėtų būti svetainė. Kai jau bus tinkama idėja, maždaug žinomas svetainės turinys, galima pradėti visus darbus.

Keli vertingi patarimai.

Viena didžiausių svetainės sėkmės priežasčių yra jos paprastumas ir suprantamumas paprastam lankytojui. Labai svarbu yra dizainas. Juk niekas nenori lankytis kokiam nors mėgėjiškai atrodančiame puslapiuke “Petro Petraičio asmeninė svetainė”, kur nurodyta gimimo data ir asmeniniai pomėgiai (tokių šiuo metu privisę nepaprastai daug).

Negalima svetainės kurti vienam. Reika pasikvieti draugų, šeimos narių, kaimynų ir t.t. , nes tuomet kurybinis procesas bus ne tik greitesnis, bet ir efektyvesnis. Kas vienam atrodo “lėva” tas kitam gali atrodyti visai gerai. Galima susidaryti visų idėjų sąrašą, ir visai nesvarbu kaip kvailai jos atrodo. Vėliau geriausias reikia atsirinkti ir sugrūpuoti. Remiantis gerai paruoštomis idėjomis yra kuriami pagrindiniai puslapio navigacijos elementai.

Struktūra.

Reikia gerai suplanuoti svetainės struktūrą. Svetainė turi bendrauti su lankytoju, o ne atvirkščiai. Visa informacija turi būti susieta nuorodomis, kas labai palengvina jos paiešką. Yra tokia trijų pelės paspaudimų taisyklė: prie bet kokios informacijos turi būti prieinama ne daugiau kaip trimis pelės klavišo paspaudimais. Taip pat neblogai būtų įdiegti kokį nors paieškos mechanizmą.

Populiarinimas.

Mano manymu svarbiausia yra įrašyti savo svetainę į populiariausias paieškos sistemas, tokias kaip “google” ar “altavista”. Tačiau tai dar negarantuoja sėkmės. Prieš patikint svetainę paieškos sistemai reikia sugalvoti labai tikslų savo puslapio apibūdinimą. Tai lemia išties labai daug. Ne mažiau svarbūs yra raktiniai žodžiai, siejantys tavo svetainę.Tik nepamanykite, kad nurodę daugybę bet kokių populiarių raktinių žodžių ir netikslų aprašymą, taip pritrauksite daugiau lankytojų. Jokiu būdu. Lankytojas, pamatęs ne tai, ko tikėjosi, tikrai daugiau nesugrįš. O juk mūsų tikslas yra prisivilioti kuo daugiau nuolatinių lankytojų.

Sekantis svarbus dalykas yra sukurti nedidelį reklaminį klipuką (banner) ir pateikti jį į kokią nors populiarią bannerių apsikeitimo sistemą. Banner_is turėtų būti standartinis (468×60) ir nesunkus (iki 20Kb). Užsiregistravę tokioje sistemoje, turėsite patalpinti kokį nors papildomą kodą savo puslapiuose. Geriausia jį dėti kur nors apačioje. Atminkite, jog jei to kodo nepatalpinsite ir nerodysite kitų reklaminių klipukų, jūsų pastangos nueis perniek.

Pirmas įspūdis.

Nepaprastai svarbus dalykas yra sudaryti gerą įspūdį. Lankytojas mielai sugrįš antrą, trečią, šimtąjį kartą, jei ras tikrai vertingos informacijos.

Svetainės administravimas ir palaikymas.

Jau sukurtą svetainę yra būtina dažnai atnaujinti. Atnaujinama informacija yra lemiamas faktorius svetainės populiarume. Niekas nenori matyti tą patį per tą patį. Taip pat kartas nuo karto (nedaugiau kaip 1-2 kartus per metus) reikėtų totaliai pakeisti visą dizainą. Tik jokiu būdu negalima sugadinti jau sukurto!