Miegas – mano grožio paslaptis

Kiekvienam iš mūsų labai svarbu po darbo dienos tinkamai išsimiegoti, kad pailsėję ir energingi galėtume vėl „kibti“ į darbus. Dažnai net nesusimąstome, koks miegas yra svarbus žmogaus organizmui.

Net trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas ir tik nuo miego kokybės priklauso organizmo savijauta, nuotaika, darbingumas. Įrodyta, kad išsimiegojusiam žmogui sekasi labiau, be to, geras miegas sumažina riziką mirti nuo širdies ligų.

Ar pastebėjote, kad nors ir anksti nuėjote miegoti ir, atrodo, nekankino nemiga, tačiau ryte jaučiatės prastai pailsėję.

Kartais kaltiname pilnatį ar dieną patirtą stresą, tačiau ne mažesnį dėmesį verta sutelkti į tokius faktorius kaip, kur miegame, kas liečiasi prie kūno.

Miegamajame vyraujančios spalvos turi nemažą įtaką miego kokybei. Psichologai įrodė, kad žmogus geriausiai pailsi miegamajame, kuriame sienos – pastelinių ar žemės spalvų, nes jos veikia raminančiai, atpalaiduoja ir sukuria jaukią erdvę.

Norėdami gerai išsimiegoti, nepamirškite išsivėdinti patalpos, kurioje miegate. Jeigu kambaryje labai šilta, užmigt gali būti gerokai sunkiau, tad gaivaus oro pripildytame kambaryje užmigsite lengviau ir išsimiegosite geri au.

Kiekvienam dirbančiajam labai svarbu gerai išsimiegoti, nes tik pailsėjęs žmogus gali džiaugtis geresne atmintimi, didesniu pastabumu ir darbingumu, kuris atsispindės nuveiktuose darbuose. Galbūt vieniems žmonėms kokybiškas miegas priklauso nuo to, kurioje kambario pusėje stovi jų lova, kitiems didelę įtaką gali daryti patalynės spalva, jos sudėtis ar panašūs dalykai.

Specialistai įrodė, kad didelę reikšmę miego kokybei turi pagalvės ir antklodės, kurios reguliuoja kūno temperatūrą ir sukuria sveiką klimatą kokybiškam miegui, saugo kūno šilumą, leidžia raumenims atsipalaiduoti. Ne veltui antklodžių pasiūla šiuo metu tokia didelė, kad ją renkantis pirmiausia verta pagalvoti, kas Jūs esate – ar žmogus, kuriam nuolat šalta ir sunku sušilti net ir palindus po antklode, ar atvirkščiai. Taip pat, ar esate jautrus medžiagoms, ar alergiškas naminėms dulkėms.

Per naktį žmogus apsiverčia vidutiniškai iki 60 kartų, o tai lemia žmogaus kūno šilumos pokyčius.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 364 žodžiai iš 725 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?