Žalioji arbata

Ne veltui žalioji arbata tampa vis populiaresniu gėrimu visame pasaulyje. Būtent ji pasižymi ypatingu poveikiu žmogaus organizmui.

Pasirodo, vartojant šią arbatą galima išvengti daugybės sveikatos sutrikimų ir ligų.

Žalioji arbata mažina riziką susirgti įvairiomis lėtinėmis ligomis, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas, insulto tikimybę, vėžinius susirgimus, diabetą, reumatinį artritą, osteoporozę, periodontą taip pat, efektyviai apsaugo nuo bakterinių bei virusinių infekcijų.

Ši arbata gali būti vartojama šalia subalansuotos dietos, norint atsikratyti papildomų kilogramų. Japonų tyrėjai nustatė, kad penki puodeliai žalios arbatos per dieną gali sudeginti 70-80 kalorijų. Neseniai, kinų mokslininkai, atlikę tyrimus Honkongo Universitete, nustatė dar vieną šios nuostabios arbatos savybę.

Žalia arbata gali apsaugoti nuo akių ligos glaukomos. Mokslininkas Chi Pui Pang, kartu su kolegomis atliko bandymus su žiurkėmis, duodami joms žaliosios arbatos ekstrakto ir analizuodami jų akių audinius. Jie nustatė, kad skirtingų akies dalių absorbuojamas antioksidantas katechinas apsaugos akį nuo žalos, kurią sukelia oksidacija.

Akies tinklainėje, kuri yra atsakinga už reakciją į šviesą, buvo rasta didžiausia antioksidantų koncentracija, o mažiausia – ragenoje. Antioksidacinis aktyvumas, po žalios arbatos ekstrakto suvartojimo, trukdavo net iki 20 valandų.

Žalioji arbata yra mažiausiai perdirbama. Arbatos lapai trumpai apdorojami garais, kad taptų minkštesni, būtų apsaugoti nuo fermentacijos ir neprarastų spalvos. Po garinimo, žaliosios arbatos lapeliai paskirstomi džiovinimui karštu oru arba yra srkrudinami. Dėl minimalaus arbatos apdorojimojoje lieka didelė katechino, kuris atsakingas už sveikatos naudą, koncentracija.

Comments are closed.