Kompiuterinių įsilaužimų istorija

Hakerių nebaudžiamas “braidžiojimas” po “Microsoft” tinklą paskatino surinkti kompiuterinių įsilaužimų istoriją. Pats žodis “hakinti” gimė Masačusetso technologiniame institute ir pradžioje reiškė kažko padarymą elegantiškai ir neįprastai. Pavyzdžiui, policijos automobilio maketo iškėlimą ant instituto bokšto. Dabar jis dažniau siejamas su įsilaužimais ar kitokiais pakenkimais kompiuteriams ar telekomunikacijų sistemoms.

1969

Buvo sukurtas “Arpanet”, Interneto pirmtakas, teturėjęs tik keturis mazgus.

1971

Ray Tomlinson parašė pirmąją el. pašto programą naudojimui “Arpanet” tinkle, sudarytame jau iš 64 stočių.

1972

John Draper, žinomas kaip Captain Crunch, atrado, kad žaislinis švilpukas košėje gali suimituoti 2600 MHz toną, kuris naudojamas tarpmiestinių skambučių iniciacijai.

1980

Spalio mėn. “Arpanet” tinklas “smigo” atsitiktinai paplitus virusui.

1983

“Arpanet” skilus į karinę ir civilinę dalis, atsirado Internetas. Buvo sukurtas filmas “karo žaidimai” apie hakerių romantiką. Vėliau daugelis hakerių teigė, jas jis juos įkvėpė susidomėjimui kompiuteriais ir tinklais.

1986

Lawrence Berkeley laboratorijoje radus 75 centų neatitikimą sąskaitoje tinklo administratorius Clifford Stoll nustatė, kad buvo įsilaužta į sistemą. Metus trukęs sekimas nustatė, kad tai padarė 5-i Vokietijos hakeriai.

1988

Kornelio universiteto studentas Robert Morris išleido Interneto “kirminą”, kuris greitai pasidaugino į 6000 stočių ir beveik sustabdė tinklo veiklą. Robertas buvo suimtas ir nuteistas 10 tūkst. dolerių bauda bei 400 valandų “naudingo” visuomeninio darbo. 1989

Kevin Mitnick kaltinamas programinės įrangos vagyste iš “Digital Equipment” bei tarpmiestinių linijų kodų iš MCI telefonų kompanijos. Jis buvo pirmuoju, nuteistu pagal naują įstatymą draudžiantį tinklo panaudojimą kriminaliniams tikslams. Vienerius metus atsėdėjo kalėjime.

Tais pačiais metais CERN aukštųjų energijų laboratorijoje Ženevoje Tim Berners- Lee ir Robert Cailliau sukūrė protokolą,kuris tapo pasaulio Voratinklio pagrindu.

1993

Kevin Poulsen, Ronald Austin ir Justin Peterson kaltinami bandymu neteisėtai laimėti prizą. Jie perėmė radijo stoties linijas per jas praleisdami tik savo skambučius. Grupė “laimėjo” du”Porsche”, 20 tūkst. dolerių bei kelionę į Havajus.

1994

Šešiolikmetis muzikantas Richard Pryce, labiau žinomas hakerio slapyvarde “Datastream Cowboy” suimtas už įsilaužimus į šimtus kompiuterių, tarp kurių paminėtini Grifito karinių oro pajėgų bazė, NASA, ir Korėjos branduolinių tyrimų laboratorija. Jo tinklo bendražygis “Kuji” surastas nebuvo.

Grupė Rusijos hakerių įsibrovė į “Citibank” banką ir iš jo klientų sąskaitų nuskaičiavo apie 10 mln. dolerių.

1995

Vasario mėnesį jau minėtas Kevin Mitnick buvo suimtas antrąkart kaltinant 20 tūkst. kredito kortelių numerių pavogimu. Praleido 4 m. kalėjime ir buvo paleistas su pasižadėjimu vengtisąveikos su kompiuteriais ir mobiliaisiais telefonais.

Lapkričio 15 d. Christopher Pile, pavarde Black Baron, tapo pirmuoju asmeniu, nuteistu už kompiuterių viruso sukūrimą. Kalėjime atsėdėjo 18mėnesių.

Paskelbta, kad vien per tuos metus JAV Gynybos departamento kompiuteriai patyrė 250 tūkst. antpuolių. 1996

Populiariausios WWW svetainės buvo užpultos protestuojant prieš Kevin Mitnick įkalinimą.
Internetejau buvo 16 mln. stočių.

1999

Kovo mėnesį pradėjo šėlti “Melissa” virusas užkrėtęs viso pasaulio virusas. FTB nustatė, kad jį sukūrė 29 m. amžiaus Niu Džersio programuotojas David L.Smith.

2000

Vasario mėn. Dauguma populiariausių WWW svetainių (“Amazon”, “Yahoo”) darbas sutriko organizavus neįtikėtiną kiekį užklausų(naudota DoS ataka).

Gegužės mėn. pasaulio kompiuterius apėmė “meilės liga” (“I Love You” virusas).

Spalio mėn. “Microsoft” pripažino, kad į jos tinklą buvo įsilaužta ir galėjo būtų peržiūrimi kuriamų produktų pradiniai kodai. Po savaitės olandų hakeris į jį įsilaužė dar kartą panaudojęs žinomą pačios “Microsoft” kompanijos sukurto “Internet Information Server” (IIS) WWW serverio “Unicode” klaidą.