Kurk Lietuvoje:Art Baltica 2009

Vargu, ar yra žmonių, kurie visiškai nesusiduria su sunkumais. Kiekvienam pasitaiko laikotarpių, kad nesiseka, nors kauk. Paprastai tiesiog įvardiname tai GYVENIMU ir stengiamės eiti į priekį. Tačiau šalia mūsų yra žmonių, kuriems įsilieti į visuomenę gerokai sudėtingiau. Tai vaikai iš globos namų ar susidraugavę su regėjimo ar klausos negalia. O gal ir mes, suaugę, pamiršę save laiko ritme?

Didžioji dalis tokių vaikų būna matę ne paties tinkamiausio gyvenimo pavyzdžių, kiti gi augo visiškai nežinodami, ką reiškia turėti mamą ir tėtį. Kiti gimę ar ne savo noru gyvevtys tamsos ir tylos karalystėje. Vadinasi, ir gyvenimo prototipą jiems suformuoti sudėtingiau. Taigi jeigu galime kažkuo tokiems vaikams padėti – tai geru savo pavyzdžiu ir spinduliuojama meile jiems.

Būkime šalia, mokykimės ir mokykime.

Būtent tokiu požiūriu vadovaujasi VšĮ „Kultūros artelė“, jau trečius metus iš eilės organizuodama projektą „Kurk Lietuvoje 2009: Tarptautinę vasaros meno akademiją „Art Baltica“. Šiaulių rajone, nedideliame Kuršėnų miestelyje įsikūrusiuose vaikų globos namuose dešimčiai dienų (liepos 17-27 dienomis) ketinama sukurti tikrą ir produktyvią menų, mokymosi, draugystės, bendravimo ir atradimų džiaugsmo sinntezę.

Stovyklos dalyviai turės puikią progą susipažinti su talentingais ir kūrybingais savo bendraamžiais ir bendraminčiais, kurti kartu su menininkais iš Lietuvos ir užsienio, klausytis lektorių ir pritaikyti žinias kasdieniame savo gyvenime – buityje, bendravime.

Pagal pomėgius ir poreikius stovyklos dalyviai galės pasirinkti sau įdo

omius užsiėmimus: psichologų sukurtais metodais atskleisti savęs pažinimo ir atsiskleidimo galimybes, tobulinti ryšį tarp kūno ir sielos jogos ar šokio ir plastikos pratimais, lavinti vaizduotę ir kūrybingumą garso, vaizdo ar liečiamo meno srityse, kurti sau jaukių namų aplinką, daugiau sužinoti apie Lietuvos ir Lietuvos dailės istorijos, mūsų šalies heraldikos subtilybes, muzikuoti ir kelti profesinį meistriškumą (voltorenės, klasikinės gitaros ir smuiko klasėse), vakarais skaityti pasakas patiems mažiausiems globos namų gyventojams, kurti stovyklos vaizdo dienoraštį ir svajonių albumus, teletilto pagalba antrą kartą susitikti su Kenijos „Litlle Rock“ mokyklos ir „Nafsi Acrobats Afrika“ likimo draugais, savo sukurtus darbelius mokytis pristatyti platesnei auditorijai, improvizuoti, bendrauti su vasaros meno akademijos garbės svečiais. Tai tik maža numatytos programos dalis.

Stovyklos programoje numatyta daug ir įvairių veiklų, tačiau paggrindinis vasaros meno akademijos akcentas – menas bendrauti, mokytis jautrumo šalia gyvenančiam, dirbančiam, kuriančiam. Nuoširdus bendravimas, sveiki tarpusavio santykiai, mokėjimas dalintis – tai pagrindiniai vasaros meno akademijos principai, formuosiantys visą kūrybinę stovyklos atmosferą Kuršėnuose. Todėl kviečiame ne tik vaikus, paauglius, studentus, bet ir suaugusiuosius. Dalinkimės tuo, ką turime geriausio, mokykimės vieni iš kitų!

Detalesnę informaciją, meno akademojos programą ir registracijos delates rasite puslapyje www.CultureArtFact.org.

0 thoughts on “Kurk Lietuvoje:Art Baltica 2009”

Leave a Comment