Vyrai nebereikalingi!

Klausydamas vienos A.Čekuolio laidos išgirdau įdomia mintį, kuri turėtų versti sunerimti vyrus. Minties emė maždaug tokia: vyrai niekam nereikalingi!

Grindžiama tuo, kad praeityje daug tūkstantmečių vyro vaidmuo buvo gerokai kitoks, genčiai užteko 2 vyrų, kad ji galėtų išgyventi. Vyrai medžiodami dažnai žūdavo, todėl nebuvo tokie esminiai giminės pratęsimui. Taigi iš esmės tik per paskutinius kelis tūkstantmečius, kai žmonės pradėjo gyventi sėsliau ir užsiimti žemdirbyste, vyrai pradėjo būti reikalingi kaip fizinė darbo jėga.

Ir tik po to įsivyravo stereotipas, kad vyrai yra šeimos galva. Bet t paskutiniu metu dėl šeimos galvos „titulo“ užverda nauja kova, nes moterys vis labiau reiškiasi, dažnai perima šeimos galvos vaidmenį ir neaišku iki ko evoliucionuos žmonių santykiai, nes vyrai kaip fizinė darbo jėga dabar gali būti lengvai pakeičiami. Ar neatsitiks taip, kad vyrai taps nereikalingi tolesnėms žmonių kartoms.

Mane šitokios mintys ypač nustebino, nes anksčiau vyrą suvokiau kaip saugotoją. Bet kai pagalvoji ir gamtoje panašiai: patelės būna daug agresyvesnės gindamos savo jauniklius, patinas tik apvaisintojas, kuris po to niekam nebereikalingas. Pažvelgus į pavyzdžius arčiau mūs sų, kad ir šioje svetainėje, situacija irgi klostosi panašiai. Moterys vis labiau ir labiau lipa ant galvos, o vyrai tik slepiasi savo šešėlyje. Čia turiu omenyje narių aktyvumą.

Taip kad vyrai nepasiduokim evoliucijai ir ginkim savo rūšį, kad netektų mums tapti ant

trarūšiais nereikalingais moterų šešėliais!

25 thoughts on “Vyrai nebereikalingi!”

 1. Tikra moteris mokes padaryti taip, kad salia jos vyras jaustusi vyriskai 🙂 ir jam tikrai nekils minciu apie nereikalinguma 🙂

  Reply
 2. Manau,kad vyrai, kurie yra pilna ta zodzio prasme vyriski,visada yra verti pagarbos ir demesio. Kazin ar yra moteris ,kuri nenoretu salia tikro vyro pasijusti silpna ir glezna -tikra moterimi. Daugeliui siuolaikiniu vyru, moters reikia kaip ramscio.Todel nori nenori pradedi negerbti tokio vyro. Is cia ir visos kitos pasekmes…

  Reply
 3. Daznai pastebiu zmones spekuliuojant ivariais terminais. Kaip kad ir dabar vyriskumas. Yra forume net kelios temos apie tai kas tai yra, koks tikras vyras, kaip kas ta vyriskuma supranta ir t.t. Kaip ir minejo Kestutis, pirmykstej visuomenej uzteko, kad sumedziojai gyvuna ir jau buvai vyriskas, veliau vyriskumas tebuvo fizines jegos atitikmuo. Taciau laikai pasikeite ir sumedzioti maisto nebereikia, fizine jega taip pat anaiptol neatspindi tikro vyriskumo. Ir pati vyriskumo savoka nebeapsibrezia taip siauriai ir visiem pritaikomai. Dabar kiekviena moteris, kuriasi savo vyriskuma. Ir jei vyras neatitinka, kazkokiu jos susikurtu vyriskumo “standartu” jis tiesiog keiciams kitu.

  Reply
 4. besiruošdamas rašyti perskaičiau jau esamu komentarus – vasara iš esmės sudėjo visus taškus, tad sunku ką (naujo) ir bepridurti

  stiprus alfa vyras buvo ir bus reikalingas, labai reta moteris nenorėtų matyti tokio vyro savo partneriu

  Reply
 5. Nemanau, kad moterys renkasi vyriskumo “standartus”. Negalima pasirinkto standarto. Kas kad man vyras atrodo idealus, bet galiu as jam neatrodyti ideali. Vyro sugrąžinimas į šeima yra šiuolaikinio feminizmo atmaina. Mes renkames vyra ne pagal madą, o tą modelį kurį susikuriame šeimose,paauglystėje, aplinka padiktuoja kaip vyras turėtų elgtis, bet ne koks jis būtų patrauklus. Nemanau, kad net suradus vyrą pagal visus susikurtus standartus, galėtume buti laimingi. Juk ta pirmykštė esmė tų dviejų vyrų gentyje buvo natūralumas. Vyrai gerbė save ir savo moteris, jie rado tai, kas juos traukė, jie pakluso savo prigimčiai. Mes irgi pasąmoningai paklūstame savo prigimčiai, tik trūksta įsiklausymo į save. Laimingai gyvenančios šeimos ir poros yra būtent pagal natūralumo dėsnį susiėjusios, jos nesukūrė savęs dėliodamos pliusus ir minusus. Mitas, kad vyrai nebereikalingi reikalingas pateisinimui, kodėl to vyro šalia nėra, nes statistiškai moterų yra daugiau negu vyrų, nors tokia statistika prasdeda Lietuvoje vėlesniame amžiuje.

  Reply
 6. Kaip galėjo vyrai būti neesminiai giminės pratęsimui? Įdomu, kokiu būdu ta giminė prasitęsdavo:)
  Ir kažin kaip giminė būtų prasitęsus, jeigu vyrai nebūtų medžioję ir aprūpinę genties maistu.

