Energetiniai gėrimai

Seime po pateikimo pritarta Darbo partijos frakcijos narės, Sveikatos reikalų komiteto narės Dangutės Mikutienės inicijuotiems Maisto įstatymo ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimams, kurie numato energinių gėrimų pardavimo asmenims iki 18 metų apribojimus.

Remdamasi publikuotų mokslinių tyrimų išvadomis, parlamentarė teigia, kad dėl energinių gėrimų neigiamo poveikio vaikų sveikatai ir elgesiui, keliamo didelio pavojaus smegenų, širdies ir kitų organų funkcijoms ir netgi gyvybei, jų vartojimas vertintinas kaip pavojingas sveikatai.

“Šiuo metu energiniai gėrimai parduodami kartu su gaiviaisiais gėrimais ir dažnai vaikai juos laiko įprastais gaiviaisiais gėrimais, nors iš tiesų taip nėra. Energiniuose gėrimuose esantis kofeino kiekis dažnai kelis kartus viršija gaiviuosiuose gėrimuose esantį kofeino kiekį. Didelės kofeino dozės gali pakenkti vaikų sveikatai.

Be to, šių gėrimų sudėtyje yra ir kitų medžiagų, kurių nepatartina vartoti vaikams. Tačiau šie gėrimai yra lengvai prieinami ir socialiai patrauklūs, nes jų gamintojai orientuojasi į jauną vartotoją. Patys gamintojai nerekomenduoja energinių gėrimų vartoti vaikams ir paaugliams, informacija apie tai rašoma labai smulkiomis raidėmis, o prekybos centruose dažnai galima pamatyti mokinius, perkančius šiuos gėrimus, jau nekalbant apie atvejus, kai energiniai gėrimai yra parduodami mokyklose”, — sako D. Mikutienė.

Energiniuose gėrimuose esančios stimuliuojančios medžiagos ne tik padidina ir taip didesnį vaikų bei paauglių aktyvumą, bet gali sukelti nerimą, nervingumą, agresiją ar net smurto protrūkius.

Šiuo metu Jūs matote 55% šio straipsnio.
Matomi 249 žodžiai iš 452 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?