Vyrai gali išnykti

Dėl Y chromosomoje nuolat mažėjančių genų vyrai pateko į evoliucijos akligatvį ir po 5 mln. metų gali visiškai išnykti, tvirtina genetikos ekspertė. Tačiau kai kurie mokslininkai mano, kad tokia prognozė pernelyg optimistinė.

Šiuolaikinių vyrų genetiniame kode esanti Y chromosoma sparčiai nyksta, nes, skirtingai nei kitos, nesugeba atsistatyti. Pasak genetikų, Y chromosoma, kurios nėra moterų organizme, yra archainė struktūra, nesugebanti kompensuoti žalos, kuri jai padaroma dėl aplinkos poveikio. Todėl anksčiau ar vėliau genus prarandanti Y chromosoma nebesugebės atlikti savo paskirties – nulemti vyrišką būsimo embriono lyttį.

Tačiau tai nereiškia, kad neišvengiamai artėja moterų pasaulis: pasak genetikės, Australijos Nacionalinio universiteto Kanberoje profesorės Jennifer Graves, vyrai evoliucijos kelyje gali „išsigelbėti“ pasekę kai kurių graužikų rūšių pavyzdžiu. Tokie gyvūnai sugeba daugintis, nors ir neturi svarbiausių Y chromosomą sudarančių genų, rašo britų dienraštis „Daily Telegraph“.

Skaitydama paskaitą Karališkajame Chirurgų koledže Dubline (Airija), mokslininkė pareiškė mananti, kad ateityje net gali atsirasti naujos žmonių rūšys.

0 thoughts on “Vyrai gali išnykti”

 1. vajėj, išnyks po kelių milijonų metų! :DDDD
  jei nesusisprogdins (drauge su visu pasauliu) anksčiau,
  o jei ir nesusisprogdins,
  tai AŠ vis tiek garantuotai mirsiu anksčiau už JUOS 🙁

  Reply
 2. Po 5 mln. metu žemėje bus tik robotai(mačiau vienam filme), o jiems chromosomų nereikia.. jiems reikia tik trupučio tepalo, pora kinietiškų batereikų, lazerinio šautuvo.. o mūsų jau nebus..

  Reply
 3. Petrai maziau filmu daugiau relybes ^^ Neabejoju kad kitas genas perims sia funkcija ir toliau egzistuos akrai terrorizmas..ir meile 🙂

  Reply
 4. AI IŠNYKSIM NU TAI KAS ,DINOZAURAI IRGI IŠNYKO ,AR DABAR JŲ KAM REIKIA ? GALĖS MOTERYS SAVE KLONUOTIS ANOKIA CIA BĖDA BUS KLONINIŲ MOTERŲ PASAULIS

  Reply
 5. Nupindejusios bobos feministes peizalai,kas i galva sauna tuom ir tredzia.Gal ji ir noretu jog vyru nebeliktu,na bet svajoti juk neuzdrausta…

  Reply

Leave a Comment