  Reply
 7. Pingback: Blogorama #579
 8. keistos tos diskusijos,gincai,tiesos ieskojimai ir teigimai,nuo to nei santykiai nei ju sklandumas nesikeicia,visi iesko geriausio,randa ko verti arba suabejoja kieno nors trukumu,bukim teisingi,nors patys su savimi..nuo teiginiu nei aiskiau nei lengviau nesidaro,yra ,kaip yra:) moterys vyriskeja,vyrai moteriskeja,evoliucija,tik atvirksciai..?:) tampam cinikais,reikalaujantys ir laukiantys kazko is kitu,o kad kazkas pasikeistu,nieko nedarantys.gentis neisnyks,tik ji igaus,kita veido tapatuma,odos spalva,akiu forma…:)lietuva globalizuojasi,kaip ir pasaulis,tai neisvengiama,o ir vienisas zmogus nera antikunis,daugeliu atveju tai net patogu:)blogi ar geri,bet negalim vieni be kitu:)meile galima ir tarp tos pacios lyties zmoniu,taigi,iseitis yra,ir kas jos iesko ,visada randa:) ir vyru tikrai nereikia talpinti i raudona knyga,kaip isnykstancia rusi:),ji yra ,buvo ir bus,o jau kur ras savo savirealizacija tai jau ne musu rupestis:)juk esam likimo kalviai?:)o ir tai,kad nera iniciatyvumo,ar gyvenimo dziaugsmo,susidomejimo ir noro kazka turet(as apie savo zmogu)ir vel mes moterys kaltos,kad kazko nepailstamai norim ir ieskom?:)))-nesazininga,as tokiu kaltinimu nepriimu:)jei paguos…gerai teigiu-reikalingi!:)))

  Reply
 9. Kažkada ne per seniausiai nugirdau tą patį Čekuolį išminčiaus balsu mokant moteris, kokios jos turėtų būti.
  Suerzino. Verčiau tegu politika užsiima. O tokius reikalus tegu su savo žmona ar dukra namie aiškinasi.

  Reply
 10. straipsnis nelabai pavykęs. Turiu omeny ne pačią temą, bet bandymą ją išdėstyti… Straipsnį būtų galima sumažinti iki pavadinimo dydžio ir ,,įmesti” į forumą diskusijai 🙂

  Reply
 11. Kaip spresti bendravimo problemas, ar pradeti vertinti zmoniu tarpusavio santykius niekas nekelia diskusijos… Bet ar vyras reikalingas, tai su didziausia intriga uzvedama diskusija… NYKU, galiu tik tiek pasakyt.

  Reply
 12. Žodžių mūšis! Kas už ką… Prajuokinote. Gerai kad tokių komentarų yra, nereikia anekdotų skaityti.

  Reply
 13. Apart to, kad moterys reikalingos vaiku gimdymui, jos irgi ne kazi kam daugiau tikusios, nes yra fiziskai bei emociskai gana silpni sutverimai…

  Reply
 14. “nes yra fiziskai bei emociskai gana silpni sutverimai” – čia miegas apie moteris :)))))))) žinai, miegok toliau.
  Moterys galbūt norėtų būti tie silpni sutvėrimai, bet jūs, vyrai, neleidžiate joms tokios prabangos. 🙁

  Reply
 15. Vyrai yra gerbiami tada kai jie yra verti VYRO vardo.KAi su moterimi elgiasi graziai ir jai rodo demesi kurio as manau paskutiniu metu moterys maziausiai gauna.Todel mes ir lipam vyrams per galvas kad jie neuzgoztu musu.Vyrai mano kad kaip ir visada jie gali tureti valdzia pamirskite tai-moterys dabar stiprioji lytis o ne vyrai!!!!!!!!!!!!!

  Reply
 16. Nemaciau tos laidos, bet supratau viena Cekuolis eilini kata nusisnekejo. Arba snekejo tam, kad sneketi.
  Nezinau is kur istrauke tokius faktus, kad tik keli vyrai budavo gentyje.
  Archeologu radiniai, kapavietes ir zmoniu gyvenimo budas rodo tai, kad moterys gyvendovo kur kas trumpiau nei vyrai. Priesingai nei dabar. Medziojimas nebuvo toks pavojingas, kaip nori nupiesti. Dauguma vyru zudavo nuo kovu.
  Daug pavojingesnes budavo moteru gyvenimo salygos: gyvenimas uolose, dregme, didelis tankumas, dumuose (ko gyvunu pasaulyje nebuvo), gimdymai, del didelio ligu ir infekciju skaiciaus ir fizinio silpnumo.
  Todel galiu tvirtinti Cekuolis grynai sumelavo.
  Taip matriarchatas buvo ir ypac ten kur prastesnes, sunkesnes gyvenimo salygos, nes tokiose salygose santykis populiacijoje galinciu gimdyti moteru labai sumazedavo. Todel labai vertinama buvo moteris-motina gyvybes neseja.
  Geda ereziju skleidejams

  Reply
 17. Kestas,tu taip,susinesioje tiek bahurai,o tuo labiau paneles,jei jes taip galima vadint,atsiprasau tu kuriu poziuris ir supratingumas i visa sita ka parase kesa yra kitoks,o materelizmas ir melas=degradas..ir tiem bahuram kur laizo,bet nenori pripazint,daugiau pasitikejimo savim,ir tu laisvas.Aciu.

  Reply

Leave a Comment